• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ALRAUNE: mas li redaktora, muzes si to dovolit :D
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    proboha, furt mám všude překlepy
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Týden? Jakou pouzu mám v TIně... u Moire to není lehkovážné, tam je to takové... no dobře, taky si s layelácni občas zablbne, ale tak nějak důstojně :D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Celý týden sexuální abstinence? Uh... tomu říkám výdrž. :-)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Ještě tak týden a pak Tináááááááááááá.... DOcela se na ni těším, už jsem si dlouho lehkovážně nezasporsťačila :)
    SHEDI
    SHEDI --- ---
    ALRAUNE: No však už se na Rudovlasou těším:) Asi si to teď celý z knihovny vyhrabu a nostalgicky zavzpomínám na "koťátko" Moire:) Zaklínačku Lotu jsem komusi půjčila a dotyčný se mi jí nějak neobtěžuje už delší dobu vrátit... asi to bude chtít zvrdé pěsti:))
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    SHEDI: No, to uděláme za tebe :) Všechny moiří povídky budou teď vycházet souborně ve sbírce Rudovlasá. Plus tam bude pár nových :) A všechny lotí povídky jsou ve sbírce Zaklínačka Lota.
    SHEDI
    SHEDI --- ---
    ALRAUNE: Budu si muset udělat nějakej systém v Lotě i Moire... mám to v knihovně rozkouskovaný po povídkách, Stříbro je když... mám někde, Zmetka z temnot zase jinde, pak do toho Vlastní krev...
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    SHEDI: O tom bude třetí díl :)
    SHEDI
    SHEDI --- ---
    Novou Moire i Lotu jsem prakticky vdechla a ani jedna z "dam" mě nezklamala:)
    U Moire mě taky napadla shoda s Alke a tak jsem zvědavá, jak se to nakonec vyvine. Jestli Moire přistoupí na to, že se "Layela postará"... no moc bych za to nedala:))
    Pokračování Loty mě taky zajímá, přeci jen dostala od vampýrů "do vínku" dost... Ale Enno mi bude chybět:)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: Já skoro nečtu, takže si ani na louskání nestěžuju. A do monitoru čučím furt, mě to fakt tak nepřijde. Po pravdě, já si připadám provinile, když si čtu něco, co přímo nepoužiju k psaní a požitek ze čtení mi navíc kazí recenzentské návyky. :( Ostatně, i filmy sleduju zatížená tím, že v nich furt hledám minely. Neužiju si to vůbec.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ALRAUNE: Až ji budeš mít, tak se budeš tlouci do hlavy, že už ji nemáš dávno. Na nějaké louskání textů na monitoru počítače už ani nevzdechneš.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Já nejsem ebookář, ale asi tak stejný skeptik, jako Mount. Rozhodně nepatřím do komunity ebookářů, ale já mám pocit, že do té skalní komunity nakonec nepatří většina lidí, co ebooky čte. Jenom jsem se zmínila jednomu známýmu, že mám ráda Abercrombieho a druhej den mi poslal link na wordovský soubory s celejma knihama.

    Osobně mám zkušenost s audioknihama. Od toho, co mě zajímá a co vyšlo, mám originálky. Ale sehnat se dá ledasco. Stačí jen vědět, kde hledat...
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: No, já si ji chtěla koupit sama, ale ještě nedorazily prachy za byt, tak čekám.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ALRAUNE: Co si člověk neudělá sám...
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: Ne :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ALRAUNE A dostala jsi vlastně na vánoce tu čtečku e-booků, nebo ne?
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    EVILMIND: No, pokud by to byli spisovatelé fantastiky, tak nebyla, většina z nich si nedokáže vyjednat ani mnohem, důležitější věci, než co se bude dít s ebookem.
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    SCHRAMM: 602 soubory jsou k precteni zcela bez problemu, to mi ver, furt mi tady co par mesicu jeste nekdo nejakej prinese, jeden zabrzdenejsi profesor na nem dokonce furt doma pracuje na nejaky 286ce, a pak mi sem taha .602 coby vysledek instrukci "doneste vyplnenou smlouvu v .zfo z 602 xml filleru". :-) A ani kvuli tomu nemusim instalovat zadnou emulaci, ani jit na pudu vyhrabnout starsi hw - a ano, problem muze byt v budoucnu s hw, treba data, co mam nekde na 120mb stream kazetach, ty radsi odpiskam proste, stejne tak nekomu s osmipalcovou disketu bych jen uprimne kondoloval. Nicmene to je dusledek toho, ze jde o skok o mnoho generaci, a tak nejak se predpoklada, ze clovek si data postupne popresunuje na novejsi uloziste aspon co par let...

    Osobne jsem taky byval vzdycky k ebookum skeptik, kdyz jsem videl jak to lidi lustej na PDA, ale stacil den s Kindlem abych zmenil nazor a hned objednaval, protoze proste subjektivne mnohem mene namaha oci a veskera manipulace s nim je daleko prijemnejsi. Nemusim premejslet, jestli si koupim tuhle super tlustou knihu, a jak ji pak budu nosit s sebou, protoze kazda ted vazi stejne a zabere stejne mista. A nemyslim, ze by to na me pusobilo jen jako na tech geeka, v mem okoli uz maji eink ctecku fakticky vsichni, vcetne naprostych technickych mimonu i jejich pribuzenstva, a je jen otazkou casu a vhodne propagace, nez procento uzivatelu einku, kteri nebudou mit zajem o papirove knihy, bude vyznamnejsi.

    Ale ok, zanechme offtopicu, i kdyz mozna takovehle obchazeni spisovatelu a presvedcovani pekne po jednom by taky byla cesta, jak tlacit na nakladatele... ;-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    k uvaham a obavam ci nadejim okolo rozsireni e-booku (prodavanych) u nas je treba vzit do uvahy jednu zakernou vec: nakladatele zaspali a to tak ze hodne... a jen pomalu si zvykaji na myslenku, ze budou muset ebooky vzit vazne a zabyvat se tim byznysem
    tohle se probira casto a ty narky ebookaru jsou opravnene at si rikaji nakladatele co chteji o tom jak nesnadne je ebooky prodavat.. fakt je ze vyber je maly a ctenar ted zcela logicky jde k piratum...

    ani tahle uvaha neni nijak nova... a objevuje se casto... ale neni moc rada prijimana jako faktum ... a take neni brana moc vazne... ono tech cca 4000 titulu co uplne vsichni nasi distributori ebooku nabidnou k prodeji (umyslne jsem to cislo asi nadsadil;.. bude to mnohem mene) posazene vedle cca 50tisic ebooku, co nabizi pirati z vlastni dilny, co si udelali za ta leta co nakladatele spali (ebooky se delaji vic jak deset let zpatky a ba i vice!!) dostane celou to problematiku do zcela jineho svetla...

    na jedne starne pretizene servery piratu kde je obri nabidka ... na druhe starne narikajici e-distribuce, co fnukaji, ze se proda jen par desitek ebooku z titulu a ze se to nevyplati... jak z tohodle ven?? ja nevim.. ebookari pomahaji jak jen to jde a tak jak to vidi realne... nakladatele je stejne zaluji a honi ...hledaji si obetniho beranka...

    situaci neni ruzova a nevidim nejak moc svetla v tunelu... :((( bohuzel plati to co jsem rekl na zacatku: pokud vemem na bernou minci, ze trh tvori zajem o produkt, tak teda zajem uz ted je obri!! dostavame se uz na desetitisice stazenych ebooku denne.. ovsem.... piratskych... jelikoz pirati tak nejak pruzneji a o par (hodne!) let drive predvidali, co se bude dit ... ti kdo to maji jako povolani a byznys, tak zaspali, a kdyz se uz nekdo konecne probudil, tak jen male procento nakladatelu a jen hodne pomalu se to rozjizdi... vlak mezitim opravdu muze ujet...
    nevim, jsem vzdy spis optimista, ale sakra, kde v tehle temnote spatrit zablesky svetla?? obavam se, ze situace u nas dopadne jako s prodejem mp3...

    konec off-topic.. vic k tomu uz fakt nemam co dodat.... takze flammeri co sem prijdou, prosim premozte se a nezkousejte me provokacema donutit do dalsich odpovedi co se omilaji stale dokola a nikam to stejne nevede... :)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam