• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    JOSEF_K: Tuhle stojanovku jsem koupil do truhlarny a za rok a pul provozu musim rict, ze furt supr..Tem starejm strojum se nevyrovna..ale pokud chce clovek novou vec..tak imho dobra volba.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ZATAMOKO: Ale kdybych toužil po stojanovce, tak bych si spíš asi koupil pořádný stojan a dal do něj dobrou ruční vrtačku. Na kov by to bylo na houby, protože v nízkých otáčkách obvykle nejde aretovat spoušť, ale na dřevo to je podle mě až až.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ZATAMOKO: Stojanovou vrtacku, primarne na drevo, ale celkove alespon trochu universalni, ne gigantickou, presnou a za rozumne penize. Jo to kdyby se delalo, to je dira na trhu.
    Ne ze by se nedelaly kvalitni, ale kdyz si chce clovek priplatit - pak jsou zase moc velke.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ZATAMOKO: Já vlastní stojanovku nikdy neměl. Na velký dílně jsme měli takovou litinovou příšeru, co byla schopná namotat i člověka. A teď se pohybuju spíš v PONKu v Holešovicích, kde je tuším tohle: https://www.alza.cz/...xARIsAAMUMu8t3iPSKOcMR2jHVElmh0GWOmJEbBgEOA70IcFTwad9eWEPqIHl-XQaAv59EALw_wcB

    A musím říct, že je to fajn stroj. Já jsem ale zvyklej všechno vrtat z ruky. A když to vypadá, že je to na přesnost až moc náchylný, než abych to bral od oka, tak volím jiný postup:)).

    Ale ty lišty fakt zvaž. Na restaurátorský dílně jsem si zvykl blahořečit staré mistry, co používali lišty, a naopak nenávidět ty, kteří dávali všechno do drážek :D.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    JOSEF_K: btw. neměl bys tim na stojanovou vrtačku do truhlodílny?
    Jde mi právě o vrtání děr pro panty, vrtání se sukovníky (ptačí budky) apod.
    To cenové a kvalitativní rozpětí je šílený.
    Mám narexku ve stojánku v lidlu, který se mi teď samozřejmě rozpad. Přesnost a ergonomie odpovídala ceně.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    JOSEF_K: chápu, ale i tak lišty nechci. Asi na ně mám alergii nebo co :)
    Každopádně díky za tip s tím filcem, to mě nenapadlo. Bude to rozhodně menší drbačka než ta drážka v hraně.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ZATAMOKO: Jo, to taky jde. Nebo jednodušší cestou, že tu drážku uděláš naopak o chlup větší a nalepíš tam třeba kousek filcu. Nicméně lišty jsou skoro lepší řešení než drážka. Zvenčí houby poznáš, protože v rámu děláš polodrážku tak, abys ven měl jenom dřevo. Z vnitřní strany usadíš kazetu a zalištuješ na kolářské hřebíčky. Výhoda je v tom, že když se něco pokazí nebo to budeš chtít přebrousit, přetřít nebo něco, tak jen špachtlí odděláš lištu, vyndáš kazetu a jedeš. Když to máš v drážce, tak už to nikdy nerozebereš.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    JOSEF_K: jj, překližka bude vsazená do drážek (8-10mm hlubokých v 18mm spárovce/rámu).
    V jedné chytré truhloknize jsem našel tip, že se do korpusu udělá drážka o 0.25-0.5mm menší, zároveň se do hrany překližky se udělá 1mm zářez/drážka. Překližka se nacpe do drážek, což umožní ten zářez, který pruží. Tím se to i pevně usadí a při sesychání ta překližka nebude vaklat. Ale nevím, nemám s tím zkušenost.
    Lišty nechci :)
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ZATAMOKO: To by mělo být cajk. Když to tam uchytíš nějakým slušným způsobem, tzn. do drážek nebo do lišt, tak by to mělo být v pohodě.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    JOSEF_K: dvirka budou 45x120cm, rám počítám cca 5cm (ted nevim, kolik je minimum na nk panty), tak otevrena plocha bude 35x110cm.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ZATAMOKO: Na záda v pohodě, tam je to stejně více méně fuk. Na dvířka asi taky. Pokud to nebudou velké plochy, kde by se mohl vlnit.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Chystám se na korpusy kuchyňských skříněk z borovicové spárovky, spoje na otevřené rybiny, lepeno D4.
    Jak silnou překližku použít na záda a dvířka? Byla by 5mm buková překližka ok? Nebo radši víc?
    Dvířka budou kazetová s bukovým rámem.
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    KALIF_WH: to vypadá jako přesně ono, díky moc
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    STEMBUS: Taky jsem sháněl, k dvířkům z SDK :) Hledej nábytkové kování.
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    trošku OT, pardon, ale nejvíc truhlářů bude asi tady! :)

    Poradil by někdo kde koupit toto,ideálně maloobchod, jde mi o 2ks a ještě líp online?

    Jelikož jsme na nyxu, tak dodávám, že opravdu nemyslím ten zapalovač! :)

    díky moc

    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    PLAGUEDIL: Asi jo, protože molitanovym valeckem nebyl výsledek taky nic moc
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    CH_IN_A: balakryl jedine strikany.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VO_D_KOLEK: Válečkem by to mělo jít v pohodě. Obecně u každé povrchovky je naprosto klíčová důsledná příprava povrchu. To nemá žádný pardon. Cokoli tam odflákneš, to je hrozně vidět.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    JOSEF_K: Zkusím ten první, odpovídá to videím, takže by to mělo fungovat. Když srovnám plochu před nanesením barvy a zároveň zajistím rovnoměrnou nasákavost, budu myslím spokojen i při válečku.
    (Původně jsem chtěl pořídit pistoli, ale jak jsem začal hledat různé možnosti, řekl jsem si, že to radši počká, až si přes léto zařídím dílnu.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam