• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule




    Také Vás baví babské rady? Pomohly Vám už někdy nebo to jsou jen mýty?
    Spolu můžem rady sbírat, vyměňovat anebo vyvracet a smát se jim...
    rozbalit záhlaví
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    SANTAL: Není ta kytka náhodou aloe? Takový dužnatý listy, dlouhý, tuhý, zužující se, po krajích zubatý (trnitý), kaktus připomínající? Šťáva z jejích listů se doporučuje na spáleniny.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KLAIR: u nás se natírá spálenina (samozřejmě ne otevřená, tedy 3. stupně) olivovým olejem, ve kterém se máčela rostlina (něco jako rostlina panny marie? evidentně mám jen lidový název, a i ten je z Chorvatska).
    Naši si to nosí z Chorvatska, jak místní lidový lék (olej je lisován kamenným lisem :-) )
    Fantasticky to pořešilo tlapky mého synka, když šáhl na žehličku (a udělali se mu puchýřky jako žabičce či vodníčkovi). Do večera byly puchýřky pryč - kůže se nemusela sloupat, nic... prostě druhý den zdravé dítě (popálenina druhého stupně).

    Užíváme to i na atopickou kůži staršího (mazání).
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    no vida. a o spáleninách - prý polít alkoholem, ne vodou. Voda prý rozváže vodíkové můstky a udělá se puchýř, když se to polije alkoholem, tak prý ne. Ale nemám zdravotnicky ověřeno, jen drby
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Na spáleninu nasypat hladkou mouku, prý to zamezí zčervenání kůže :) Ale nemám vyzkoušeno, vždycky byla blíž ta studená voda v kuchyni.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KRKA: Počkat si. Něco dýl než rok to bylo u mě, než zesvětlala...
    KRKA
    KRKA --- ---
    AETHER: jojo, diky, mrknu na to :)
    AETHER
    AETHER --- ---
    A na popaleniny jsem si vzpomnela radu od babicky: ihned pomaznout maslem a pak nasucho zchladit (treba ledem pres uterku). Studena voda sice prinese okamzitou ulevu, ale to maslo casto zabrani puchyrum.
    AETHER
    AETHER --- ---
    KRKA: jestli ji mas i jako vystouplou, zkus Contratubex, jinak sadlo
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    fuck it...the show must go on...

    vypujceno od nasi "sousedu":
    Na popálený jazyk položíme čím skôr kocku cukru a necháme ju rozplynúť sa na jazyku. Ak nemáme po ruke cukor, strčíme jazyk do niečoho studeného (zmrzlina, prúd studenej vody) a chvíľu vydržíme, kým chlad vytiahne teplo z jazyka.


    KRKA
    KRKA --- ---
    ONITSUKATIGER: jezis to je fakt priserny, sorry
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    ONITSUKATIGER: Cizí dost ošklivý a ošklivě pomalovaný podbřišky v nadživotních velikostech někde, kam si chodím číst, jak nejlíp uchovávat česnek... Fuj. Vkusně umístěný vkusný tetování vypadá jinak.
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    MEANKITTY11: no ne, ja se jenom snazim dokazat, ze se pres jizvy tetuje a ze to muze vypadat i dobre...
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    ONITSUKATIGER: Už těch hnusných tapet bylo dost, nemyslíš?
    SPIKY01
    SPIKY01 --- ---
    krka: myslim že tlak.masáž má cenu i na starší jizvy,teda aspoň kámošce to řekli ve vinohradech
    SPIKY01
    SPIKY01 --- ---
    já koberec chci vyměnit ale až i druhá dcera bude umět 100% na nočník/záchod aby jsme neničili 2 koberce po sobě...
    KRKA
    KRKA --- ---
    ONITSUKATIGER: ta jizva je docela velka, jakoze bych mela pres cely podbrisek tetovani? :)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    KRKA: proc ne? nejakym peknym motivem...


    ONITSUKATIGER: nechapu ten minus, ale budiz :-D
    KRKA
    KRKA --- ---
    SPIKY01: myslis ze ma jeste po 4 mesici cenu tlakova masaz? a promastovat? to sem delala na zacatku a stejne to efekt nemelo ... kazdopadne to budu zase zkouset :-) dik!


    ONITSUKATIGER: to snad neee :-)))
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    KRKA: a co odstranit laserem? není to sice moc babské, ale má to okamžité výsledky

    SPIKY01: mám podobnou zkušenost a nakonec jsme to museli nechat vyměnit za nové :/ ta močovina byla prostě pořád cítit, ať jsme zkoušeli co jsme zkoušeli :/
    AAA_
    AAA_ --- ---
    SPIKY01: Ahoj. V chytrých knížkách píšou, že se koberce mají posypat jednou sodou či dětským pudrem, nechat chvilku působit a pak vyluxovat...
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ANDR3_I: Ja vim, ze hodne tateru to nedela ale ja mam treba dost nepeknou jizvu po popalenine na predlokti a to mi bezproblemove pretetovali. Shop se jmenuje One Love Tattoo Prague www.prague-tattoo.cz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam