• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule




    Také Vás baví babské rady? Pomohly Vám už někdy nebo to jsou jen mýty?
    Spolu můžem rady sbírat, vyměňovat anebo vyvracet a smát se jim...
    rozbalit záhlaví
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    1TERESKARASTY1: aha, no, tak uvidíme, co se stane, protože já to používám dost často
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    KLAIR: jo Afrin mam vlastne taky doma, dobry napad :) Jsou to nejspis americky kapky ktery jsou na nasem trhu max 3 roky. Jen pozor kdyz je pouzivas vic nez 2x denne kapku, muze to spalit chutovy poharky a nejakou dobu nebudes citit chut.

    Premyslim, jestli pomuze vic polstaru pod hlavou.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    1TERESKARASTY1: hele, jakmile ležím, tak mám taky plný nos. koupila jsem si dnes příprvek Afrin. A překvapivě to funguje docela úspěšně

    mně se k tomu přidal docela zuřivej kašel, tak nevím, no :(
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    mam akorat tea tree oil :P zkusim inhalovat tu vodu. spatne snasim atb a tak se lecim svepomoci. Jakmile si lehnu, ucpe se mi nos. V sedu je pruchodny. Akorat citim plne dutiny a zalehle usi. Hlen barvy zelene neni, spis zluty s primesi krve, snad vas to moc neznechuti - pardon :P
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    1TERESKARASTY1: eukalyptus esenciální olej (pravý) nakapat poblíž hlavy na noc. Nahřívat infračervenou lampou - není-li, pak dát vařit slanou vodu - buď jen tak (místo zvlhčovače vzduchu, ale zejména alespoň 2x denně intenzivně - nad horký hrnec dát hlavu, překrýt utěrákem a inhalovat horký slaný vlhký vzduch...
    Máš-li hleny barvy zelené, neléčit doma, mazat k doktorce - to pak může chtít atb (průhledný hlen je naopak pravděpodobně pouze virus a lze léčit svépomocí).
    Pokud uši bolí, nesneseš hluk a pod. nic neřeš a jdi k ušnému - dá lokální atb, nějaké kapky.
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    nejaka rada na ucpany nos, plne dutiny, zalehle usi?
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    1TERESKARASTY1: Obecně bych doporučila spíš přírodní mazátka, ty běžné hydrytují krátkodobě, ale zvyšují potřebu mazání se. Mně osobně se osvědčily Hurraw balzámy, jsou čistě přírodní, prodává je tu ID Linoleumka a od té doby stačí mazat jednou dva denně, někdy ani to ne a pusa mi nepraská ani v zimě. Mají široký výběr příchutí. Anebo pivo, to má spoustu toho vitamínu B :)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    1TERESKARASTY1: napis kdyztak ID Kakina, dela vyborny domaci vegan balzamy na rty asi za 20/30kc.
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    dekuju za rady :) pravdepodobne je to ze zimy a mozna vit B
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    1TERESKARASTY1: klasická čistá vazelína (rty a cokoli, je základem všech možných mazání a koupíb se v lékárně).
    zkontrolovat, z čeho to máš - tedy zda za tím není problém jako anemie, nedostatek vitaminů B, cukrovka...
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    1TERESKARASTY1: Me zabira domaci hermankovo-mesickova mast, a pokud ji nemam v dosahu tak taky dobre funguje obycejne maslo.
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    nejaka rada na popraskane rty? krome medu
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Nevíte, jak "vyvětrat" papír od kouře z cigaret? Je to role několik metrů a rok načichala :-(
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    SARRI: Vyprat se sodou?
    SARRI
    SARRI --- ---
    hoj, nejaky napad jak osvezit a vratit bilou/svetlou barvu loznimu pradlu lepe nez ho predeprat v ruce ci vyvarit ??
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Nevíte někdo, jak vyčistit rezavý mlýnek? Mám na mysli ten vnitřní mlecí mechanismus... a mám dojem, že ani nejde rozmontovat... napadlo mě promlít tím něco, ale nějak špatně to mele a nevím, čím to je :(
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KOTENCE: jak říká TAPINA: půjde to, když jdou mandle potažmo rajčata tímto způsobem zbavit slupky půjdou i vlašské ořechy.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KOTENCE: To jo, to by mohlo fungovat stejně jako s mandlema. Ale nezkoušela jsem, nikdy ořechy ze šlupiček neloupu.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    TAPINA: Pak jdou zase hůř z těch šlupiček přímo na jádru. Kamarádka říká, že když je spařím, tak jdou oloupat do bíla i starší ořechy, ale ještě jsem to nezkoušela.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KOTENCE: A počkat, až budou dost zralý, pak jdou samy.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    KOTENCE: v rukavicích
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam