• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    KRKA
    KRKA --- ---
    prosim o radu.. mam boty, takovy teniskovy baleriny od Adidasu, sou mi dobre velikostne, jenze strasne tlacej, hlavne vpredu na palci, mam je uz asi rok, ale za ten rok sem me mela parkrat na sobe, protoze prave strasne tlacej :( daji se nejak "povolit"? Vim, ze sou na to nejaky triky, jenze si prave nemuzu vzpomenout jaky :)

    diky vsem
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    MEANKITTY11: Myjes je rucne nebo v mycce?
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    Mně se na hrnkách žádný povlaky nedělají, mám různý hrnky a kafe nebo čaj piju furt. Jak to děláte?
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    ONITSUKATIGER: Takže rozhodnuto, vidím to na bleach :o) Dík.
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    BLOODRAT: tak pry i citron a horka voda pres noc..check it out:

    Cups and Mugs
    If you have white cups and mugs, you will probably be sick of the brown stains left on the inside by tea and coffee. These are easily removed in a number of ways: either sprinkle some baking soda inside and then rub gently with a soft wet cloth, and the stain should come off easily. Or put a wedge of squeezed lemon into the cup and fill it with boiling water, then let it soak overnight. The stain should come off when you wash the cup in the morning. If the stains are very stubborn, you may need to soak them in a dilute bleach solution (eg, 1 teaspoon cholorine bleach in 1 cup of water) for about an hour, although this does leave a strong odour of bleach. Alternatively, you can dissolve a tablespoon of washing soda crystals (not baking soda) in warm water and leave it to soak for an hour - the brown film should then simply wipe off.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    ONITSUKATIGER: Ikea to fakt není, ale jemné násilí v rozumné míře to asi snese :o) Spíš mi šlo o to, jestli neexistuje recept, jak to -třeba - nechat vylouhovat přes noc v něčem, co tu čerň rozpustí. Mám jich zčernalých už hezkou řádku a nechce se mi to drhnout ručo, hrozně nerad zabíjím čas a energii takovýmhle způsobem :o)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    BLOODRAT: jako myslim, ze u normlanich hrnicku z Ikey to je ok ale kdybys mel nejakou original "čajnu" z 19tyho stoleti, tak bych asi nasili moc nepouzivala...
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Ok, takže prostě jen použít trochu násilí. Díky všem :o)
    SARRI
    SARRI --- ---
    BLOODRAT: klasickej pisek, jakoze prostredek na myti nadobi a drznejsi houbicka staci
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    BLOODRAT: Řeším to vydrhnutím drsnější stranou houbičky na nádobí. Není to 100%, ale stejně se to zas a znovu zasere, tak co..
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    BLOODRAT: pry pomaha jedla soda nebo i sul..ale nemam odzkouseno...
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Návod na vyčištění zčernalých hrnků od čaje?
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    Snad na to neco existuje..

    Koupila jsem si cernou mikinu a je strasne prijemna ale zanechava v podpazdi a v antiloktu takovy cerny chuchvalicky...Prala jsem ji uz dvakrat a s ruznyma prostredkama ale porad "barvi"..je nejakej trik jak se toho zbavit?
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    GRACIIJKA: ja myslim ze nemusi..ty cistirny jsou imho na tohle zvykli a urcite maj i ty pasujici pripravky na to...
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    CROMWELL: díky za vyčerpávající info, prát v pračce si jí asi netroufnu, byla by po namočení těžká jak prase takže čistírna to jistí....
    ONITSUKATIGER: asi to tak dopadne
    jen je mi trapný, dávat jim to tam pochcaný :/ :)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    GRACIIJKA: asi bych taky doporucila spis nejakou profi cistirnu...
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    Ahoj.
    Nemáte někdo radu, jak vyčistit vyčiněnou ovčí kůži?
    Kočky mi jí počůraly a nevím co s ní.....
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SANTAL: bydlela v prizemi...pry ho vcera chytli...ale muzu Vam rict...pokazdy kdyz jdu domu, tak se modlim at je vytah dole pac stat tam a cekat nez zelvym tempem prijede dolu je fakt hrozny...v zime jsem to resila salou pres nos ale ted?? hrozny....chudak zenska...
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ONITSUKATIGER: no nechtěla bych bydlet pod ním (a řešit patrně výměnu stropu?)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ISCH: supersilna mentolova mast z patologie?? To zni jako uzasny reseni smradu u nas v baraku potom, co tu hnila dva mesice sousedka
    Cizinec žil v Praze několik týdnů s mrtvou, z bytu ho vyhnal až zápach - iDNES.cz
    http://praha.idnes.cz/policie-patra-po-muzi-ktery-zil-tydny-s-mrtvym-telem-sve-druzky-p8i-/praha-zpravy.aspx?c=A120308_153234_praha-zpravy_sfo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam