• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    Serie Zaklínačka Lota, Tina Salo, Písně čarodějky a všechno, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat.
    rozbalit záhlaví
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: Povídky o zaklínačích vyšly minulej rok a obálka je dost hezká, ne? Co máš proti Lotě? :) Psí zima se dotiskovat bude...

    Ještě k obálce Her na bolest... Ilustraci dělal Karel, můj partner, takže genezi znám od začátku, první koncepce byla jiná, ale Petřík chtěl nahatou babu :) Ona už je to taky nějaká chvíle, co to vyšlo a tenkrát jsem hlavně já byla v jiné situaci. Mmch, Triton by erotické povídky opravdu nevydal.
    LANC
    LANC --- ---
    ZOIDBERG: Povídky o zaklínačích? Tj. Zaklínačka Lota? To ale myslím ještě je k dostání úplně v pohodě. Dotisk Psí zimy bych ovšem uvítal, jak už tu nenápadně padlo :)
    Jinak samozřejmě nevím, jaké jsou prodeje Her na bolest, ale zase si nemyslím, že by byla obálka až tak vlivná, ačkoliv sám se podle nich řídím dost. I když mi přijde, že je to koncepce a la laciná senzace, zas musím říct, že v reálu se mi obálka her líbí víc než když jsem ji viděl v malém rozlišení na netu, to jsem fakt kroutil hlavou. A rozhodně jsou horší. Spíš si myslím, že kniha platí daň za to, že většinový čtenář už dneska čeká od Alraune fantasy a tyhle příběhy zas tak její typické fantasy příběhy nejsou - ačkoliv, jak už jsi říkal, autorství se prostě nezapře. A pak asi leckoho asi odradí ta anotace. Aspoň co jsem kdy četl recenze, tak byly ve většině dost rozpačitý a nějak nedokázaly téma a jeho specifikum pobrat. Snad až na jednu. Vybavuju si třeba poměrně rozhorčené reakce na Bránu Caer Morhen :) Takže já si zas nemyslím, že by Hry na bolest byly knihou pro každého, tady je to asi od začátku a vědomě pro hodně specifickou skupinu čtenářů a tenhle okruh si podle mě cestu ke knize najde, obálka neobálka, anotace neanotace, recenze nerecenze.

    Dotaz na Alraune stran Brány Caer Morhen: Četl ji někdy Sapkowski? Nemáš nějakou odezvu? Docela by mě to potměšile zajímalo. Tohle byl vlastně úplně první text co jsem o Tebe četl, prvotní reakce byla taková... no... docela to mnou otřáslo. Za čas jsem ji četl znova, to už mi docvaklo, že nikde není řeč o tom, že by hrdinou byl Geralt (což by jistě byla svatokrádež :) a podle mě tohle nedocvaklo většině těch pohoršených debatérů na netu) a musím říct, že jsem se královsky bavil. Jak samou povídkou, tak ovšem taky tím jaké haló vyvovala :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Ach jo, už by jsi mohla vědět, že Netopejr má vkus, no, jako Netopejr... Nejen že je je nekompatibilní s většinou populace, ale i s většinou scifistů. Tahle se to moc neprodává, zatímco to, co ti vyšlo u Marchlíka a Tritonu, je rozebrané. Když už jsem u těch rozebraných věcí, nové vydání povídek o zaklínačích by nebylo špatné. Přidáš povídku dvě, nová hezčí obálka, a prodává se to jak teplý housky. To bych si koupil i já, čtečka e-booků by si alespoň oddechla.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ALRAUNE: tak tak, některý věci je lepší nechat spát :)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    BORGDOG: nechci Petře mazat med kolem huby, ale ona pořád ještě má něakou sebereflexi. :-)))
    LANC
    LANC --- ---
    Ad Hry na bolest: opravuju předchozí, Valentýnské má taky grády. A jak se nu ohnedá narazilo na tu (ne)podobnost s Kulhánkem, teď už si umím představit nějakou autorskou spolupráci. Nevím proč, ale myslím, že popisovaná epizoda by se např. v Nočním klubu neztratila :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    LANC: Ne, tentokrát spíše mizérie ryze soukromá. Literárně to jde, akorát čekám na další várku ke korekturám.
    LANC
    LANC --- ---
    BORGDOG: Aneb literární deviace v praxi? :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Škoda. Upload asi neplánuješ?
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Nikde to není, bylo to fakt hrozný a ani tomáš ani kudláč mi publikaci nedoporujčili :D Už je to přes sedm let, co jsem to napsala.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Prosím, link nebo aspoň název ke zfetování googlu. Dneska mám na něco takového právě náladu.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Nemám... mám tam pár sm povídek, které jsou podobné povídkám, co vyšly a jednu příšernou, takovej narkopunk.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: Vida! Hezká trefa! :-) A takových věcí máš určitě v šuplíku víc.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    BORGDOG: Slíbila jsem Robertovi, že něco o Caprcornu ještě napíšu :)
    LANC
    LANC --- ---
    ALRAUNE: Hranice jsou přece od toho, aby se posouvaly :D Ale ne, teď vážně, na vymetávání šuplíků je očividně ještě času dost ;-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: Proč? :-) U takového Capricornu jsem se docela chechtal, měla bys psát víc SF.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Ne, tohle už je za mou hranicí :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Nemusíš, ale vsadím se, že bys chtěla. ;-)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Nemusím zas vydat úplně každou hrůzu, co jsem kdy napsala :)
    LANC
    LANC --- ---
    ALRAUNE: A není to škoda, že leží ladem? :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    TANAIS: No, každopádně i z dob bdsm.cz zbylo nevydaných povídek jen pár.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ALRAUNE: z těch tmavých obzvláště :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam