• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých

    Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

    ***UŽITEČNÉ ODKAZY***
    MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

    ***ČEKÁME NA***

    spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
    rozbalit záhlaví
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    IDLE: mezi přáteli mám už i dva Kellanvedy, Stracha Sengara, Parana a Pačese :) takže je tam těch možných výsledků víc :)

    každopádně Rychlej mě potěšil :) ale taky teda nevim, ke komu v malazu bych se přirovnala :)
    EZECHIAS
    EZECHIAS --- ---
    IDLE:
    Brys Beddict 81%
    Whiskeyjack 78%
    Cotillion/The Rope/Dancer 75%

    Nekdy je tezky odpovidat pravdive a ne s tim, ze clovek premejsli ktera postava to je. Tentokrat jsem to udelal vazne pravdive a Bryse jsem vubec necekal :]
    IDLE
    IDLE --- ---
    Je to dlooouhý.

    To by mě zajímalo, jestli někomu vyjde někdo jiný. :)
    You Scored as Quick Ben
    Quick Ben 66%, Fear Sengar 63%, Whiskeyjack 53%, Cotillion/The Rope/Dancer 53%, Ganoes Paran 50%, ...
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Ať nám to tu trochu ožije :))
    Which Malazan Character are you? | Quizfarm.com
    http://quizfarm.com/quizzes/new/LegendScott/which-malazan-character-are-you/index.php

    You Scored as Quick Ben
    You are Quick Ben! The mysterious hoarder of souls, the high mage of the Malazan empire. You spend your whole life trying to hide away from those who would cause you problems but your incredibly strong willed and try to beat anyone at their own game! You have incredibly strong team work and display a strong showing of loyalty
    Quick Ben 78%, Cotillion/The Rope/Dancer 63%, Kalam Mekhar 63%, Anomander Rake 56%, Kruppe 56%,....
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    HATOR: to zas nebylo potřeba :))

    sem to záhlaví teď upravila aspoň tak, aby to bylo vidět :)
    HATOR
    HATOR --- ---
    HITOMI: Dobře, já to smáznu.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Zajímavé! Ne, podle mě nebylo.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    HATOR: bylo, dokonce je to už na nástěnce :)

    ale byl tu i tento rozhovor?
    Interview: ‘Damn Right I’m Contrarian!’ – Steven Erikson In Conversation | The Void Magazine
    http://the-void.co.uk/book/interview-damn-contrarian-steven-erikson-conversation-094/
    IDLE
    IDLE --- ---
    Já radši nic neříkám.
    HATOR
    HATOR --- ---
    Zasvěceně tady prohlašuju, že Esslemont se furt ještě psát nenaučil. Nebo má extrémně mizernější redakci než kolega. A jestli tady bude IDLE tvrdit, že ne, tak kecá. Takovejch blbostí tam je, že fakt čučím, jak to mohlo projít pokusným čtením, když už to teda někdo byl schopnej zplodit!
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Nějako nám to tu umírá :))

    Další zajímavý link (opět z FB), tentokrát galerka s obrázkama z MkP
    Malazská Kniha padlých - obrázky
    http://www.postavy.cz/svet/malazska-kniha-padlych/obrazky/
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Pěkný rozhovor s Esslemontem :)

    nerds of a feather, flock together: INTERVIEW with Ian C. Esslemont
    http://www.nerds-feather.com/2013/05/interview-with-ian-c-esslemont.html
    EZECHIAS
    EZECHIAS --- ---
    EZECHIAS: Tak jsme na to prisli a Toc to neni :]
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ULRIK: Správně.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    EZECHIAS: Z TCG? Myslím, že Toc.
    EZECHIAS
    EZECHIAS --- ---
    Zdarec ve spolek. Tak jsem si znovu vzal Malazskou Knihu padlych do rukou a behem roka ji znovu precetl. Podruhe se to cte vazne mnohem lepe :]

    Kazdopadne proc jsem zavital. Mam dotaz ohledne jedne sceny mezi Tanecnikem a Kellanvedem. Nechci nikomu odhalovat dej, apod. Ta scena neni nijak dejove dulezita a je na konci myslim v druhem doslovu. Je tam jezdec na koni a za nim se odehrava onen rozhovor.

    Nemate tuseni, kdo je ten jezdec? Mozna to neni ani moc dulezite, ale nemuzu to dostat z hlavy :]

    Diky, diky :]
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    ROMI: je fakt, ze jak se to zacne tocit okolo Else, je to dobry ctivo :) ale bordel v nabozenskych frakcich mam porad :) potrebovala bych k tomu nejakej seznam, kde je kdo a po cem vlastne prahne :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    hitomi: jj tyranie je dost slzita, ale pak se to slusne rozjede a bavilo me to dost, jen s mi po letech nechce do dalsiho dilu, pac si ty nabozensky frakce a postavy vubec nepamatuju :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    MATEEJ: Zajímavé srovnání. Já se musím do té HoT už pustit taky... akorát kde vzít čas...
    IDLE
    IDLE --- ---
    MATEEJ: Díky, že ses rozepsal. :)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Takže jak u mě dopadla epic fantasy battle mezi prvními díly Písně ledu a ohně (Hra o trůny) a Malazské knihy padlých (Měsíční zahrady).

    Měsíční zahrady
    Styl, který si autor zvolil: Ok, byť s řadou námitek. Nesedlo mi, že spousta zjevných věcí (třeba jak vypadá nějaká rasa, jejíž příslušníci přímo vystupují v ději) není popsána, občas jsem si nebyl jistý, zda sny a vnitřní monology nejsou spíš prázdné než oduševnělé, a jak už jsem tady zmiňoval, cca prvních 250 stran mi přišlo jako okatá a neumětelská vykrádačka Cookovy Černé legie, přičemž ze zbylých 550 jsem zase cítil velmi silnou, avšak tentokrát nikoli obtížnou nebo „přes čáru“ inspiraci C. J. Cherryh. Taky mi nesedlo, že většina postav působí dost citově oploštěle, není příliš patrné, co se jim honí hlavou nebo srdcem, takže jsem s nimi příliš nesouzněl, natož abych si je zamiloval nebo ošklivil. A mysteriózní bytosti s dlouhými šedými vlasy a disproporčně obrovskými meči jsou na můj vkus trochu moc anime.
    …a jak se mu podařilo ho zvládnout: Nevalně, což pravděpodobně ještě podtrhl nepadnoucí český překlad.
    Děj a průběžná čtivost: Svět (k mé potěše fantastičtější a originálnější než v HoT), jeho mechanismy, postavy a vztahy mezi nimi začnou být zajímavé cca v polovině dílu, druhá půlka mi přišla strhující. Do té doby ale spíš bída.
    Chuť sáhnout po dalším dílu: Ano, protože si myslím, že mě další díl může překvapit něčím novým.

    Hra o trůny
    Styl, který si autor zvolil: Ok, s pár námitkami. Nesedlo mi, že stačí první dvě věty popisu postavy a já na 100 % vím, jestli to bude hajzlík, klaďas, čestný chlap, pragmatik nebo přemýšlivý typ. To je trochu nuda. Nesedlo mi, že fantastické elementy jsou pouze jakýmsi kořením, ve světě a jeho mechanismech hrajou jen nepatrnou roli, to už by mi sedlo víc, kdyby se to celé odehrávalo v nějakém „reálném“ historickém období šmrncnutém trochou toho nadpřirozena, jako je Narenturm.
    …a jak se mu podařilo ho zvládnout: Na výbornou, autor je zkušený profík, dobrý dojem ještě podtrhuje zdařilý překlad.
    Děj a průběžná čtivost: První půlka, v níž se vše spíš jenom rozehrává a intrikuje se v pozadí, měla spád. Jenže v polovině knihy dojde ke kulminaci intrik, všichni se odhalí a poutavost děje jde rapidně dolů. Na rozdíl od MKP ale nejsou postavy líčeny s takovým odstupem, takže si je člověk záhy buď oblíbí, nebo je začne nesnášet.
    Chuť sáhnout po dalším dílu: Spíš ne. Nemyslím si, že by mne další díl mohl překvapit něčím novým, asi jediný důvod, proč bych měl číst dál, je právě těch několik postav, které jsem si oblíbil, držím jim palce a jsem zvědavý, co s nimi bude dál.

    Která kniha mi přišla lepší? No, vlastně bych dal přesnost něčemu, co by bylo někde na půl cesty mezi těmahle dvěma, spíš než kterékoli z těch dvou. :-)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    50 shades mám "úspěšně" za sebou a sedla jsem k Tyranii noci od Glena Cooka a teď totálně nechápu stížnosti na první díl Malazu :) s timhle mám lehké potíže i já, už proto, že většinu těch jmen a názvů bych snad ani nedokázala vyslovit :) doufám, že se to taky časem zlepší, zatim jsem z toho dostala jen tik v oku :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam