• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    TALPENNY
    TALPENNY --- ---
    ALRAUNE: Na zimu bych to nesváděl stačí se podívat na starověký Řeky a jiný,u třpytivého moře a v písku to taky jelo v plnejch ne že ne:)
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    ALRAUNE: takovejch mist bylo v historii spousta (jomsvikings, templari, donsky kozaci apod) a problemy se zasobovanim nemeli, koneckoncu, logistiku musi resit i kazda pravidelna armada.
    ALRAUNE: kdyz se podivas na templare a podobny rytirsky rady, tak tam umrtnost deti vysoka neni, protoze jim dkazali opatrit jidlo, disciplinu, izolaci od nemocnejch, neprojizdeli se jim pres barak cizi armady apod.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    TALPENNY: Já bych to nepitvala... ona už ty zimy by zapříčinily vznik vřelých přátelství.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    TALPENNY: No, primární je, kdy by se tam ty děti vyskytovaly. Každopádně by tam bylo spousta práce se zásobováním, vařením, atd. A pokud by to bylo někde daleko od vesnic, tak by zaklínači buď museli tvrdě makat v prozaických činnostech a nebo tam mít fůru personálu. Kláštery měly oboje.
    TALPENNY
    TALPENNY --- ---
    ALRAUNE: Těžko říct jak (by) to vypadalo někde ve výcvikáči Templářů(zaklínačů),braný normálně Kaer Morhen-matka-by se postarala s přístupem ke znalostem přírodní medicíny a "magie" by těžko adepty nechali chcípat na špínu a neštovice už kvůli energii a penězům vynaloženejm na jejich dopravu,potravu výcvik apod.U fraternit ve zcela nedobrovolným celibátu by za těchhle podmínek kromě zranění a úmrtí při výcviku akutně hrozil zejména trénink svalů ne primárně určených k boji s nestvůrami že,jako žvýkacích a tak :)))
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    TALPENNY: JInak, já vím, proč umírali malí sapkovi zaklínači, ale i kdybychom to brali reálně, byla by úmrtnost dětí velká. Nemoci, úrazy... a po pravdě, jako matka malého dítěte ti garantuju, že kdyby se pár chlapů mělo starat o hordu děcek předškolního a školního věku, udělají jim zkoušku travin asi tak po týdnu a postaraj se, aby byla sakra přísná. :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    TALPENNY: Dyre znásilnil jen jednoho jejího milence :) Z hlediska severské historie mi to přišlo ok :)
    TALPENNY
    TALPENNY --- ---
    ALRAUNE: Vysoká úmrtnost byla daná především "zkouškou travin" ale kk,A.S. k "tomu svýmu" sex/violence až tak nutně nepotřebuje což je mj. to co vás dva jako autory zásadně odlišuje, pro mě byla Lota příjemné osvěžení což se o Twilightu vzor Studio 54 aka Tina Salo moc říct nedalo ten Dyre znásilnující její milence je jak nějakej Patyzon na ketaminu:)

    BORGDOG: Nene druidi mají rádi stromečky a nic nefetují:(
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: Druidi můžou fetovat houbičky už od pěti... a někteří to holt nerozdýchají. :-)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    TALPENNY: Překážkovou dráhu tam nejspíš neměli, ale úmrtnost mohla být docela slušná, ona v těch dobách bylo dětská úmrtnost obecně vysoká a když si představíš, že se člověk stará o děti, které nejsou jeho... ale myslela jsem to spíš z hlediska koncepce... Caer Morhen něčím připomíná klášter, zato opolská Lotina škola fakt klášter nepřipomíná ničím :)
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    TALPENNY: třeba to byla škola pro "bojové druidy" ;-)
    TALPENNY
    TALPENNY --- ---
    ALRAUNE: Můžu se zeptat jak vypadá taková druidská škola?Někdo mě eventuelně opravte ale boj s mečem,překážková dráha a značná úmrtnost učedníků tam tipuju asi zrovna nebyly :) :) :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    V naší knihovně teď totiž v rámci experimentu zařídili oddělení pro mládež. Je tam hudba, sci-fi a komiksy. A tenhle computerový gadget... Sci-fi je reprezentováno hlavně populárními upířímu ságami, takže tam maj i Tinu. Brokilon je tam vůbec hojně zastoupen.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    DWAY: zkkousela sem este skoky na lyzich. To by ti mozna prislo verohodnejdi, protoze sem DYCKY z ty wii podlozky sletela:-))))))
    DWAY
    DWAY --- ---
    MOUNTBATTEN: no lyzovani si zrovna nedovedu predstavit, chybel by mi tam ten pocit rychlosti a vitr do tvare...
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    A ja zas chodila lyzovat:-))
    (v ramci fyzioterapie. Nebyl to Kinnect teda, ale wii. Vyhodny je, ze sem nemusela mit oteplovaky a kulicha:-))) )
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Na bowlingu se vždy opiju, to doma asi není povinné :-)
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    ZOIDBERG: Náhodou, já si zkoušel bowlingový trenažér. A dobrý. :)
    DWAY
    DWAY --- ---
    ZOIDBERG: Ja si myslim ze to je krok vpred. Kdyz smradi nechodi ven, alespon budou mit pohyb doma...
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Zrovna včera jsem viděl Kinnect v akci v naší knihovně. Hopkala u toho nějaká děcka. Jestli tohle má být budoucnost...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam