• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    Serie Zaklínačka Lota, Tina Salo, Písně čarodějky a všechno, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat.
    rozbalit záhlaví
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BORGDOG: To víš, Kay... moje oblíbená postava.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ZOIDBERG: To je sice pravda, jenže z náznaků jsem došel k závěru, že si Kay alespoň některé z potenciálních nevlastních otců "vychutnal" o něco víc...
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BORGDOG: Právě naopak, jsem si jistý, že mnohý zubařský zákrok je mnohem bolestivější než poprava provedná zručným katem...
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ZOIDBERG: Spíše ve smyslu: "Pomyslete, co potkalo toho chudáka, který vlezl do postele Kayově matce, a pochopíte, že zubařský zákrok vlastně vůbec nebolí." :-)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    To by bylo dobré lákadlo na obálku "dokonalě anestetikum - po přečtení se bude i bolestivý zubařský zákrok zdát snesitelný" :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    "Lepší tři hodiny než u zubaře", to by šlo dát na obálku.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    BORGDOG: Že bych se taky nechal "zlákat"? :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Takže, musím se pochlubit - včera během tříhodinového čekání u zubaře jsem konečně splnil předsevzetí a přečetl první Tinu. Uteklo mi to díky ní rychle, zbytek jsem dorazil pak doma. Postřehy a dojmy:

    1.) Líbilo se mi to dost, třebaže nejsem expert a nemám s čím srovnat. Jediné podobné dílo, co jsem četl, byl první díl Anity Blakeové, po ukecání kámošky, ale praštil jsem s tím někde v polovině, z nudy, vzteku nad nelogičnostmi a otravné romantické omáčky. U Tiny mě nic z toho ani nenapadlo a Kay poráží přiteplale působícího Jean-Claudea na všech frontách. :-)

    2.) Bylo to mnohem méně drsné či zvrhlé, než jsem čekal. Postelové scény mi přišly dost decentní, pro někoho kovaného K/S, případně HP/SS slashem je to jak nedělní škola. A masakr... oproti Kulhánkovi či Visiu in Extremis je finále Tiny jenom šarvátka. Tento bod není výtka, ani výzva autorce, aby se v tomto směru "zlepšila." Pouze konstatuji, že jsem čekal větší kontroverzi a po této stránce mi přišla Tina Salo jako docela "normální" kniha.

    3.) Humor - asi jsem čekal víc hlášek, nahlas jsem se zasmál jen asi třikrát, ale zklamaný nejsem.

    4.) Nejoblíbenější postavy: Kay a Gothel. Jejich rodinná idylka mi v některých bodech povážlivě připomínala tu moji. :-)


    V dohledné době kupuji na Palmknihách pokračování a dík za hezký zážitek!
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Takže 6.2. od čtyř hodin Nálevna v Necru na Vinohradech. :) Vytvořím k tomu událost, zatím jen neformálně ;)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Kapání do oka? To není nic proti halucinogennímu klystýru starých Mayů - sliznice jako sliznice, ono se to vstřebá :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: Bingo! Sakra, já si ho fakt budu muset sehnat a přečíst znovu...
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    BORGDOG: V Ninjovi :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: To chce modernější postupy. Nevím už kde byla droga, která se kapala do oka. :-)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Nesnáším nitrožilní injekce, je mi špatně, jen to vidím, že budu na jehle, to mi opravdu nikdy nehrozilo :)

    Jó, to zaklínači, ti určitě nejsou takhle cimprlich :)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ZOIDBERG: malá je vychovaná přesně tak, jak vychovaná být potřebuje, má-li přežít to, že je dítě svých rodičů... :-)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    A je malá vychovaná? Sny jsou mršky - mě se pořád zdá o jídle (večer nejím), chlastu (snažím se moc nepít) a ženských (raději bez komentáře:-)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ZOIDBERG: Petra není dekadentka, Petra je spořádaná matka. Na vlastní oči jsem viděla, jak své dítě vychovává :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    I vy slečinky, děláte, jako by se jí zdálo o tom, že si píchá pervitin rovnou do žíly, a ne o neškodné zábavě dekadentů :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SCHRAMM: A co nás čeká ještě... ;-)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    BORGDOG: Člověk si říká jak přišla na to zaklínačské svinstvo, že... :D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: Co ty jsi už všechno nevyzkoušela... :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam