• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    EMK
    EMK --- ---
    EMK
    EMK --- ---
    EMK
    EMK --- ---
    ADIK
    ADIK --- ---
    77WHITE: vzhled není důležitej, stejně na to jde ve většině případů HPL. primárně jde o tvarovou stálost a odolnost vůči vlhkosti. pevnost spojů je samozřejmost, žádný hřebíčky:), ale lamely/lepení/vruty. jde mi o to aby se to nekroutilo (dveře skříně a pod) při častym střídání teplot/vlhkosti. mám zkušenosti s břízou a ta se právě dost kroutí.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    ADIK: Hele spis bych je podeziral z toho ze topol je levnejsi jak hezci truhlarska preklizka z buku/brizy, kor kdyz to potom jeste vetsinou natrou:) nejaka pruznost bude furt podobna, konstrukce aut sou stejne dostatecne tuhy, spis bude na tobe abys delal spoje tak, aby nevyjizdely vibracema hrebicky, hrany se nerozjizdely apod.
    ADIK
    ADIK --- ---
    DEEJAYY: potřebuji klasickou truhlářskou nikoliv foliovanou. jaký je důvod té špatné zpětné vazby na topol? co jsem našel, tak se používá také na stavbu lodí pro malou nasákavost.
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    ADIK: foliovanou v topolu mají určitě v síle 8, 12 a výš v Démosu ... případně mnoho dalších jiných ... kdyby si tam chtěl domluvit lepší cenu, ozvi se

    překližková deska truhlářská, překližková deska stavební voděodolná, překližková deska foliovaná, překližková deska foliovaná voděodolná | Démos trade a.s. - vše pro výrobu nábytku
    http://www.demos-trade.cz/plosny-material/preklizkove-desky.html

    já osobně byl ale šel raději do břízy, topol se podle zpětné vazby kterou dostávám hodí tak maximálně na jednorázové použití ...
    ADIK
    ADIK --- ---
    ahoj, chci se zeptat zda tu někdo má zkušenosti/vědomosti ohledně překližek. snažím se zjistit který typ (dub, buk, bříza, borovice, topol) je nejvhodnější na stavbu nábytku v obytném autě. z mého pohledu jde především o tvarovou stálost (o kroucení) při změnách teplot a vlhkosti, pak váha vs. pevnost. zahraniční výrobci obytných aut nejčastěji používají topol, počítám, že vědí proč to dělají.:) ale zatím jsem nenašel žádného tuzemského prodejce co by nabízel topolovou překližku v síle 15mm (praha a okolí), všichni nabízí max. 10mm.
    EMK
    EMK --- ---
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LUKI: nepíšeš v jaké lokalitě. Třeba pila facek V Oldřichově má oboje.
    LUKI
    LUKI --- ---
    Ahoj, chci se zeptat, chci postavit detem postel. da se sehnat v urcenych rozmerech omitana prkna? vsude nachazim pouze neomitane truhlarske rezivo, nebo jen hoblovany smrk v tlousce max. 20mm....
    hledam omitana prkna 25-30 x 100. Material Buk,borovice, smrk... diky luki
    EMK
    EMK --- ---
    EMK
    EMK --- ---
    EMK
    EMK --- ---
    EMK
    EMK --- ---
    EMK
    EMK --- ---


    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    Nemáte náhodou nějaký tip na zajímavé šperkovnice využívající odlišnosti dřev pro inspiraci. Někdy jsem narazil na stránky s něčím takovým, ale nemůžu nic dohledat. Předem dík
    EMK
    EMK --- ---
    EMK
    EMK --- ---


    SASOS
    SASOS --- ---
    URPUTNIK: za těch 500-600kč je to hranice narovnanych špalků co se vejdou do objemu 1m3. V baubau je to cena za špalíky nářezané a narovnané (prm prostorový rovnaný metr). Ceny co jsem ti tu napsal jsou běžné tržní ceny. Co si za to řekneš ty je už tvůj boj.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam