• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    SWITCHMAN
    SWITCHMAN --- ---
    brej.. pred casem sem se tu ptal na radu ohledne kocko stromu. jak uchytit podstavec ke "kmenu" (btw lepidlo zustalo pruzne do dnes na vzorku, nakonec to dopadne na dlouhej vrut do predvrtane diry)
    Ted mam dotaz na ten samotny podstavec. Par dni sem sekal, rezal, brousil a finalni tvar už asi mam. puvodni myslenka byla vybrousit jemnym smirkem temer do hladka, mozna nasledne nejak "vylestit"
    Ted premyslim, jestli penterovat .. v tomhle jsem naprosto nepolibeny. Chtel bych, aby sla videt kresba dreva.
    Obavam se, ze kdyz nebudu penetrovat, drevo casem zasedne a nebude to vypadat prilis vabne.
    Je resenim vylesteni suroveho dreva? Nebo penetrovat za kazdych okolnosti?
    Pripadne jestli byste mne nekdo nasmeroval na nejakej material, web, kde se tyto povrchove upravy rozvadeji, budu vdecny. Diyk moc .)
    ZCR
    ZCR --- ---
    řežeme prkna level master (a vůbec teda fachman!)

    Resawing by hand - The good Dr.'s medicine chest part one.
    http://www.youtube.com/watch?v=OtmswWZ4Lvo&list=UUaWR_UvszqJ0xIJYXcep3_w
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    GREGI: To by šlo i z desítek, ne? Pokud jo, tak nejlepší, co znám, je:
    Lišta masiv.jehličnatá 10x10, čtvercová 2400 mm |Asko
    http://shop.asko-as.cz/lista-masivjehlicnata-10x10-ctvercova-2400-mm/d-59043/

    Všude jinde mají akorát KVH za trojnásobek ceny. Občas s tím něco oblepuju, když jsem línej pižlat polodrážky.
    GREGI
    GREGI --- ---
    WOJTYLA: budu delat workshop vyroby draku;)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    GREGI: ptám se jen ze zvedavosti - na co to kurva bude?:-)
    GREGI
    GREGI --- ---
    Nevite nekdo kde sehnat tak 100m drevehejch profilu tak 5x5mm za dobrou cenu?
    KALLISTO
    KALLISTO --- ---
    JOHANIES: Pokud to neni technicky lih, je z toho docela slusny liker, ktery pomaha na migrenu ;)
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    77WHITE: promin. premyslim vetsinou industrialne, ne v domacich podminkach..
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    IRUX25: Postaci lepidlo a svorky
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    TWORBO: lepidlo a lis. ale jinak se tomu rika sparovka.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    pratele dotaz: jak se jmenuje takova ta technologie, kdy se lepi treba krajeci prkynko z mensich kousku?
    JOHANIES
    JOHANIES --- ---
    STETKA: No já jsem o tomhle taky něco četl a prý se to dělá buď čpavkem (ale to se musí spolu s nádobou čpavku někam uzavřít a nechat to asi do druhého dne), nebo se to natírá vápnem, které se pak zase smyje a prkna by měla být bílá / šedá — zkrátka jako od povětrnostních podmínek. A pak jsem kdysi v hormbachu zahlédl i nějaký přípravek, ale už si vůbec nevzpomínám, co to bylo.
    STETKA
    STETKA --- ---
    Když už se tu bavíte o těch odšeďovačích - potřeboval bych pravý opak. Děláme zákazníkovi obklad z modřínových prken bez povrchovky s tím, že to časem zešedne, problém je, že to nezešedne pod přesahem střechy a pod okapama, nevíte o něčem čím by to šlo zešednout?
    JOHANIES
    JOHANIES --- ---
    JOSEF_K: Díky, hned o víkendu vyzkouším :)
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    JOHANIES: pokud me pamet neklame, tak hranicni koncentrace lihu je 15%, vic uz neprezijou ani lihovarsky kvasinky. technickej lih ma konc. 96%, pomer si uz dopocitas:). louhovat v lihu jsem nezkousel, nevim, co je to barvivo chemicky zac, takze buh vi, jaky extrakcni cinidla muzou fungovat.
    JOHANIES
    JOHANIES --- ---
    JOSEF_K: …a v jakym shruba poměru? Nebo nedalo by se to louhovat třeba rovnou v lihu?
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    JOHANIES: az budes mit ten vyvar, tak ho bud zavar do sklenic jako okurky nebo pridej technicky lih. jinak dopadnes jako ja a ta tekutina ti do tydne zplesnivi:).
    JOHANIES
    JOHANIES --- ---
    JOSEF_K: Díky tza tip, hoblík asi zkusím (na té fotce vypadá to dřevo krásně). A ty ořechy taky, zase na něco trochu jiného — tím spíš, když píšeš, že to barví opravdu hodně — mohlo by se to hodit na vrata od stodoly a podobné prvky…
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    JOSEF_K: OSMO nějaký odsedovac má.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam