• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DESTINYXCoaching, koučink
    Vše o koučování. Výcviky v koučovaní a jejich lektoři. Literatura o koučování, ebooky. Jak koučování funguje? Kde je rozdíl mezi koučováním a terapií? Jak poznat dobrého kouče?


    rozbalit záhlaví
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    SARKA: Diky za tip. V cem to pro Tebe melo nejvetsi prinos?
    SARKA
    SARKA --- ---
    Ahoj všichni, já jsem právě absolvovala TASC (The Art and Science of Coaching) od Erickson College, všem vřele doporučuji. Podle mého názoru vysoce kvalitní škola.

    A dotaz - kdo máte zkušenost s mentorskými hodinami (příprava na ACC)? Zatím si dělám průzkum cen a referencí ..
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    DESTINYX: pekny,diky...
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    Několik inspirativních videí, http://www.nicaskew.com/commission/coach/

    AT THE FEET OF THE WISEMEN | SOUL BIOGRAPHIES
    http://soulbiographies.com/at-the-feet-of-the-wisemen/

    BRAVERY AND YOUR OWN PATH | SOUL BIOGRAPHIES
    http://soulbiographies.com/bravery-and-your-own-path/
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    FILDELIN: diky
    FILDELIN
    FILDELIN --- ---
    RANGDROL: náhodou vím :)
    -10 hodin mentorinku - hodina mentora se pohybujde mezi 2-4500 kč - celkem je to tedy cca 20 000 až 45 000 (běžnou praxí ale je, že se domluví dva až tři zájemci o mentorink a tuto částku si rozdělí.
    - zkouška - stojí 300 USD - tedy 5 700.

    Jeslit máš další dotazy - ráda odpovím :)
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    FILDELIN: vypada to dobre...
    nevis na kolik vyjdou financne tyto dalsi casti,ktere jsou podminkou pro certifikaci?
    Dalšími požadavky pro udělení ACC jsou:
    • 10 hodin mentoringu s kvalifikovaným mentor-koučem (MÚVS může zprostředkovat),
    • absolvování zkoušky s akreditovaným hodnotitelem ICF (MÚVS může zprostředkovat).
    FILDELIN
    FILDELIN --- ---
    DESTINYX: jeslti tohle byla otázka na me tak v tomto ve specifickém tréninku pro kouče učí např. Monika Barton, Halka Baláčková, Milena Židlická, Eva Mohauptová, Ladislav Habásko a další.
    Workshop vede Halka Baláčková...
    Myslím si, že se jedná o kvalitní lektory...
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    Diky, vypada to zajiste zajimave, ale zajimalo by mne kdo konkretne to bude ucit resp. kteri lektori se tam vystridaji.
    FILDELIN
    FILDELIN --- ---
    Ahoj, dovolím si malou reklamu pro zájemce o kurzy koučinku. Masarykův ústav vyšších studií nabízí v rámci celoživotního vzdělávání nabízí vzdělávání pro kouče - Specifický trénink pro kouče a další volně navazující workshopy a semináře.
    Hlavní myšlenkou při tvorbě těchto programů je zpřístupnění oboru koučování širší veřejnosti a pomáhajícím profesím, proto je přistup i cena těchto kurzů velmi lidská.

    Kdyby vás to zaujmulo více info najdete tady http://www.muvs.cvut.cz/index.html?req_prog=10&req_id=2&req_subid=3

    Masarykův ústav vyšších studií
    http://www.muvs.cvut.cz/index.html?req_prog=44&req_id=2&req_subid=3
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    Gestalt u Ladi Dvoraka za sebe mohu jen doporucit, kdyby te cokoliv zajimalo, klidne se ptej.
    BEESWAX
    BEESWAX --- ---
    DESTINYX: Byl to seminář ve škole Základy koučování. V budoucnu se chystám buď do koučovacího výcviku anebo do gestalt s koučovacím zaměřením. Nejsem si ještě jistá, co nejlépe zapadne do současného SURu..

    Souhlasím , že je koučování mnohem strukturovanější. Sama to tak cítím. Ale určitě není orientované na minulé a negativní. Volí se zde, podle mých dosavadních informací, proaktivní přístup konkrétních kroků, nikoli přepracovávání minulého..

    Ale určitě je pravda, že to má každý, kdo s tím pracuje, jinde.
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    BEESWAX: Diky za zkusenost ;-)
    Ne vzdy je takove rozdeleni jednozacne. Nekdy, aby bylo mozne udelat krok kupredu, je potreba udelat nejdrive krok dozadu - plati to jak pro terapii, tak koucovani.
    Ale jak uz jsem psal v jinem prispevku, koucovani a terapie se mnohdy prolinaji, nemaji jasne vytycenou hranici a kazdy terapeut/kouc ma tu hranici jinde.
    Byl to jen jakysi uvod do koucovani, nebo budes prochazet celym koucovacim vycvikem?

    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    BEESWAX: To rozdělení mi nepříjde ani jendoduché (musí vyloučit vyjmenované vyjímky(a pár nevyjmenovaných)) ani přínosné, páč existuje na řešení orientovaná terapie a obecně mnoho terapeutických směrů, které se v minulosti až tak nehrabou a možná i nějaké koučování, co se v ní hrabe. Ovšem sám lepší nenabídnu. Pro mě je koučování mnohem strukturovanější, ale to může být taky mou nedůsledností v terapii.
    BEESWAX
    BEESWAX --- ---
    O víkendu jsem se poprvé seznámila s koučováním :-)) Studuju psychologii, jsem v terapeutickém výcviku.. nuže mi to přišlo jako praktický nápad. Jednalo se o seminář s Ing. Kunčarem a byl výborný. Můžu jen doporučit.

    Samozřejmě se rozebíral i rozdíl mezi terapií a koučováním. Pan Kunčar přišel s velmi jednoduchým a přitom hluboce pravdivým řešením. Většina terapií (až na terapii realitou nebo některé koučovací směry gestaltu) se soustředí na to, co bylo negativní a bylo to v minulosti..

    Zatímco koučování se orientuje na budoucí a pozitivní. Opravdu mi to dává smysl :-)

    Zároveň zmiňoval, že mnoho terapeutů mluví o tom, jak efektivní je při práci s klientem tyto přístupy kombinovat.
    JJGG
    JJGG --- ---
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    Jsi pozorny ctenar ;-)
    Zaber koucovacich temat je hodne siroky a casto zacina prave hledanim cilu nebo se clovek ocitne na krizovatce a premysli, kudy se vydat. V druhe fazi jsou cile definovany, ale neni jasne jak se k nim dostat. Cile casto mivaji nejasnou podobu - chci byt lepsi sef.. no jo, ale co to vlastne v konkretni situaci znamena?
    Staci to takhle? Klidne se prosim ptej, diky.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    DESTINYX: Ale když si člověk na začátku definuje cíle, tak přece ví, co chce ;)
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    When you know what you want, get a consultant.
    When you don't know what you want, get a coach.
    When you don't want anything, get a therapist.
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    Jako skoro všechno, i problémy "terapie vs. koučink" vyřeší Homer Simpson (v epizodě He Loves to Fly and He D'ohs si najmul životního kouče, kterého mimochodem namluvil přední komik S. Colbert):

    Homer Simpson: I don't need a shrink, therapist, consultant or motivational speaker.
    Colby Krause: I'm a life coach.
    Homer Simpson: Ooh, tell me more.

    v češtině:
    Homer Simpson: Hele, já nepotřebuju žádného cvokaře, terapeuta, konzultanta nebo guru.
    Colby Krause: Jsem životní kouč.
    Homer Simpson: Óó, poslouchám...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam