• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    BLOWUP: Našel jsem desky 5cm X 15 cm nebo 2,2cm X 15cm smrk, to by při délce 210cm bylo ok?
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    BLOWUP: dík moc za info
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    DJFRACTAL: pokud z nejakyho duvodu (design) je zapotrebi pouzit treba tu MDF, tak ta sama o sobe se sice pri vyssim zatizeni prohyba, ale da se do ni zespodu vyfrezovat drazka do ktere se osadi nejaky ocelovy profil. To same s drevotriskou - resil jsem kdysi volne vynesenou kuchynskou desku s rozponem kolem tri metru, u ktere bylo jasne ze na ni nekdo bude nekdy stat (pri myti oken) a protoze slo o sendvic s asi 1cm tenkou kamennou deskou ktera by pri prohnuti praskla, zpevnili jsme ji prave ocelovymi profily.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    BLOWUP: Ano, nejtěžší bedny budou na desce jakoby na sloupech, ty lehčí hned vedle, tedy daleko od středu desky. Nevím určitě jestli budu něco instalovat doprostřed, jedině co mě napadlo by byl držák monitoru.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    DJFRACTAL: jestli to chapu spravne, tak ty tezke reprobedny budou stat primo nad temi sloupy? v takovem pripade se nebude prohybat nic. Pokud by mela ta deska nest tezke zatizeni treba uprostred, tak samozrejme tloustka a material bude hrat roli. Nesmi to byt zadna drevotriska nebo MDF, mela by to byt bud masivni deska - podle zatozeni a pozadovaneho vzhledu treba 3 az 5cm tlusta fosna - nebo alespon preklizka nebo trivrstva truhlarska latovka, take minimalne 3cm tlusta.
    Druh dreva co se tyce nosnosti az zase takovou roli nehraje.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    Mám dva plné robustní sloupy 30x30x160cm, jsou od sebe 150cm vzdáleny, je mezi nima kancelářský stůl.

    Na ty sloupy chci umístit dřevěnou desku. Z dálky by to vypadalo jako vysoký barový stůl: Π

    Účel té desky je plocha pro těžké reprobedny, 2ks po každé straně, na krajích, cca 30kg. Uprostřed monitor, nebo rameno/úchyt pro monitor.

    Jaké dřevo té desky mám zvolit a cca jak hrubé? Existuje něco co je spíše levnější? Půjde to bez podpěry, tak ať se to neprohne?

    Děkuji
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JUASINHA: oni umí být dost vyčůraný, sežerou půl prkna a venku je jen slupička dřeva s nátěrem.
    VEETUHS
    VEETUHS --- ---
    JUASINHA: červotoč
    JUASINHA
    JUASINHA --- ---
    Ahoj, nevím, kam s tím, tak to zkusím tady. Máme na chalupě lakovanou postel, ze které se ozývají v pravidelných intervalech, hlavně v noci, takové zvuky něco mezi jemným škrábáním a natahováním budíku(hodinek). Pod postelí ale bordel není a postel zvenku vypadá zdravá. Může to být nějaký druh dřevoškůdce? Děkuji
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    RESTINPEACE: Demos na Kutnohorske urcite, ale kvalita dyh je obcas ne uplne uspokojiva.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Nevite jestli mi nekde v Praze uriznou na miru dyhovanou drevotrisku?
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    DOKKTOR: To jsem chtěl slyšet.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    VO_D_KOLEK: pokud to za dva roky budeš zas sundávat, tak bych se nejakou povrchovkou vubec nezabýval.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    ZCR: To vím, ale kolikavrstvým? Tři budou málo, pět moc a čtyři asi neseženu :)
    ZCR
    ZCR --- ---
    VO_D_KOLEK: stříkl bych to třikrát osvěžovačem, mezi nástřiky po zaschnutí přebrousit jednovrstvým harmasanem

    (pardon)
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    STAVEBNÍ SMRKOVÉ PRKNO — OŠETŘENÍ?
    Čím (pokud vůbec něčím) ošetřit kadibudku obloženou smrkem? Na rok a půl až dva, pak ji rozeberu… Na střechu dám třeba zbytek nopovky.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    CH_IN_A: Dobry je na nanaseni cokoliv frote, klidne uterka z drogerie. Houbicka, molitan apod. funguje, ale nedela to rovnomerne vrstvy, ve chvili kdy mas barevny nater je to poznat.
    FRANTAVOKURKA
    FRANTAVOKURKA --- ---
    CH_IN_A: to rouno maji i v bahausu. houbicka staci normale na nadobí. to rouno je super ale je dost drahe takze kdyz obcas potrebuju neco jenom maznout tak houbicka to jistí...
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    FRANTAVOKURKA: Díky. Chystám se natirat teď, to rouno vypadá dobře ale koukám, ze zadnej hobymarket poblíž to nemá stejne tak to Osmo redidlo
    Příště se budu muset připravit včas :)

    Ta houbicka stačí nová molitanova na nádobí?
    Prodavač v Bauhausu mě řek, ze stetec umeju 6006
    FRANTAVOKURKA
    FRANTAVOKURKA --- ---
    CH_IN_A: https://www.artisan.cz/cistic-stetcu-osmo-1l?

    Ale dekoracni vosk je podle me lepsi nanaset rounem padem nebo klidne houbickou tim stetcem tam toho das hrozne moc a budou vtom videt tahy.
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    Chystám se natirat Osmo dekoračním voskem a nikde se mě nedaří najít, čím umýt stetec - netušíte?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam