• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SHEALA: Nahřívat, ale nějak extra to nepomáhá.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Existuje babska rada co na bolesti pri menzes? Nechce se mi cpat analgetiky.
    MACKA_B
    MACKA_B --- ---
    PASTEL: tak tahle varianta me taky napadla ale řikala jsem si jestli na to neni nejaka vychytavka..:)) ja jsem je prave vyprala v pracce na 30 ale dala jsem tam trochu octu( páč jak jsou cely kožený tak po nejaky dobe uměj zasmrádnout at chces nebo ne) a bojim se ze jsem to ti octem pekne pos..la...me to poradila přitelova maminka, ona tak prala ty samy sanday ale v tmavy kůži..tak nevim no
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    MACKA_B: já teda čistim kožený sandály normálně vodou kartáčkem a mýdlem, akorát je potom vytřu pořádně suchym hadrem (ale radši bych počkala, jestli někdo nemá lepší způsob, ideální to asi nebude)
    MACKA_B
    MACKA_B --- ---
    Čau, mám dotaz. Jak nejlíp vyčistit světle béžový kožený sandály který maj na sobě díky používání takový fleky( různě od bahna a pod, jsou to keeny takze je nosim v podstate všude a pořád) jenže už jsou flekatý moc no. Tak nevim co je na kůži nejelpší, abych tu barvu na nich aspon sjednotila:)) předem dík moc!
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ALI_EN: je to lososovy olej pro psy do zradla a ukapla mi jen jedna kapicka...
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    ONITSUKATIGER: twe co jsi s tim lososem dělal? :)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ALI_EN: po citronov stave a dokonce i kapkou jaru od Frische nakonec zabral silny hermankovy roztok z lekarny.
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    už ti zřejmě nesmrděj, ale prej na to platí umejt kávovou sedlinou a pak mejdlem. Anebo prý pivo. neozkoušeno ani jedno
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ugh, uz toho mam plny kecky..jak se zbavim smradu z lososovyho oleje ze svych rukou? zkousela jsem uz i septonex...
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    NIKK: jestli je jich už víc, než sem tam jeden, jako třeba kokony a pavučiny, bohužel pomůže jenom radikální zákrok - vyházet špajz.
    Oni se totiž dostanou všude, i do nenačatých potravin. Čokolády, oříšky, klidně koření i instantní polívky, prostě všude a origo zabalený. A skříně vychemkovat. Pak ale světšinou stačí prevence - mouku klidně skladuj v lednici, hlavně si ty malý sráčíky klidně přineseš z obchodu, tak to chce kontrolovat. Nebo přiletěj stoupačkou - tam stačí dát do okna kousek mejdla, oni dost nemaj rádi jeho smrad a radši se odtřepotaj jinam. Na některý druhy platí bobkovej list -- já ho mam v mouce a je čistá. Akorát jsou 4 druhy těch potravinovejch a co platí na jednoho, na to druhej kašle. Ale to mejdlo celkem zabírá. jinak jestli jsou v moce, tak prosátí nestačí, protože kladou vajíčka a ta sítem projdou...
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    NIKK: nic jiného nefunguje, bohužel + SANTAL:
    KRKA
    KRKA --- ---
    SANTAL: jojo v hlavne v tech dirkach na policky, museli sme je vsechny zadelat a pak byl klid, samozrejme sme vyhazeli vsechno nacate :)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    NIKK: Jo, ještě navíc zkontrolovat všechny škvíry, jako za kováním, nebo za skříní - tam všude číhaj zakuklení, vylíhnou se a máš je zas.
    U nás se nasáčkovali za závěsné skříně v kuchyni - a do takových těch dírek, jak si můžeš posunout vnitřní poličky, mrchy.
    Kukly/zámotky odstranit mechanicky.
    NIKK
    NIKK --- ---
    Please help - potravinoví moli....poradíte něco jinýho než vyházet načnuté potraviny, mololapky a vystříkat skříň biolitem? :)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    WAMP_ELF: použij při úklidu laskavě své vlastní ;) tedy: přitlačit a drhnout a drhnout...
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    SANTAL: Kolik chceš za dvacet deka?
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    WAMP_ELF: jj, mé vlastní ;)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    SANTAL: lidské sádlo?
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KLAIR: zabralo lidské sádlo a vlhčené utěrky... ač dokonalé to není, no .-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam