• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    UBU
    UBU --- ---
    EMK: Na té dřevořezbě atd jsou strašné pálky, obzvlášť, pokud se někdo učí a nebo dělá větší věci. Navíc ty rozměry... Ale jako když to chce někdo jen zkusit tak proč ne.

    Řešil sem to asi před rokem úplně stejně. Na inzertních webech se občas prodávají fošny, ale jsou to většinou velké objemy a člověk by musel být někde poblíž. Nakonec se mi nejvíc osvědčilo rozhodit sítě po všech známých, občas se někde lípa porazí a v naprosté většině případů to někdo rozřeže, rozštípe a spálí. Takhle sem k tomu přišel i já, ve vesnici kde máme chalupu byla velká lípa, kterou před několika lety porazili, tak sem se šel zeptat, jestli jim něco nezbylo a ono ji, krásné metry, pěkně proschlé, naštípané, uložené v dřevníku, bez hniloby a plísní, běloučké vyzrálé dřevo. Několik kusů co tam zbylo sem naložil a pak sem mu dal flašu vína, všichni byli spokojení. Kolik toho potřebuješ?
    EMK
    EMK --- ---
    Sháním lipové dřevo na řezbu. Pokud možno vyschlé...
    Neměl by někdo tip kde a jak sehnat? Popřípadě nemá někdo?
    Díky za jakoukoliv pomoc. ;)
    ZCR
    ZCR --- ---
    EMK: jen počkej, ono ti to časem nedá...
    EMK
    EMK --- ---
    PETER_PAN: hele měla to být houba, ale jaksi se mi zlomila. Tak jsem si udělal těžítko na stůl.. ;)
    Ne, anální kolík to opravdu není. :DDD
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    EMK: Paneboze co to je ? Nebo ja to vlastne nechci vedet :)
    EMK
    EMK --- ---
    EMK
    EMK --- ---
    Tak to docela vyšlo. Díky za tip. ;)
    Shou sugi ban...

    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    EMK: googli "shou sugi ban". Nejrychlejší, nejlevnější, nejjednodušší metoda.
    EMK
    EMK --- ---
    Nemáte někdo zkušenost s opalováním dřeva?
    Jde to i nad ohněm, nebo je potřeba pistole?
    Díky
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Jdu s dalším dotazem .)

    Jakou použít interierovou bílou (polo)matnou barvu na palubky?
    Výsledný povrch má být čistě bílý.
    Mám tu kýbl Balakryl Latex Univerzál bílý, šlo by? :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LINKOS: jj, mam vc. parotesne lepici pasky.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ZATAMOKO: nezapomen na parotesnou folii za ty palubky
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    ADIK: díky, žena nakonec rozhodla, že chce palubky, tak si překližku nechám až na svou dílnu :)
    ADIK
    ADIK --- ---
    ZATAMOKO: březová 5-6mm ti bude stačit. můžeš na to pak bez problému zavěsit i nějakou skřínku. určitě bych dal tu lať doprostřed jak píšeš, klidně i dvě jestli je možnost.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Kdybych chtěl v maringotce na vnitřní stěny použít překližku, tak jakou a v jaké tlouštce?
    Byla by přidělaná na latích v osové vzdálenosti 1250mm, případně můžu dát ještě jednu doprostřed a mít to po 625mm.
    Povrchová úprava bude bílý nátěr, buď akryl nebo latex (u kuchyňky a v koupelně).
    Stěny nebudou nést prakticky žádnou větší zátěž, tak není potřeba to nějak výrazně naddimenzovávat.
    Kdybyste mi pomohli vybrat konkrétní produkt z http://www.drevo-kaplan.cz/preklizky?sort=name tak by to bylo úplně ideální :)

    Další varianta jsou klasický palubky, ale upřímně mě ty "proužky" moc nelákaj.
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    URPUTNIK: mno, vzal jsem to osmem .. a mozna jsem ho tam dal vic nez jsem chtel, v nekterych prohlubnich to dostalo bilej/sedej nadech, zkratka to ztratilo ten lesk cerstve orezaneho dreva .. cim to lestite? staci normalni hadr? nejaky superjemny smirgl? s tim nemam vubec zadne zkusenosti :)
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    ZATAMOKO: ochranny hydrofobni akrylovy nater, ve svych predchozich prizpevcich jsem ho zminoval :) ... skoro me az prekvapilo, ze se na nyxu nikdo neozval, kamarad co ma vinice mi urval ruce :))
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LINKOS: tata mel u rodicu foliak ze dreva 25 let, menila se jen folie.
    Zkousel jsem PPR trubky, nicmoc. Roxory (14mm) taky nicmoc.
    Dalsi moznosti jsou ocelove trubky, pripadne L/T profily. Jenze to nemam kde naohybat.
    V zasade kdyz to vydrzi cca 10 let, tak za me dobry :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ZATAMOKO: davat lignofixem napustene drevo do skleniku je imho cunarna. Pokud tedy pominu ze zrovna drevo se do stale vlhkosti prilis nehodi.

    Mozna bych zvazil jak vyjde cenove z neceho odolnejsiho
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ZATAMOKO: Njn, stojí to raketu, ale zase při správným použití (tzn. žádný válečky a štětce, ale hadřík) je fakt malá spotřeba. A funguje to líp, než cokoli co znám.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    DOKKTOR: jj, impregnovane late 60x40 jsou jedna z moznosti a imo i dostacujici. Ted s nima zrovna neco kutim a to uz je celkem pevnej material.
    Jen jde o to, ze kdyz se na to da folie, tak se mi stavalo, ze se o neohoblovane late potrhala. Staci jedna triska a uz to jede. Proto bych je chtel lehce zhoblovat a stahnout hranu
    Nicmene pokud to nakonec udelam ze sklolaminatu/polykarbonatu, tak tam je to fuk. Uvidim taky podle financi.

    JOSEF_K: OSMO je ulet cenove, ale koukal jsem na nej. Hlavne na bilej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam