• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    GREGI
    GREGI --- ---
    DEEJAYY:
    IRUX25: daj mi menci mnozstvi? potrebuju zatim na zkousku treba metr ctverecni od 3-5 druhu drev
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    DEEJAYY: JJ to je on :-)
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    CERMINEK: V Sedlci je stále ;) Čekal mám dojem... Jinak v Praze Demos určitě něco mít bude, mohu zajistit i nějakou slevu...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    GREGI: Cece, kdyz jsem v KH studoval, tak v Sedkeci byl truhlar, co mel super zasoby dyh. Ale uz patym rokem tam nestuduji, tak kdo vi... V Praze taky neco bude (Google), ale s tim nemam zkusenosti...
    GREGI
    GREGI --- ---
    CERMINEK:
    KUTIL: diky:) a nevite o necem u prahy/nymburk/kolin? tohle je morava coz je pro me trochu z ruky a radsi bych neco abych se na to mohl podivat nazivo;)))
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    GREGI: www.dyhy.cz - jsem s nimi hodne spokojeny
    KUTIL
    KUTIL --- ---
    GREGI: http://www.exoticke-drevo.eu/dyhy třeba ti to pomůže... :)
    GREGI
    GREGI --- ---
    nevite nekdo kde se daji sehnat hezky dyhy? nejlip nejaky tropicky dreva jako treba wenge
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    No, tak popálení dřeva jsem právě vyřešil - litá směs olova a cínu dřevo nepopálí:). Nicméně přídržnost žádná sláva, z pravoúhlé drážky to jde prostě vyklepnout.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    Nemáte náhodou někdo zkušenosti s výrobou lité kovové intarzie? Ultrastručný popis jsem našel zde:
    http://www.lidovaremesla.cz/files/nositele/2011/hajek.pdf

    Nicméně naprosto z toho nechápu, jak docílit toho, abych nepopálil dřevo a aby tam ta pájka po vychladnutí držela. Žádné hokuspokusy jsem zatím neprováděl, jen bych to někdy rád zkusil a měl alespoň představu jak. Zatím mě napadlo jen vyřezat reliéf svlakovou drážkou a pájku lít tam, ale výroba svlakové drážky v reliéfu mi přijde jako něco příliš zběsile složitého, než aby se to tak fakt dělalo:).
    ZCR
    ZCR --- ---
    koukám, že tu asi není odkaz na jednu velmi obsáhlou obrázkovou databázi dřeva... kochte se a plesejte:

    HobbitHouse Wood ID site
    http://hobbithouseinc.com/personal/woodpics/
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    Zdravíčko,
    jak je možné že jsem ani ve 4tém obchodě nesehnal nástavec do frézy u který by mě dělal drážku zhruba uprostřed hrany s distančním kolečkem . Pro následné zapérování stropních prken kdyby mi někdo poslal odkaz kde koupit, hobby třídu byl bych mu moc vděčný . Mám bohužel dost pomaley net takže probírat xx stránek a katalagů by bylo na celý večer , děkuji
    HUGOT
    HUGOT --- ---
    DEEJAYY: doresime v poste
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    HUGOT: já mám firmu v Táboře, takže to není uplně nejdál .. asko dobře znám :) nicméně zkus nastřelit co by jsi potřeboval a můžu Ti na to udělat cenu (MDF a spárovky dělám po kamionech, takže tam se dostanu asi dobře), hranoly už tolik ne - něco skladem ale mám ... pozor, ty MDF mají většinou rozměr 280x207..
    HUGOT
    HUGOT --- ---
    DEEJAYY: z prahy uz nejsem, ale pro material jsem tam chtel jet - chtel jsem zajet do www.asko-as.cz, budu potrebovat i nejake sparovky a hranoly atd... jestli ale vis o lepsim miste, rad si necham poradit. momentalne jsem mezi nepomukem a blatnou, takze pribram, pisek, strakonice, klatovy plzen...
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    HUGOT: vůbec ne ... MDF je na barvu ideální ;) - jestli jsi z Prahy, mohu Ti doporučit nějaké dodavatele ..
    HUGOT
    HUGOT --- ---
    DEEJAYY: kdyz budu hrany resit kulate (horni frezka) a cele dily budu natirat barvou, je stejne potreba resit hrana u MDF?
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    HUGOT: stavební překližku raději opravdu nebrat, jestli chceš - mohu Ti poslat nějaké technické listy a specifikace, nicméně volil bych rozhodně raději standardní truhlářskou překližku /buk/ .. MDF deska je na opracování lepší, nicméně už budeš muset řešit hrany .. jak na ten obrázek koukám, možná bych se opravdu té MDF (případně i lamina) nebál, dneska není problém aby Ti někdo připravil "nalepenou" ABS hranu (nalepí se na rovný dílec a strhne se, čímž máš hranu upravenou na požadovanou šířku a zároveň pěkně zakulacenou), kterou si sám nalepíš na tvarové dílce a tím ušetříš spoustu peněz a dosáhneš zajímavého výsledku ... plochu na ležení bych pak dodělal buď z překližky, nebo standardní rošt ...
    HUGOT
    HUGOT --- ---
    uz jsem ji take objevil, postel budu delat z mdf
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    HUGOT: Co MDF deska? ta je na nábytek mnohem lepší.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    HUGOT: Čím přesně se to lepí, ti nepovím, ale na posteli ze stavební překližky bych fakt spát nechtěl. Zkus z výrobce vyrazit, čím to lepí, a pak si dohledat technický list. Nicméně osobně bych do toho nešel. Čím míň lepidla a laků, tím líp.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam