• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    NIKUSKA
    NIKUSKA --- ---
    par vyzkousenych ode me:

    na bolest v krku: mekky tvaroh rozetrit na satek, prilozit na krk, zabalit salou a na noc nechat

    na horecku: slivovicove ponozky - jedny ponozky namocit do slivovice, na ne dat suche ponozky a nechat pusobit 1h - celou noc. nutno nohy predtim poradne namazat mastnym kremem

    na opary: potirat slivovici

    na bolest zubu: rozkousat hrebicek

    na zaludek: pomalu upijet studenou colu

    na vosi stipnuti: okamzite prilozit horici cigaretu tak blizko stipnuti, jak jen to jde, zamezi to otoku

    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    KKKAROLINKA: Dáváme to do vyvařených sklenic od kde čeho, nahoru dáváme alkoholovou zátku a máme to ve studené místnosti - čtvrt roku určitě.
    KKKAROLINKA
    KKKAROLINKA --- ---
    ALDEMIK: skvělej nápad!! Určitě vyzkoušim díky moc :) Jen ještě jakou asi trvanlivost ten sirup pak má?
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    dnes takova spis "tchanovska rada"...Pritel si koupil novy boty a na otazky jaky jsou rekl, ze jsou jeste trosku ouzky..Nacez tchan zaperlil " No, Vasiku, to musis vzit pytlik, dat do nej vodu a tu dat do ty boty a pak botu do mrazakau a jak se ten led bude rozpinat, tak ti to ty boty vytahne...no nekecam! Cetl jsem to v Katce"...
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    KKKAROLINKA: My děláme zázvorový sirup, vedlejší produkt je kandovaný zázvor. Ze sirupu lze udělat výborná zázvorovka.

    Oloupeme zázvor a nakrájíme, dá se to do cukrové vody (litr vody kilo cukru) tak, aby to bylo v pohodě potopené, nechá se to přejít jednou varem, ale nevaří, udržuje se to na asi 80 stupních v podstatě čím dýl tím líp. Přidáváme do toho pomeranč, citron, hřebíček, skořici. Až nás to přestane byvit udržovat teplý, vyndáme zázvor, okapem a necháme vysušit v sušičce nebo na málo v troubě, obalíme v cukru a je to kandovaný zázvor. Se sirupem většinou děláme to, že si ho dáváme do čaje, podarujeme známé, nalejeme do vodky, čímž se vytvoří zázvorovka.
    KKKAROLINKA
    KKKAROLINKA --- ---
    FKA82: super, díky moc :)
    FKA82
    FKA82 --- ---
    KKKAROLINKA: Do čaje, a když si přidám ještě ořechy, tak to jím i samotné:)
    KKKAROLINKA
    KKKAROLINKA --- ---
    FKA82: do medu skvělej nápad!! A to pak používáš klasicky do čaje, nebo to má i jiné využití? Děkuju :)
    FKA82
    FKA82 --- ---
    KKKAROLINKA: Nakládám nastrouhaný do medu, nebo dělám zázvorovou pasti s chilli, česnekem a solí a používám do vaření.
    KKKAROLINKA
    KKKAROLINKA --- ---
    Nemáte prosím nějakou radu jak nejlépe zpracovat zázvor když ho mám čerstvého asi 5kg? Jestli usušit, zamrazit, nebo jak? A také jak nejlépe se zázvorem léčit mimo nastrouhání do čaje, třeba nějaké sirupy alá cibule s cukrem co by mi z krku vyhnalo bacila? Díky :)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SPIKY01: zkusila bych jeste tenhle klubik..tam je hodne zrucnych lidi:-)
    [ Prodejni klubik vlastních handmade veci ]
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    SPIKY01: zkus je dát mezi knížky na vyrovnání, jako kdybys chtěla vylisovat listy. Nebo mi potom napadá žehličkou přez deku je přežehlit na nízkou tepolotu malinko vyrovnat, ale nevím nevím.
    SPIKY01
    SPIKY01 --- ---
    nevíte někdo jak s foliovými dekoracemi na sklo? měla jsem je schované od loňska,ale nějak se pokroutili a nechtějí mi držet na oknech
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    SHEALA: To naštve docela. Botky jsou drahý a potom když úplne nepadnou..
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SVETLUSKA222: Neboj, vetsi botky uz mam :-) Tohle byly nove boty, a cert vi proc na chozeni sou ok, tancovat v nich neslo.
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    SHEALA: Koupit větší botyk ježíšku, vyplatí se ti to, protože až ti bde pír let navíc, tak si budeš nadávat. Mít dobrý boty je základ nejen mít na tancování
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    SHEALA: mne pomaha nohy nejdriv naparit v nejaky solny lazni s trochou citronu, namazat alpou nebo necim podobnym,krem,ponozky
    SPIKY01
    SPIKY01 --- ---
    mě na rýmu hodně pomáhala pinosol,jsou to kapky ale jsou v na olejové bázi takže envysuší nos a jsou bylinkové. pak taky hodně pomáhá prsní mast a sprej spiron-jsou to nějaký oleje,my to stříkáme několikrát denně na triko abysme inhalovali a je to super,rýma i kašel mizí celkem rychle
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    co na nohy bolave z tancovani v malych botach? Alpu?
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ONITSUKATIGER: taky ti nerikam at chodis bosa po dlazdicich:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam