• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    Serie Zaklínačka Lota, Tina Salo, Písně čarodějky a všechno, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat.
    rozbalit záhlaví
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ALRAUNE: no vždyť jo... já už jsem od něj taky chvíli nic nečetla, ale popravdě - já taky nečtu nic :)
    Detektivku teď soused napsal :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    TANAIS: Po pravdě, já to nečtu, ale já už nečtu nic, třeba když si koupím čtečku, dostanu se aspoň k nějakým detektivkám.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ALRAUNE: i u něj? Odedneška Ti neřeknu jinak, než Alraune Velkorysá! :)))
    Eh... mám nepříjemnej pocit, že by to s tou mou vtipností stačilo ;)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    TANAIS: Já se nehádám :) Já dokážu ocenit poctivou práci i u vašeho souseda ;)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    SHEALA: Nebojím se :) Zamlada jsem to tak nebrala, tenkrát byli lidi zavření za blbiny, sama jsem si málem taky šla sednout a teď? Znám dost lidí na hraně, vyhazovače, dealery... neříkám, že bych každého z nich chtěla do rodiny, ale na pivo s nimi jdu klidně.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    BORGDOG: nemas link?:)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Jsem toho názoru, že autory lze rozdělit na dvě hromádky - na sběrače (Petra) a na recyklovače (Viewegh např.) Ani jedno není špatně a ani jedno nezaručuje samo o sobě dobrou knihu. A zatímco se oni mezi sebou hádaj, jaký způsob tvorby je lepší, my je milujeme všechny, pač si to nezaslouží :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    LANC: Denně odpovídala typově herečka. Ovšem zhustit zápletku, která v knize prakticky tvoří velkou část jednoho dílu a pokrývá pokud se nemýlím týdny nebo dokonce několik měsíců (ani Richard si zřejmě nebyl úplně jistý, jak dlouho to bylo) reálného času do epizody trvající 45 minut je... absurdní samo o sobě. Plus, ten kostým Mord-Sithy v seriálu mě akorát rozesmál, první myšlenka byla, jak si asi dojde na malou...
    LANC
    LANC --- ---
    BORGDOG: O seriálu bych nemluvil - nebo si dojdu pro kbelík... :( Odmyslím-li si zásadní zásahy do děje, mátožnost postav, výběr herců atd atd... Jediné, proč jsem byl s to to vůbec dokoukat, byla právě Denna :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    LANC: Objektivně - nápad to nebyl špatný a Goodking minimálně u Denny dosáhl zajímavých hrátek s pojmy dobra a zla, apod. "Rozředil" to až pak, což platí o celé té sérii. Ovšem ten název... když jsem na slovo "Mord-Sitha" padl poprvé, vyprskl jsem a měl dojem, že omylem čtu nějakou zdařilou parodii. A způsob, jakým to téma zpracoval seriál je... hrozný.
    LANC
    LANC --- ---
    BORGDOG: Nevím čím to je, ale mě ty mord-sithy prostě něčím přitahujou :D Výborné obohacení žánru...
    LANC
    LANC --- ---
    ALRAUNE: Na tomhle bude myslím hodně pravdy. Je to sice z jinýho soudku, ale pamatuju si poměrně vášnivou debatu i piva nad Šabachem. Padl tam názor, že ten ožrala (cituju) není žádnej spisovatel, protože stejně přece sám přiznal, že lepí do jednoho příběhu zážitky svoje plus historiky co zaslechne v hospodě. A překvapilo mě, že můj argument, že je přece jedno, kde tu inspiraci bere, ale že je rozenej vypravěč i díky tomu jsou ty jeho knížky (potažmo filmy) tak úspěšný, nepadl úplně na úrodnou půdu. Někdo holt asi má tu představu, že spisovatel sedí v přítmí pokoje, medituje a čeká až na něho sestoupí na Inspirace :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    LANC: Zajímavá představa, co? Možná námět na fanfic... konečně proč ne? Viděl jsem i příběh pojednávající o tom, kterak si v péči paní Denny vedl zvláštní agent Fox Mulder. :-D
    LANC
    LANC --- ---
    ZOIDBERG: A přesně toho se Ti dostane.
    LANC
    LANC --- ---
    SHEALA: Da. Karoline éto Mázlik :) Styď se, Noční klub rulez! ;-)
    LANC
    LANC --- ---
    MOUNTBATTEN: Tak tohle bych snad neřekl ani o žánru červené knihovny.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Co blbneš, kriminál je pro každého, ani nevíš jak v něm přistaneš. Já bych jeho návštěvníky zase tak nedémonizoval.
    LANC
    LANC --- ---
    BORGDOG: Jsem se zasnil... :)
    LANC
    LANC --- ---
    ALRAUNE: Naopak, Matka srdečně zvaná :D
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ALRAUNE: tomu rikam sit kontaktu. Jak se clovek dostane k bejvalejm herakum si dovedu predstavit, protoze taky jednoho znam dost osobne, ale k lidem co si odsedeli? Respekt:-) Bala bych se.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Já ještě Vyhlídku ještě nečetl, ale spoilery mě nemohou rozhodit, žádnou originalitu ani šokující dějové zvraty nečekám. Čekám a těším se poctivou porci zábavné bezduché řezničiny :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam