• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    Serie Zaklínačka Lota, Tina Salo, Písně čarodějky a všechno, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat.
    rozbalit záhlaví
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    BORGDOG: Až budu mít auto, tak tě někdy vytáhnu do prahy :)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    LANC: :)

    BORGDOG: třeba to stihneš, výstava potrvá do 26. 1.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Zajímavé. Škoda, že to neuvidím.
    LANC
    LANC --- ---
    WOW!!! WOW!!! WOW!!!
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    LANC
    LANC --- ---
    Zbývá pár hodin do útoku :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Jo jo, dnes nám ji dovezli, v pondělí jí knihkupci mají. V Epoše s tím nedělají žádné ciráty.
    LANC
    LANC --- ---
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Mirek je seriozní muž :-) Abych pravdu řekl, tak z jeho první knížky jsem padl na zadek, protože se mi zdálo, že má obrovský potenciál, a prvním románem to pak opravdu potvrdil, ale pak se nějak zasekl a šel cestou nejmenšího odporu, zdá se mi. Je to škoda, ale je to jeho věc.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: Možná to znamená, že jsem větší výtržnice, než Mirek :)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ZOIDBERG: já si to taky už nepamatuju a taky se neorientuju. Bída.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    A jeho hrdinové jsou taky těžcí klaďasi jeden vedle druhého. To se o tvých hrdinech často říci nedá. Co to asi znamená? Možná že umíš lépe lhát :-)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Mirek je hodnej kluk, ten by se mezi zaklínačema moc neuplatnil :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    No, to by patřit mohl. :-) Ale protože má na nyxu i vlastní klub, můžeme to přesunout tam, tady je to opravdu offtopic.
    LANC
    LANC --- ---
    Ale už jsme zas OT, takže bacha, ať nedojde na tu proklamovanou zaklínačskou výchovu :) Pokud tedy Žamboch nepatří pod tu hlavičku "a jiná verbež" :)
    LANC
    LANC --- ---
    BORGDOG: Přesně tak to beru. Jako že je to pro něho asi hlavně zábava, protože už jen jen slova Vládci strachu, Cesta krve, Noční klub mu při vyslovení nutně sráží hodnocení a s tím myslím musel počítat.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BORGDOG: Je to alespoň nějaký posun, byť by to byla slepá ulička. Byly časy, kdy jsem od Mirka čekal něco fakt velkého, protože on na to má, ale už to nečekám. Připadá mi, že nějak pluje s proudem a ambice zmizely.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    LANC: To je potíž. Myslím, že MŽ chtěl zkusit právě něco jiného než "Oldu Šetrhenda," ale přitom pořád v rámci hlavního proudu. V době, kdy začal psát se zdálo, že upíři jsou spíš "na ústupu," takže chápu, že to měl za dobrý nápad. Bohužel, pak to "vzplanulo" znova v době, kdy už měl nejspíš rozepsáno a bylo pozdě měnit. Nevím to určitě, ale tak nějak bych to viděl. Já osobně jsem více zvědavý na "Živé a mrtvé" a nepublikované povídky.
    LANC
    LANC --- ---
    BORGDOG: Ju, průměr to asi vystihuje. Já mám třeba docela problém se začíst. Ale to spíš přičítám tomu, že jsem předtím četl Asfalt a od toho jsem se opravdu nemohl odtrhnout. Špatní knížka to ale rozhodně není, zas tak černě bych to neviděl. Tu kritiku spíš z valné části přičítám únavě z upírů, co s katanou v ruce běhají po Praze (ten námět je fakt medvědí služba) :)
    LANC
    LANC --- ---
    BORGDOG: Tak je to zvláštní kniha, to jo - hlavně proč se Žamboch sám dere do kulhánkovských reálií (to zas bude kecalů) - ale na druhou stranu, pořád napsal lepší kulhánkovinu než samotný Kulhánek :) Obecně vzato, mě se pořád upíři neomrzeli, asi proto, že s nima nemám moc načteno, vlastně jen toho Kulhánka a Lotu. K Tině jsem se ještě nedostal pořádně, jsem ostuda :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ZOIDBERG: Jistě, to ano. :-) Já to ještě nečetl, tak nechci hodnotit, i když ohlasy, co jsem zachytil vypadají přinejlepším průměrně - což mě trochu mrzí, protože vím, že na té knize makal opravdu dlouho a pečlivě. Myslím, že tomu taky uškodil "zákon schválnosti" a korelace s Kulhánkem.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Zase je to něco jiného než dobrodružství Old Shatterhanda Koniáše, no.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam