• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule




    Také Vás baví babské rady? Pomohly Vám už někdy nebo to jsou jen mýty?
    Spolu můžem rady sbírat, vyměňovat anebo vyvracet a smát se jim...
    rozbalit záhlaví
    HONZAS
    HONZAS --- ---
    ROTTINGGIRL: jojo,ten odmašťuje asi nejlíp, pokud vím:-)...a moc neleptá...dej report
    ROTTINGGIRL
    ROTTINGGIRL --- ---
    HONZAS: hehe... tak čpavek říkáš? :) No...vyzkoušim někde stranou a podám hlášení...
    HONZAS
    HONZAS --- ---
    ROTTINGGIRL: Zkus čpavek...snad to nerozpustí i ty parkety:-)ale nemělo by...
    ROTTINGGIRL
    ROTTINGGIRL --- ---
    ok, jistě si na ni někdy vzpomenu! :) ...No a když už jsem tady, nemáte někdo tušení, jak dostat masný skvrny z parket? (jako třeba když kočka vypije olej z pánve po smažení a pak se poblije na podlahu...) Tim benzínovim to žel nejde...:(
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    ROTTINGGIRL: na to doporucuju fixanelu co mi tu doporucili! na mastnou spinu.... nastrikala jsem tim vsechno v okoli sporaku a trouby a pecka :-) jako hned jak to tam striknes tak zacne tect spinavej bordel dolu....

    nicim jinym to neslo....
    ROTTINGGIRL
    ROTTINGGIRL --- ---
    Nic takovýho jsem tu nenašla, tak se vám svěřím s mým dnešním objevem... Takovej ten humusnej zaschlej olej třeba na digestoři a kuch. skříňce nad ní, jde bezva dolů benzínovym čističem. (no třeba to není až tak převratnej objev, ale natrápila jsem se s tim dost :)
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    STEPNI_VLK: "...zkuste vodku s příchutí, třeba Vám to botu i provoní" :-D Oni si asi myslej, že mám na čele jitrnici :-D
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    plísně jistě způsobují zápach, ale to že někomu zapáchají nohy nemusí rovnou znamenat že trpí plísní
    http://ona.idnes.cz/jak-se-zbavit-zapachu-nohou-zn-za-pul-hodiny-fzi-/zdravi.aspx?c=A090715_142745_vase-telo_pet
    HONZAS
    HONZAS --- ---
    STEPNI_VLK: za smradlavé nohy mohou většinou plísně, ne?? Tak Batrafenem zlikvidovat plíseň, ponožky naložit do octa a boty vyhodit:-)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    MOIRAIN: jako Houdini :-) to pobavilo!
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ONITSUKATIGER: vyhodit nekompromisně celou potravinovou skříň, teda její obsah, ty mrchy se dostanou úplně všude jako Houdini, i do uzavřených nádob, následně všechno vytřít roztokem octa, po potravinové skříni nechat otevřené pytlíky s bobkovým listem a koupit si feromonové mololapky, mně se nejvíc osvědčily zn. Biolit skládací do takové stříšky
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    WAMP_ELF:
    ONITSUKATIGER:
    KLAIR: no vyznělo to jinak než jsem chtěl, ale ptal jsem se na se na stejnou věc jako SVETLUSKA222:
    zapoměl jsem že jsou tu lidi kterým se musí všechno psát polopatě...
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Jak se zbavit zápachu z bot? - Pořad: Jak na to, Video na Stream.cz (ID: 664268)
    http://www.stream.cz/jaknato/664268-jak-se-zbavit-zapachu-z-bot

    Něco mi říká, že tohle je jako řešit teplotu paralenem, resp. důsledek namísto příčiny. I když je fakt, že pokud někdo vyřeší smradlavé nohy, tak pak možná přijde vhod i zbavení se zápachu, který se v těch botách prostě drží. Ovšem jestli ten návod funguje, to se mne neptejte..
    BADIANE
    BADIANE --- ---
    DA_NIELA:
    SVETLUSKA222: nevedela jsem jak to presne popsat. Rekla bych ze je to neco mezi pavucinkami a temi pilinami :)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    SVETLUSKA222: to mám na mysli, ale nevím, jak to popsat. Protože vypadjí stejně, ať pocházejí z kterékoli suroviny.
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    DA_NIELA: Ty piliny spíš jestli to není rozžcýkaný ten materiál...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    ani ne tak lepkavé pavučinky jako droboučké piliny ...
    BADIANE
    BADIANE --- ---
    ONITSUKATIGER: tak probrat vsechny mouky, vlocky, bylinky, koreni, ceralie.. Nekde treba nemusis najit samotne mohly ale budou tam takove pavucinky lepkave - to jsou pozustatky po nich, mozna jeste s larvami - vyhodit. A nebo dat na 2 dny do mrazaku, pokud ti nevadi ze si pak mozna das mrtve larvicky :)

    Jo tak to je fakt dlouho :) ale s timhle mnozstvim jazyku je normalni ze se ten spravnej suplik v hlave zasekne
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    BADIANE: hm...barva...dobra otazka...jsou spis takovy tmavy...

    od roku 1994...obcas se pristihnu jak mam lehce zvatlavej nemeckej prizvuk jako Schwarzenberg anebo dostanu okno a vim konkretni slovo v nemcine, anglictine, francouzstine, spanelstine ale v cestine ne a ne si vzpomenout...
    BADIANE
    BADIANE --- ---
    ONITSUKATIGER: tmavi moli (matne hneda barva) - potravinovi, svetli moli (kremova barva) - satni

    Mne se docela osvedcily mololapky, jako byvaly driv mucholapky. Jsou to takove desky z tvrdeho papiru jejiz povrch je lepivy, a obsahuje nejakou chem. latku, ktera moly pritahuje. Jendak je to tedy likviduje, a jednak na tom dobre vidis, jestli nejake moly mas a muzes podniknout prislusne kroky (probrat vsechny pravdepodobne zdroje jejich potravy a vychazet vsechny napadene/znicene). nevim pod jakym nazvem bych to nasla na internetu, myslim ze jsem to koupila v nejake drogerii v centru Prahy.

    P.S. mas muj obdiv za perfektni cestinu (jak dlouho tu zijes? zajima me to, uceni se jazyku me bavi, ale dosahnout urovne rodileho mluvciho neni zadna sranda)
    ISCH
    ISCH --- ---
    ONITSUKATIGER: Tak ono to zní obojí dobře, ale jestli Ti pasuje třeba "létají nám po bytě ty moly" (což je blbě)?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam