• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    GREGI
    GREGI --- ---
    CERMINEK:
    KUTIL: diky:) a nevite o necem u prahy/nymburk/kolin? tohle je morava coz je pro me trochu z ruky a radsi bych neco abych se na to mohl podivat nazivo;)))
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    GREGI: www.dyhy.cz - jsem s nimi hodne spokojeny
    KUTIL
    KUTIL --- ---
    GREGI: http://www.exoticke-drevo.eu/dyhy třeba ti to pomůže... :)
    GREGI
    GREGI --- ---
    nevite nekdo kde se daji sehnat hezky dyhy? nejlip nejaky tropicky dreva jako treba wenge
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    No, tak popálení dřeva jsem právě vyřešil - litá směs olova a cínu dřevo nepopálí:). Nicméně přídržnost žádná sláva, z pravoúhlé drážky to jde prostě vyklepnout.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    Nemáte náhodou někdo zkušenosti s výrobou lité kovové intarzie? Ultrastručný popis jsem našel zde:
    http://www.lidovaremesla.cz/files/nositele/2011/hajek.pdf

    Nicméně naprosto z toho nechápu, jak docílit toho, abych nepopálil dřevo a aby tam ta pájka po vychladnutí držela. Žádné hokuspokusy jsem zatím neprováděl, jen bych to někdy rád zkusil a měl alespoň představu jak. Zatím mě napadlo jen vyřezat reliéf svlakovou drážkou a pájku lít tam, ale výroba svlakové drážky v reliéfu mi přijde jako něco příliš zběsile složitého, než aby se to tak fakt dělalo:).
    ZCR
    ZCR --- ---
    koukám, že tu asi není odkaz na jednu velmi obsáhlou obrázkovou databázi dřeva... kochte se a plesejte:

    HobbitHouse Wood ID site
    http://hobbithouseinc.com/personal/woodpics/
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    Zdravíčko,
    jak je možné že jsem ani ve 4tém obchodě nesehnal nástavec do frézy u který by mě dělal drážku zhruba uprostřed hrany s distančním kolečkem . Pro následné zapérování stropních prken kdyby mi někdo poslal odkaz kde koupit, hobby třídu byl bych mu moc vděčný . Mám bohužel dost pomaley net takže probírat xx stránek a katalagů by bylo na celý večer , děkuji
    HUGOT
    HUGOT --- ---
    DEEJAYY: doresime v poste
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    HUGOT: já mám firmu v Táboře, takže to není uplně nejdál .. asko dobře znám :) nicméně zkus nastřelit co by jsi potřeboval a můžu Ti na to udělat cenu (MDF a spárovky dělám po kamionech, takže tam se dostanu asi dobře), hranoly už tolik ne - něco skladem ale mám ... pozor, ty MDF mají většinou rozměr 280x207..
    HUGOT
    HUGOT --- ---
    DEEJAYY: z prahy uz nejsem, ale pro material jsem tam chtel jet - chtel jsem zajet do www.asko-as.cz, budu potrebovat i nejake sparovky a hranoly atd... jestli ale vis o lepsim miste, rad si necham poradit. momentalne jsem mezi nepomukem a blatnou, takze pribram, pisek, strakonice, klatovy plzen...
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    HUGOT: vůbec ne ... MDF je na barvu ideální ;) - jestli jsi z Prahy, mohu Ti doporučit nějaké dodavatele ..
    HUGOT
    HUGOT --- ---
    DEEJAYY: kdyz budu hrany resit kulate (horni frezka) a cele dily budu natirat barvou, je stejne potreba resit hrana u MDF?
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    HUGOT: stavební překližku raději opravdu nebrat, jestli chceš - mohu Ti poslat nějaké technické listy a specifikace, nicméně volil bych rozhodně raději standardní truhlářskou překližku /buk/ .. MDF deska je na opracování lepší, nicméně už budeš muset řešit hrany .. jak na ten obrázek koukám, možná bych se opravdu té MDF (případně i lamina) nebál, dneska není problém aby Ti někdo připravil "nalepenou" ABS hranu (nalepí se na rovný dílec a strhne se, čímž máš hranu upravenou na požadovanou šířku a zároveň pěkně zakulacenou), kterou si sám nalepíš na tvarové dílce a tím ušetříš spoustu peněz a dosáhneš zajímavého výsledku ... plochu na ležení bych pak dodělal buď z překližky, nebo standardní rošt ...
    HUGOT
    HUGOT --- ---
    uz jsem ji take objevil, postel budu delat z mdf
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    HUGOT: Co MDF deska? ta je na nábytek mnohem lepší.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    HUGOT: Čím přesně se to lepí, ti nepovím, ale na posteli ze stavební překližky bych fakt spát nechtěl. Zkus z výrobce vyrazit, čím to lepí, a pak si dohledat technický list. Nicméně osobně bych do toho nešel. Čím míň lepidla a laků, tím líp.
    HUGOT
    HUGOT --- ---
    Poradite prosim? Potrebuju udelat nejaky nabytek - vestavenou skrinku do vyklenku, nejake police do skrine a chci synatorovi udelat postel ala -

    http://cdn1.notonthehighstreet.com/...t_images/images/000/436/200/original_newdigger2.jpg?1335238939

    vychazi mi to cele asi na 6 desek 2500x1250, chtel bych to delat z preklizky (hlavne kvuli tomu, ze se nemusi oproti jinym deskovym materialum upravovat moc hrany olepovanim atd...) vzhledem k tomu, ze vse bude spise ucelove a schovane (police a vestavna skrin) a postel dostane nater, netrvam vzhledem k velkemu rozdilu v cene uplne na nejvyssi kvalite povrchu - muj dotaz zni - da se pouzit stavebni/obalova preklizka nebo se mam orientovat vyhradne na truhlarskou? Hrozi u stavebni/obalove jina rizika, nez ne uplne reperezentativni vzhled vrchni vrstvy? (napr - jine pouzite lepidlo, ktere je do interieru (k detem) nevhodne, vydrolujici se vnitrek desky atd...) Mate prosim nekdo nejake zkusenosti? Diky
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    MTJ: Díky, domluvíme se. Akutní nedostatek tvrdého dřeva na jednu nárazovou věc jsem dneska vyřešil, ale do budoucna stejně ty trámky budu potřebovat nařezat. Buku by byla škoda, navíc tak pěkně proschlýho.
    MTJ
    MTJ --- ---
    JOSEF_K: Když počkáš do ledna až pojedu do Prahy tak ti to nařežu. A nebo si udělej kdykoliv vejlet ke mně do Telče.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam