• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DESTINYXCoaching, koučink
    FILDELIN
    FILDELIN --- ---
    DESTINYX: děkuju :) Já ten kurz organizuji. Za sebe mohu říct, že u nás vyučují kvalitní lektoři a celý kurz je koncipován tak, aby nebyl zaměřen jen na bussines oblast, ale i lidskou.
    Sama sem jím neprošla, ale na tento běh jsem přihlášená, tak v cernu mohu říct více - uvidim to i z druhé strany :)
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    FILDELIN: Díky, je to tam. Máš s tím osobní zkušenost?
    FILDELIN
    FILDELIN --- ---
    získal jste nekdo ACC pomocí portfolio application?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    HAWRAN: ??? " Mám dluhy"...... " vzdelani nebude asi moc potreba".... " kompetentní si připadám"........" osobni finance jsem si v prubehu poslednich let dal doporadku"....

    Nic mi tedy do toho neni, ale jinak se cítíš dobře?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    HAWRAN: Asi ti moc dobře nerozumím. Hledáš 2. job ( brigádu), páč ti hlavní zaměstnání dost nevynáší? A to 1. je taky ve financích, resp. máš ekonomické vzdělání?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    HAWRAN: " Dnes vecer jsem pozvany do te firmy, aby mi predstavili co a jak vlastne delaji".

    To jsi pozvaný večer na exkurzi nebo na interview?
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    Premyslis kdyz mluvis..hm, zkus se podivat po narativnich smerech v terapii a koucovani :-)
    Znovu doporucim potkat spise ceskeho kouce, ktery te uvede do ceske reality.
    Navic, pokud by ses tim chtel skutecne zivit a jit treba do firem, casto chteji certifikaci CAKO nebo ceskeho chamberu ICF.
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    HAWRAN: Diky, zajimalo mne, jaky to bude mit vyvoj :-)
    Financni poradce pomaha lidem? No..asi bys byl jediny, ktery to tak bere.

    Je fajn, ze mas okolo sebe lidi, ktere to zajima a chteji se vydat touto cestou. Kdyz si kazdy zvoli koucovaci pristup, ktery je mu blizky a vydate se kazdy trochu jinym smerem a presto budete schopni spolu pracovat a sami sebe navzajem obohacovat, je to uzasna kombinace.


    MORPHLER: Diky, je to tam.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SARKA
    SARKA --- ---
    Dovolím si tip na skvělý koncept, který se koučům hodí znát:
    Spiral Dynamics (Don Beck).

    Spiral Dynamics - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=HhHyjjIyEqE&feature=related


    Je to koncept, který sleduje a popisuje hodnotové systémy lidí (nebo také úrovně vědomí) v průběhu posledních tisíciletí. Lze v ní objevit a najít hlavní trendy, jka se mění naše hodnoty v závislosti na vnějších podmínkách.
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    HAWRAN: V prve rade bych ti opravdu doporucil, nechat si to prokoucovat, zazit koucovani na vlastni kuzi a s nekolika kouci nezavazne promluvit.

    Pak bych se zameril na hledani vhodne skoly. Kazda skola u nas porada seznamovaci kurzy s jejich metodou a s lektory. Vicemene ti predstavi, jak zhruba pracuji, jakou pouzivaji metodiku, kdo to vyucuje atd. V prve rade to je o sympatiich/antipatiich vuci lektorum - nekdo ti sedne mene, nekdo vice, k nekomu citis respekt. Rekl bych, ze metoda dane skoly jako takove je az na druhem miste.
    Lze absolvovat zahranicni kurzy pres telelekce, ale to me osobne jako gestaltistovi nesedi...kdyz s nekym mluvim, chci ho mit pred sebou a chci ho videt, cist z jeho chovani. Mezinarodni kurzy stoji hlavne na telelekcich.

    Nejake kouce na nezavazne setkani mohu taky doporucit, ale na vyzadani do posty.
    SARKA
    SARKA --- ---
    HAWRAN: Ahoj, to je krásný plán ;-) Já bych ti doporučila kontaktovat koučink centrum (www.koucinkcentrum.cz) - tam funguje systém, kdy můžeš požádat o koučování a některý ze studentů ti poskytne hodinu koučinku zdarma. Můžeš jí zaměřit právě na prozkoumání tvého poslání. Určitě to pomůže k projasnění situace.


    DESTINYX: Díky! Určitě o tom něco napíšu. Dám to pak i sem. Mám v plánu tento rok psát blogy o koučinku :-)
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    SARKA: Diky. Myslim, ze zmena mysleni v te kazdodenni rovine potka asi kazdeho :-) Zaujalo me tam to propojeni s univerzem.. spiritualni presah se posledni dobou zacal objevovat u Johna Whitmora. Kdyby se ti o tom chtelo neco napsat..
    Jinak preji hodne uspechu v koucovaci praxi a dobrodruznou cestu za poznanim tvym klientum i Tobe.
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    HAWRAN: Byl jsi nekdy koucovany?

    Proc sis vybral americkou skolu? Pro praxi kouce u nas je zrejme lepsi nejaky lokalni kurz, ktery zohledni neco jako ceskou mentalitu.

    Tva praxe odpovida beznemu koucinku na pracovisti, kdy se jedna spise o roli mentora. Proc pak odbocka do life coachingu?
    SARKA
    SARKA --- ---
    DESTINYX:

    Těžko vybrat z těch mnoha přínosů ten největší ..
    ... rozhodně jeden z největších přínosů je to, jak se změnilo mé vlastní myšlení. Více přemýšlím v rovině hodnot, identity, poslání .. a na základě toho pak žiju svůj život a konám. Možná ses někdy setkal s koncptem Pyramidy logických úrovní z NLP, tak to je jeden z klíčových modelů, na kterém koučování podle Marylin Atkinson stojí. Líbí se mi, jak je komplexní, propojuje tělo, mysl, intuici .. Také je komplexní z toho pohledu, že dokáže pojmou vše od jednoduchých denních akcí (co, kdy, kde a jak udělám) až po poslání a propojení s univerzem (jaký odkaz za sebou zanechám pro ostatní)...
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    SARKA: Diky za tip. V cem to pro Tebe melo nejvetsi prinos?
    SARKA
    SARKA --- ---
    Ahoj všichni, já jsem právě absolvovala TASC (The Art and Science of Coaching) od Erickson College, všem vřele doporučuji. Podle mého názoru vysoce kvalitní škola.

    A dotaz - kdo máte zkušenost s mentorskými hodinami (příprava na ACC)? Zatím si dělám průzkum cen a referencí ..
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    DESTINYX: pekny,diky...
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    Několik inspirativních videí, http://www.nicaskew.com/commission/coach/

    AT THE FEET OF THE WISEMEN | SOUL BIOGRAPHIES
    http://soulbiographies.com/at-the-feet-of-the-wisemen/

    BRAVERY AND YOUR OWN PATH | SOUL BIOGRAPHIES
    http://soulbiographies.com/bravery-and-your-own-path/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam