• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule




    Také Vás baví babské rady? Pomohly Vám už někdy nebo to jsou jen mýty?
    Spolu můžem rady sbírat, vyměňovat anebo vyvracet a smát se jim...
    rozbalit záhlaví
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    1TERESKARASTY1: klasická čistá vazelína (rty a cokoli, je základem všech možných mazání a koupíb se v lékárně).
    zkontrolovat, z čeho to máš - tedy zda za tím není problém jako anemie, nedostatek vitaminů B, cukrovka...
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    1TERESKARASTY1: Me zabira domaci hermankovo-mesickova mast, a pokud ji nemam v dosahu tak taky dobre funguje obycejne maslo.
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    nejaka rada na popraskane rty? krome medu
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Nevíte, jak "vyvětrat" papír od kouře z cigaret? Je to role několik metrů a rok načichala :-(
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    SARRI: Vyprat se sodou?
    SARRI
    SARRI --- ---
    hoj, nejaky napad jak osvezit a vratit bilou/svetlou barvu loznimu pradlu lepe nez ho predeprat v ruce ci vyvarit ??
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Nevíte někdo, jak vyčistit rezavý mlýnek? Mám na mysli ten vnitřní mlecí mechanismus... a mám dojem, že ani nejde rozmontovat... napadlo mě promlít tím něco, ale nějak špatně to mele a nevím, čím to je :(
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KOTENCE: jak říká TAPINA: půjde to, když jdou mandle potažmo rajčata tímto způsobem zbavit slupky půjdou i vlašské ořechy.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KOTENCE: To jo, to by mohlo fungovat stejně jako s mandlema. Ale nezkoušela jsem, nikdy ořechy ze šlupiček neloupu.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    TAPINA: Pak jdou zase hůř z těch šlupiček přímo na jádru. Kamarádka říká, že když je spařím, tak jdou oloupat do bíla i starší ořechy, ale ještě jsem to nezkoušela.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KOTENCE: A počkat, až budou dost zralý, pak jdou samy.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    KOTENCE: v rukavicích
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    chjo. A tedy rada, jak loupat ořechy?
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    ničím :)
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    KOTENCE: Asi ničím. Trochu by mohla pomoci kyselina citronová.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    prosím vás, čím smeju z rukou hnědý z loupání vlašskejch ořechů?
    MAJKLA
    MAJKLA --- ---
    dneska sem narazila na tohle:
    Úklidová firma Praha, Čištění, Úklid, Tipy a triky
    http://www.adherakles.cz/tipy-a-triky
    BRT
    BRT --- ---
    Udělejte si doma a zdravě:-))
    Udělejte si doma a zdravě | Albert Smart & Delicates
    http://www.albert-sd.cz/udelejte-si-doma-a-zdrave/

    např.:
    ČISTIČ NA NEREZ

    Jedna možnost je dát do lahvičky se sprejem ocet, mít po ruce a průběžně čistit.

    Druhá je olivový olej.

    Dřez, sporák, části linky, zkrátka co je nerez očistěte jedním hadříkem nahrubo a pak druhým s olivovým olejem vyleštěte.

    Výsledky jsou překvapivě dobré, ruce vypadají taky spokojeně a žádná mastnota.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    TAPINA: Měla sem úspěch s kyselinou šťavelovou. Mám ji v práci na čištění křemene od zbytků červených železitých jílů. Na triko fungovala taky.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Existuje nějaký spolehlivý způsob, jak dostat rez z oblečení? Vygooglila jsem citronovou šťávu, vyzkoušela, ale něco mi říká, že to nepustí. Jedná se o džínovinu a rez z auta, takže asi docela silný kalibr :(
    ISCH
    ISCH --- ---
    MALAKK: Use google ;) A většina mejch přátel ho doma má. I když je fakt, že znám samý divnolidi.
    MALAKK
    MALAKK --- ---
    ISCH: No to je dezinfekce, ale většina lidí nemá doma ten cutasept, whatever it is, never heard of it.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam