• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    VO_D_KOLEK: To se zpravidla dělá tak že boky oblepíš izolepou (nebo zatřeš) - kvůli vlhokosti. No a na té ploše to oblepíš izolepou a pojedeš kolem omítku, pak izolepu podél omítky seřízneš. nikde ti nic nepraskne a nebude vidět.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    SCHODNICE Z DUBOVÉ SPÁROVKY
    Jak moc (pokud vůbec) pracují 3 cm tlusté schodnice z dubové spárovky přilepené na betonu lepidlem Ponal Statik (mezery vyplněny nízkoexp. pěnou)? Dozor mi tvrdí, že pracují, takže by štukem dojel až nim (zboku zespoda), ale pak proštárnul rýhu a ty zapravil tmelem (akryl).
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    DRACONIK: poptej se u truhlářů v okolí, kde suší dřevo
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    VODNIK: O to by asi bylo lepší ho pořádně vysušit. Zkusím najít v okolí kde mi to nasuší... ono toho ale moc není...
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    DRACONIK: akát je skoro nezničitelnej, ten tě klidně přežije
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    VODNIK: Myšlenka byla změny si z něj udělám fošny a udělám z toho po pár letech stůl na chatu. Když bude držet pár let, budu rád. A pak se spálí :)
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    DRACONIK: taky záleží na co to dřevo chceš, do kamen mu stačí i dva roky, na nábytek bych to ale nepoužil
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    GHOSTDOGG: diky moc!
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    DRACONIK: Nezáleží moc na dřevě, jako spíš v jaké formě a kde se suší. V sušárně ti uschne třeba za týden. Přirozeně schne dřevo třeba i pět let, když se postupně přesouvá do nižších vlhkostí.
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    Jak dlouho schne cca Akat?
    LOOKY
    LOOKY --- ---
    PLAGUEDIL: koukal jsem na sbazar, vetsinou same palivove drevo.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    LOOKY: bazos atd jsi zkousel? byvaji tam podobne kousky.
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    LOOKY: Muzu ti neco riznout, mam tu spalek co ma okolo tech 10-12. Sam jsem to urizl z padleho stromu, kde to sehnat ofiko nevim
    CUKI
    CUKI --- ---
    MVEK: Pokud je to deset let pozapomenuté, tak bych to pečlivě omyl právě nějakým tím mýdlovým čističem (Pronto) Ideálně bez vosků. a pak olej+vosk.
    MVEK
    MVEK --- ---
    A ještě jeden dotaz. Mám tu šatní skříně, zřejmě přírodní smrk, nebo tak něco, originál voskované někdy v 90. letech, poté ošetřované většinou jen nějakým sprejem s voskem (možná nějaké Pronto apod.) a pak asi deset let pozapomenuté.
    Teď jsou místy pěkně vyprahlé.

    Čím byste to ošetřili? Je to celá stěna a postele, takže tady není problém, že bych potřeboval malý kousek.


    DOKKTOR: Tak třeba by to byl dobrý způsob, jak dítě odnaučit olizovat věci:-D. Já v nějaké diskuzi laiků našel zmínku spíš o tom včelím vosku, ale zas nevím, jak ho aplikovat.
    LOOKY
    LOOKY --- ---
    TRUHLIK: Tak kolem 18x10x10cm
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    LOOKY: Jak velke spaliky myslis?
    LOOKY
    LOOKY --- ---
    Ahoj,
    nenašel by se někdo, kdo by byl ochotný prodat pár špalíků dřeva na vyřezávání (bříza, lípa, cokoliv vhodného) kuksy? Bohužel nemám moc možností, jak se k materiálu dostat. Předem díky
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    MVEK: v tom problem nebude, potiz bude spis, ze ten lneny olej vytvrzuje tak 14 dni. A pekelne smrdi
    MVEK
    MVEK --- ---
    Linkos asi tuší, kam mířím, ale jde mi o to, že se mi nechce kupovat balení kvůli jednomu, dvěma malým předmětům. Proto jsem uvažoval, jestliže se třeba lněný olej používá na dřevo, tak jestli by jeho jedlá varianta nešla vedle jídla použít na toto, i s tím rizikem, že to vydrží chvíli a bude se muset obnovovat, ale dřevo prostě nebude tak vysychat a rozpadat se.

    Včelí vosk v kosmetické kvalitě zase umím využít i na další účely.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    LINKOS: no chapu, na druhou stranu kousatka co jsem mel ja byly mozna natrene univerzalni vojenskou zeleni nebo tak neco a jak mi chutnalo :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam