• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    GREGI
    GREGI --- ---
    ZCR: orech urcite nee... to uprostred jako mahagon vypada ale imho to sou vsechno tri jina dreva...
    ZCR
    ZCR --- ---
    ZCR: a nebo že by to byl ořech? jsem zmaten!
    ZCR
    ZCR --- ---
    ZCR: (je to "focené" skenerem, kupodivu vyšlo velmi věrně, jak co do barvy, tak co do struktury...)
    ZCR
    ZCR --- ---
    když už tady byl ten palisandr - hádám správně, že tohle je mahagon? Mám vemi podobný kousek doma, a přísahal bych, že tu kresbu poznávám...

    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    ZCR: To by mohlo, pokud budu schopen udržet nějakou rozumnou přesnost. Příležitostně vyzkouším.
    ZCR
    ZCR --- ---
    WRONSKI: nepomohlo by takové to klasické naříznutí skalpelem na druhé straně, resp. v tomhle případě asi naříznutí dvojité, na tloušťku listu?
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    WRONSKI: Aha, už je mi to jasný. No, ale se žlábkama ti moc neporadím. Možná kotouč na lamino, ten má tendenci řezat dost čistě, ale je to spíš teoretická možnost než doporučení...
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Jenže při řezání kotoučem zuby vždycky vylejzaj jednou hranou žlábku. To bych si musel použít pásovou pilu. Co to řezat s podložkou?
    Já už to teda mám nařezaný, ale pěkně mě to zprudilo - seru se tim abych to měl přesný a posledním řezem to odrbu... Klidně bych si to pro příště odpustil.

    JOSEF_K: Sry, jsem byl moc stručnej - mafla mám vzůru nohama, jako cirkule.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    WRONSKI: No, jestli dobře vidím, tak žlábky jsou jen na jedný straně, takže to řezat tak, aby zuby vylejzaly tam, kde žlábky nejsou. Sice to vlákna bude trhat tak jako tak, ale na rovným se vytržený vlákna odstraňujou líp.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    WRONSKI: Mně je trochu záhada, že máš chlupatou spodní stranu u mafla. Standardně je potrhaná ta strana, kde zuby vystupují z materiálu, tj. u cirkule spodní, u mafla horní. Jinak asi holt předřez.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Když už se tady tak roztahuju... Dá se nějak inteligentně řezat tohle? Samozřejmě se mi to u žlábků vyštipuje:
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    INOX: No právě že tak kolem 2 mm nad povrch.
    INOX
    INOX --- ---
    WRONSKI: Jak máš hodně vysunut kotouč?
    Mě se osvětčila metoda aby se mi netrhal spodek držet prořez pokud možno přesně na tloušce materiálu nebo cca s milimetrovým přesahem. Hrana pak byla mnohem čistější.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Já měl podezření, že mám tupej kotouč, což by mě namíchlo, protože je prakticky novej. Pak mi kamarád řikal, že to buk dělá, čemuž jsem úplně nevěřil, radši se zeptám tady :)
    Kus překližky mi to skoro nedělal a kus zase chlupatil hodně. Nakonec jsem to říznul "s předřezem": proříznul jsem to do půlky a otočil.
    Dá se to nějak obejít? Třeba podložit sololitem nebo tak něco?
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    WRONSKI: vetsinou je chlupata na drevu spodni strana, proto se reze na pile se stolem (podlozi material) a predrezem (ten reze zespoda).
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Když řežu buk přes léta, mám chlupatou spodní stranu řezu. Čím by to mohlo být?
    (Konkrétně teda maflem řežu bukovou překližku. Dělá to kotouč s málo zubama a ostrým úhlem i kotouč s hodně zubama a tupým úhlem.)
    GREGI
    GREGI --- ---
    ZCR: tlesk tlesk, palisandr;)
    ZCR
    ZCR --- ---
    GREGI: palisandr nebo cocobolo? ale ani jedno jsem naživo neviděl...
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    svestka?
    GREGI
    GREGI --- ---
    STQ: nope:)
    STQ
    STQ --- ---
    GREGI: to vypada jak arizona ironwood...?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam