• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule




    Také Vás baví babské rady? Pomohly Vám už někdy nebo to jsou jen mýty?
    Spolu můžem rady sbírat, vyměňovat anebo vyvracet a smát se jim...
    rozbalit záhlaví
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ALI_EN: je to lososovy olej pro psy do zradla a ukapla mi jen jedna kapicka...
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    ONITSUKATIGER: twe co jsi s tim lososem dělal? :)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ALI_EN: po citronov stave a dokonce i kapkou jaru od Frische nakonec zabral silny hermankovy roztok z lekarny.
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    už ti zřejmě nesmrděj, ale prej na to platí umejt kávovou sedlinou a pak mejdlem. Anebo prý pivo. neozkoušeno ani jedno
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ugh, uz toho mam plny kecky..jak se zbavim smradu z lososovyho oleje ze svych rukou? zkousela jsem uz i septonex...
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    NIKK: jestli je jich už víc, než sem tam jeden, jako třeba kokony a pavučiny, bohužel pomůže jenom radikální zákrok - vyházet špajz.
    Oni se totiž dostanou všude, i do nenačatých potravin. Čokolády, oříšky, klidně koření i instantní polívky, prostě všude a origo zabalený. A skříně vychemkovat. Pak ale světšinou stačí prevence - mouku klidně skladuj v lednici, hlavně si ty malý sráčíky klidně přineseš z obchodu, tak to chce kontrolovat. Nebo přiletěj stoupačkou - tam stačí dát do okna kousek mejdla, oni dost nemaj rádi jeho smrad a radši se odtřepotaj jinam. Na některý druhy platí bobkovej list -- já ho mam v mouce a je čistá. Akorát jsou 4 druhy těch potravinovejch a co platí na jednoho, na to druhej kašle. Ale to mejdlo celkem zabírá. jinak jestli jsou v moce, tak prosátí nestačí, protože kladou vajíčka a ta sítem projdou...
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    NIKK: nic jiného nefunguje, bohužel + SANTAL:
    KRKA
    KRKA --- ---
    SANTAL: jojo v hlavne v tech dirkach na policky, museli sme je vsechny zadelat a pak byl klid, samozrejme sme vyhazeli vsechno nacate :)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    NIKK: Jo, ještě navíc zkontrolovat všechny škvíry, jako za kováním, nebo za skříní - tam všude číhaj zakuklení, vylíhnou se a máš je zas.
    U nás se nasáčkovali za závěsné skříně v kuchyni - a do takových těch dírek, jak si můžeš posunout vnitřní poličky, mrchy.
    Kukly/zámotky odstranit mechanicky.
    NIKK
    NIKK --- ---
    Please help - potravinoví moli....poradíte něco jinýho než vyházet načnuté potraviny, mololapky a vystříkat skříň biolitem? :)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    WAMP_ELF: použij při úklidu laskavě své vlastní ;) tedy: přitlačit a drhnout a drhnout...
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    SANTAL: Kolik chceš za dvacet deka?
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    WAMP_ELF: jj, mé vlastní ;)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    SANTAL: lidské sádlo?
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KLAIR: zabralo lidské sádlo a vlhčené utěrky... ač dokonalé to není, no .-(
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    SANTAL: Možná nahrát fénem...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    KEBAB: můj všelék - perkarbonát sodný.
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    KRKA: popsané skvrny mi normálně pere Lanza když ji na ně napatlám přímo ještě před hozením do pračky, a borůvky se pokud vím čistí citronovou šťávou, ale je pravda že už jsem dlouho nic od borůvek neprala
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    KRKA: já nic neřeším, já pouze informuji
    KRKA
    KRKA --- ---
    PASTEL: ja myslim, ze to nema cenu resit ne? Kebab se ptal, co pomuze na skvrny od boruvek, me tohle pomohlo na skrvny od cervene repy, mrkve, travy atd a je na nem, jestli to zkusi nebo si koupi mejdlo s jelenem
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    KRKA: aha no jestli je někdo ochoten zaplatit 165 Kč za 170ml mýdlového roztoku, pak proti gustu žádný dišputát. Já jen považuji za svojí povinnost varovat každého před mafií jménem Amway ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam