• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    jee, tak jsem tady zas :P nejaka rada co na zanet oka? mam dojem, ze od vanoc do ted jsem uz stihla mit skoro vsechny "nevinne" neduhy, jako horecky, ryma, kasel, prisla jsem o hlas a ted jeste to oko :/

    tak abych jen nezadala rady, tak taky nejakou dam :P na kasel a chrapot pomaha nakrajet oloupanou cibuli, dat na ni cukr nebo med, nechat "vyplakat" a 2-3x denne lzicku te stavy.
    Taktez pomaha zalit horkou vodou salvej, nechat pod talirkem ci poklickou tak 20 minut a kloktat, pripadne pit :)


    Diky za pripadny rady a hodne zdravi vsem ;)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    BETTTKA: U lednic se pro pohlcení zápachu běžně používá mletá káva na talířku a dle mých zkušeností to opravdu funguje. Otázkou spíše zůstává, kolik bys té kávy musela použít na místnost, aby to mělo nějaký efekt..

    Jo, a k nastudování doporučuji rovněž následující články:

    Vyžeňte zápach cigaret z oblečení i nábytku - Vitalia.cz
    http://www.vitalia.cz/clanky/vyzente-zapach-cigaret-z-obleceni-i-nabytku/

    10 tipů, jak odstranit cigaretový zápach: v autě i doma | Teta Dita
    http://www.tetadita.cz/2012/09/10-tipu-jak-odstranit-cigaretovy-zapach-v-aute-i-doma/
    ANCHIE
    ANCHIE --- ---
    1TERESKARASTY1: Na ucpané dutiny nejvíc zabírají tzv. URBANOVY KOUPELE - ve zkratce: ponořit ruce až nad(!) lokty do horké vody, tak horké jak nejvíc sneseš, asi na 10 minut, může se přidat eukalyptus nebo máta - zároveň na inhalaci a to je celý - funguje to zázračně :-)
    BETTTKA
    BETTTKA --- ---
    Díky za rady, bohužel cokoliv s úpravami bytu mi moc platné není. Byt mám pronajatý, jsem student, takže tu nebudu bydlet víc než rok nebo dva a platit to majiteli z vlastního nehodlám. Spíš než o "převonění" mi jde o věci, které zápach pohlcují.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    BETTTKA: Zdi: oškrábat a nově vymalovat.
    Okna: omýt octem, záclony vyprat nebo vyhodit
    Koberec: posypat jedlou sodou, nechat cca 3 hodiny a pořádně vysát. Dát taky do misky a nechat absorbovat pach z místnosti
    Nábytek - jsi zdědila taky? Taky mohl natáhnout smrad...

    Bylinky a osvěžovače ti nepomůžou, jen dodají další "přebíjení" a když přijdeš zvenčí tak tam bude smrad - a když tam budeš dýl a nebudeš to už cítit (nos si zvykne) tak chytneš bolest hlavy...

    Smrad (vůně) jsou chemické látky, ty se jich prostě musíš zbavit!
    FINSON
    FINSON --- ---
    KLAIR: A modlit se - aby to spíš nebylo na otlučení omítek a nahození nových.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    BETTTKA: vymalovat
    BETTTKA
    BETTTKA --- ---
    Milé a milí, prosím o radu. Nastěhovala jsem se do nového bytu, ve kterém předchozí nájemníci kouřili a zápach z cigaret následně přebíjeli vonnými tyčinkami. Ve výsledku se tu nedá vůbec dýchat. Co byste mi doporučili pro odstranění zápachu? Spíš nějaké chemické osvěžovače vzduchu nebo bylinky? Děkuji za pomoc. :-)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    1TERESKARASTY1: aha, no, tak uvidíme, co se stane, protože já to používám dost často
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    KLAIR: jo Afrin mam vlastne taky doma, dobry napad :) Jsou to nejspis americky kapky ktery jsou na nasem trhu max 3 roky. Jen pozor kdyz je pouzivas vic nez 2x denne kapku, muze to spalit chutovy poharky a nejakou dobu nebudes citit chut.

    Premyslim, jestli pomuze vic polstaru pod hlavou.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    1TERESKARASTY1: hele, jakmile ležím, tak mám taky plný nos. koupila jsem si dnes příprvek Afrin. A překvapivě to funguje docela úspěšně

    mně se k tomu přidal docela zuřivej kašel, tak nevím, no :(
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    mam akorat tea tree oil :P zkusim inhalovat tu vodu. spatne snasim atb a tak se lecim svepomoci. Jakmile si lehnu, ucpe se mi nos. V sedu je pruchodny. Akorat citim plne dutiny a zalehle usi. Hlen barvy zelene neni, spis zluty s primesi krve, snad vas to moc neznechuti - pardon :P
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    1TERESKARASTY1: eukalyptus esenciální olej (pravý) nakapat poblíž hlavy na noc. Nahřívat infračervenou lampou - není-li, pak dát vařit slanou vodu - buď jen tak (místo zvlhčovače vzduchu, ale zejména alespoň 2x denně intenzivně - nad horký hrnec dát hlavu, překrýt utěrákem a inhalovat horký slaný vlhký vzduch...
    Máš-li hleny barvy zelené, neléčit doma, mazat k doktorce - to pak může chtít atb (průhledný hlen je naopak pravděpodobně pouze virus a lze léčit svépomocí).
    Pokud uši bolí, nesneseš hluk a pod. nic neřeš a jdi k ušnému - dá lokální atb, nějaké kapky.
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    nejaka rada na ucpany nos, plne dutiny, zalehle usi?
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    1TERESKARASTY1: Obecně bych doporučila spíš přírodní mazátka, ty běžné hydrytují krátkodobě, ale zvyšují potřebu mazání se. Mně osobně se osvědčily Hurraw balzámy, jsou čistě přírodní, prodává je tu ID Linoleumka a od té doby stačí mazat jednou dva denně, někdy ani to ne a pusa mi nepraská ani v zimě. Mají široký výběr příchutí. Anebo pivo, to má spoustu toho vitamínu B :)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    1TERESKARASTY1: napis kdyztak ID Kakina, dela vyborny domaci vegan balzamy na rty asi za 20/30kc.
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    dekuju za rady :) pravdepodobne je to ze zimy a mozna vit B
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    1TERESKARASTY1: klasická čistá vazelína (rty a cokoli, je základem všech možných mazání a koupíb se v lékárně).
    zkontrolovat, z čeho to máš - tedy zda za tím není problém jako anemie, nedostatek vitaminů B, cukrovka...
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    1TERESKARASTY1: Me zabira domaci hermankovo-mesickova mast, a pokud ji nemam v dosahu tak taky dobre funguje obycejne maslo.
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    nejaka rada na popraskane rty? krome medu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam