• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: A přejmenuješ se na Petra Žambochová? ;-)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    A vůbec, jaká Žena a meč, nemáš náhodou rubat svých 10 stránek nového románu o Tině denně?
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Tak vyházím souložení a nechám jen šerm. :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    To by se skoro ani nepoznalo...
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Moc mě neštvěte, nebo prohodím všechny "soluloží" se "šermují" v Lotě.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ZOIDBERG: Ano, stačí to napsat tak, aby nebylo jasné čím... :-)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ALRAUNE: Však právě. Možná by jsi mohla adaptovat nějaké scénaře na péčko. Omáčka zůstane a jen místo "souloží" napíšeš "šermují" :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: Já už jsem vážně naprosto zkažený... nechtěj ani vědět, co se mi při slovech "Žena a meč" vybavilo první.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: Ne, budu psát :) Šermovat, předpokládám, budou jiní :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Budeš šermovat?
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Tak, zapojila jsem se do příprav projektu Žena a meč... překvapivě to není nic erotického, ale příprava rekonstrukce bitvy :) http://www.historieserm.cz/
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: Asi tak, koneckonců, kolotočáři tak žijou pořád :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    V létě vydělají, na podzim nakoupí a v zimě to sežerou.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: Tak já mám logistiku vyřešenou... Opolská škola je normálně přístupná a kus od města, navíc to ekonomicky funguje jako u každé sezonní profese, v létě člověk musí vydělat na zimu.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Já bych ještě dodal, že lidi byli kdysi všeobecně skromnější a měli menší nároky. Stačilo dodat základní potraviny. Žito na chleba, ječmen na pivo, brambory na kořalku, solené maso... Převážet cokoli na delší vzdálenosti bylo po zemi v zásadě nemožné, takže byly běžné lokální hladomory. U nás ve Slezsku byl poslední takový ještě před 150 lety - lidi chcípali jak mouchy! Zlom nastal po zavedení železnice, silnice byly nekvalitní ještě dlouho. V zásadě byla nejsnažší doprava po vodě, takže kozácké ostrovy na Donu byly OK. Výjimkou z pravidla bylo malé, skladné a drahé zboží - hedvábí, koření.

    Další věc je ta, že v Alraunině světě hodně pomáhá magie, takže banální nemoci a úrazy nemusí být takovým problémem.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    TALPENNY: To si představit dokážu, ale to vyžaduje dost lidí a systém... někdo pěstuje, někdo se stará o děcka, někdo loví...

    CYBERKOTLIK: Já neřeším, za co by to koupili... přijměme premisu, že by si na to vydělali, ale jak by to na nějaké odlehlé a těžko dostupné místo dostali. Ostrov je v pohodě, tam to dostaneš na lodích.
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    TALPENNY: to je asi princip jakykoliv armady. Jinak k tomu zasobovani - jednak existovaly penizek, a tyhle bojovy rady jich mely dost, a jednak napr ten donskej pluk mel privilegium, ktery rikalo ze hlidaj hranice a za to dostavaj rocni odmenu v pytlech s moukou, aby nemuseli hakovat na polich a mohli se ciste venovat valceb
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    ALRAUNE: no ja nemluvim o beznejch klasterech ale o bojovejch bratrstvech v navaznosti na TALPENNY: - templari, vikingove apod sou imho predstave bojovy skoly daleko bliz ne obyc klaster
    kde uzivis dospely, uzivis i deti. ale je fakt ze uplne maly deti tam nemaj co delat, to uz je zkratka tezka fantasy, podobne jako predstava zaklinace s mecem apod
    TALPENNY
    TALPENNY --- ---
    CYBERKOTLIK: Tak,odloučení od "civilizace" byla součást výcviku,ještě asi v sedmnáctým století ve francouzskejch kadetkách byli zavřený snad dva roky v kuse kromě několika málo vycházek a to se týkalo i potomků dost vysoký šlechty
    ALRAUNE: Ee,např. u mnišskejch řádů to bylo pořešený tak že byli "mniši-válečníci" a "mniši-hospodáři"-VELMI zjednodušený

    ALRAUNE: Lov,těžba čehosi-v rámci barterový směny za potraviny,v případě krajní nouze zásoby základních potravin,pěstování plodin u kterých to klima dovolí atd.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    CYBERKOTLIK: Tak kláštery měly vesnice patřící jim. Já to hlavně nechci pitvat, aby to nevypadalo, že se navážím do kolegy. Tak, jak je cesta na Kaer Morgen popsaná, by tam neprojel vůz, navíc to bylo v horách, takže představa, že by tam něco pěstovali, je taky mimo. Vozit to tam po troškách, na koních... tak neuživíš děti...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam