• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRYZSKAHULA HOOP - obruč
    KRYZSKA
    KRYZSKA --- ---
    MARSMELOUNKA: jestli mas modřiny, tak se na to na chvíli vybodní..jestli te to jak rikas neskutečně bolí, to by zase nemělo a navíc jak se říká,nic se nemá přehanet.:-)
    A pardon,ze píšu jak dement, mám novém přístroj a evidentně si úplně nerozumíme:-)
    MARSMELOUNKA
    MARSMELOUNKA --- ---
    Jasně, zatím to do obou stran jde i s otáčením jak proti směru točení hoopu tak i ve směru (pomaleji i rychleji, kdy se to tedy takřka na mně 'zastaví'). Ale ty modřiny neskutečně bolí. :D A pár skleniček ze stolku, který jsem zapomněla uklidit a omylem smetla taky padlo za oběť. :D
    KRYZSKA
    KRYZSKA --- ---
    MARSMELOUNKA : a hlavně se všechno snaž dělat do obou stran, ač ti to na jednu půjde hůř.... je to celkem důležitý...
    pokud by ses tomu věnovala intenzivnějc a točila pořád jen na jednu stranu, věz že by to tvejm zádům nedělalo vůbec dobře...
    a to platí pro všechny co začínají a cvičí si doma....
    nechci dělat chytrou, ale neni to z mojí hlavy a je to i celkem logický.....
    DIGITALIS
    DIGITALIS --- ---
    MARSMELOUNKA: super!!! pripadne modriny jsou pouze docasne a po par dnech bez hoopu vetsinou mizi :-)))
    mi taky napadla jeste jedna poucka jez by mohla dilu napomoci a je snadno predatelna slovy....dyz se pozorne koukas na ty husty slecny, co delaj ty mega veci....tak si povsimni, ze se permanentne otacej okolo sve osy....tez si to zkus, klidanko bez triku, jen bellyhooping...zkus to urco i na druhou stranu, pointa je v tom ze tocis li se kol sve osy ve smeru otaceni obruce....tato se na tvem tele prakticky zastavi (a vice versa, v opacnem smeru to nebudes stihat, jak rikam zkusit) a prida tak spoustu casu na realizaci temer cehokoliv, co te napadne.....
    MARSMELOUNKA
    MARSMELOUNKA --- ---
    Tak a je to doma! (party) A je to boží :3
    Udržet to nahoře kupodivu zvládám a děkuju za ty videa, jsou fakticky super :D
    Stejně tak moc díky za všechny rady a vůbec... x)
    DIGITALIS
    DIGITALIS --- ---
    _T_: tomu týmu se myslím říká štáb....
    TULEN
    TULEN --- ---
    _T_: jazzball me moc nebavil:]
    _T_
    _T_ --- ---
    TULEN: tak to jeste doporucuju ty vide aco probehli v ž. nothingis impossible...to s tim typem a mickama a diabolem..krasna rezie, scenar, kamera provedeni...to samy "dokument" o jazzball ..je videt ze kdyz nekdo chce udelat poradny video je potreba tym lidi ktery vedi co delaj
    VATCHITSA
    VATCHITSA --- ---
    MARSMELOUNKA: ja som sa naucila hoopovat sama, ide to uplne vpohode (teda, podla toho, aku metu si stanovis na 'uz viem hoopovat' :) ). tu su videjka uplnych basics pekne vysvetlene, podla toho som sa svojho casu ja naucila nejake veci:

    http://www.youtube.com/watch?v=1EEgqE9W4k8

    co ti pride primitivne popreskakuj. inak, v tomto videjku, co je uplne prve zakladne, je najdolezitejsia rada 1:13.
    (ja som najprv asi pol roka hlavne kruzila bez trikov do hudby (hmm, dost casto sfajcena), a tym som dostala istotu. nebavilo ma hrotit triky, ked som si nemohla len tak zatrsat s kruhom do rytmu, ale to ma kazdy inak)

    enjoy!
    DIGITALIS
    DIGITALIS --- ---
    TULEN: a asi v tom nejsi sam....
    PEARL winnerfilm/ Pool-festival, Berlin. Top ten in Cinema Perpetuum Mobile Film Festival. Official selection: ANIMA 2013, Argentina, Baixada Animada Brazil, Cut Out Fest, Mexico, Female in Film Industry, Mexico.
    TULEN
    TULEN --- ---
    AAMALI16: po douhy dobe vidim nejak zajimaveji zpracovany video
    DIGITALIS
    DIGITALIS --- ---
    AAMALI16: jjj....brecken je borka i bez post-uprav.....
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    Etereas / Animation Shortfilm
    http://vimeo.com/76566050

    jsem z toho videjka nadšená .) krásné umění s obručí....
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    MARSMELOUNKA: určitě se s ní dá něco naučit, ale já osobně vždy radím, že tahle tlusťoška je lepší na posilování nebo pro silnější postavy...taktéž nejsem fanoušek předražených obručí, protože to není třeba, chce to trošku času a trpělivosti a zvládneš to sama doma .) hodně štěstí kočko....
    DIGITALIS
    DIGITALIS --- ---
    MARSMELOUNKA: uzivej...
    MARSMELOUNKA
    MARSMELOUNKA --- ---
    Téda, díky moc ^^

    Zítra mi přijde, tak jsem v nadějném očekávání a jsem na to fakticky zvědavá :D
    DIGITALIS
    DIGITALIS --- ---
    MARSMELOUNKA: plus mozna zkusit i jen nakou jednorazovou akci, trebas v ramci prazskeho zonglerskeho maratonu tam asi bude ws s hoopem, ci na bjc (brno juggling convention) se taky asi neco najde....jakoze imho cenove rozumna jednorazova investice jez se obvykle plne zuroci az dlouho po jejim zaplaceni.....
    pripadne se cas od casu taky konaj akce ouplne zadarmiko, ale na to uz jaksi nejni moc pocasi a tak zasejc az napresrok....
    DIGITALIS
    DIGITALIS --- ---
    MARSMELOUNKA: bezesporu! staci by te to bavilo a pak trocha trpelivosti....a nejni duvod za to calovat naky nehorazny sumy...ad youtube, osobne tomu neholduju (osobni kontakt je mi jakozto staromodni osobe mnohem blizsi a ve vysledku mnohem uzitecnejsi), ale dyz napises hoop tutorial prave tam...tak urco na neco narazis....pripadne lze zapatrat po videich tady v galerce....
    MARSMELOUNKA
    MARSMELOUNKA --- ---
    Zdravím,
    po pročtení celé diskuze mi došlo, že vy jste zřejmě ti nejpovolanější, kteří by mi mohli pomoci. :)
    Mám totiž pár dotazů co se hula hoopu týče...

    Jsou to asi dva týdny zpátky co jsem na tento sport/druh tance narazila, a sice na stránky hoopmania.cz. Jsem ovšem naprostý začátečník a nechtělo se mi hned ze začátku kupovat tu nehorázně drahou obruč, která je tam nabízena a tak jsem sehnala jinou, levnější, a až na drobné odchylky však dosahující doporučených rozměrů (moje: 100 cm, 25 mm tloušťka a 700 g, doporučeno okolo 800).

    Vzhledem k tomu že ale bydlím naprosto mimo větších měst nebo minimálně není v mých možnostech (ani časových ani finančních - jsem chudý student :D) někam týdně dojíždět, chci se zeptat jestli je opravdu možné se s touto obručí naučit alespoň pár trikům třeba skrze youtubko a jestli se vůbec s obručí takové váhy tancovat dá.

    A kdyby jste náhodou měli objevené nějaká ověřené kanály s názornými tutorialy jednotlivých prvků, nepohrdla bych.

    Předem díky za odpovědi :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam