• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IORETHOčkování - pro a proti
    Tento klub je určen k diskusi o očkování a také jako rozcestník důležitých informací.
    Diskuse by měla být podložena fakty, evidence based.
    Silné názory musí být odzdrojovány.

    V současné době by měl také pomoci zorientovat se v problematice očkování proti covid-19.

    Za šíření dezinformací a osobní útoky následuje RO, po recidivě banán.

    rozbalit záhlaví
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    PALEONTOLOG: Ja bych mu verila! Treba jim tu postel zapalil.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PALEONTOLOG: Ale i kdyby - měl na to dvojitě zaslepený test na vzorku minimálně tisíců lidí, aby vyloučil vliv náhodné fluktuace na rozumnou míru? (Baví mě kokoti, co dělají statistiky na vzorku pár lidí - a stačí jim to k přesvědčení, že "pomohli" - to je jako dělat předvolební průzkum mezi kamarády a pak hlásat že volby byly zmanipulovány, když to nevyšlo, jak se chlapi v hospodě shodli)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ASAFA: druhej den vyskočili z postele, tak určitě :D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ASAFA: A jak jsi zjistil, že bez tvé "pomoci" by druhý den z postele nevyskočili?
    ASAFA
    ASAFA --- ---
    HOWKING: Jednoduchý, nabízel jsem pomoc, nechtěli. Pak už jim bylo tak ouvej ze chtěli. Druhy den vyskočili z postele.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ASAFA: A jak jsi zjistil, že by bez tvé "pomoci" měli těžší průběh? Cestuješ v čase? (Tyhle lamy se neomrzí)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    ASAFA: odvedle tě vyhodili tak jdeš dělat trotla sem? Ušetři sobě a nám všem čas a prosím vypadni rovnou ano?
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    ENDER: Tak at kontaktuje tady Asafu, mozna neni pozde!
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    QUIP: Taky mam tri Moderny!
    1.davka: bez reakce, pouze dva dny bolest ramene
    2.davka: unava, tri dny jsem jen sedela a cumela do blba, ale bez horecky
    3.davka: 2 dny horecka ke 39 (s paralenem 37.5), tyden K.O.
    ENDER
    ENDER --- ---
    ASAFA: Tak to gratuluju, znamej na tuhle rymicku, ve 40 letech, pred vanoci zemrel.
    ASAFA
    ASAFA --- ---
    Také hlásím. U mě dřív jak delta tak nedávno omikron, obojí lepší průběh než lehounke nachlazení. Člověk ani neví ze neco má. Zadna dávka experimentální vakcíny schválené v nouzovém režimu neproběhla a neprobehne. Z tezsiho průběhu jsem dostal půl rodiny. Kdyby neco, hlaste se.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Kdyz tu mate takove neprijemne prubehy, tak to vyvazim trochu svoji zkusenosti s Modernou:
    1. davka: bez reakce, pouze dva dny bolest ramene (misto vpichu)
    2. davka: druhy den unava a odpor k praci :) Ale stacil jeden paralen a bylo zase dobre
    3. davka: bez reakce, pouze dva dny bolest ramene (misto vpichu)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TRISSIE: stari :) mela jsem i pred boosterem
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    HOWKING: jj, super, jak odvykacka na heraku xD
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    LOJZEE: Ale zase máš perfektní ochranu proti alfě! To za to stálo, ne? ;)
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    poslusne hlasim, ze vcera po treti davce Pfizeru (nabizeli mi Modernu, ale vzal jsem Pfizer, ptze prvni dve davky v poho) celou noc zimnice, dve periny + ponozky a nepomahalo, usnul jsem v pul paty.. dnes jsem jak kus hadru, boli me hlava a mam trosku teplotu 37,2.. slusnej matros.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    TRISSIE: Ockovani v Utery rano a ve Ctvrtek jsem vubec nebyl schopnej probrat.
    IORETH
    IORETH --- ---
    TRISSIE: U mě jen asi dvoudenní. Kdybych nedělala z domu, tak bych jeden den zůstala doma. Po třech dnech jsem o ničem nevěděla, ani muž si nestěžoval, ani nikdo další z šiřší rodiny v počtu cca sedmi kusů.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TRISSIE: Hm, unavená víc jsem, ale nějak mi to nepřišlo související s boosterem. Spíš syndrom "Vánoce za náma a do jara daleko".
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    booster after-effect - pozorovali jste někdo zvýšenou únavu nastupující cca týden po očkování?
    očkování jako takové (12/13.1.) nás sestřelilo na těch cca 48 hodin po aplikaci, s tím se počítalo, pak dobrý, ale posledních pár dní s mužem oba usínáme v devět u televize, aniž bychom spali méně než obvykle nebo byli aktivnější než obvykle. Tak jestli to může nějak souviset (v tom případě budeme doufat, že to brzo přejde), nebo jestli se zamýšlet nad jinou příčinou...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Multiple sclerosis: Best evidence yet that condition is caused by Epstein-Barr virus | New Scientist
    https://www.newscientist.com/article/2304340-strongest-evidence-yet-that-ms-is-caused-by-epstein-barr-virus/

    Moderna - Moderna Announces First Participant Dosed in Phase 1 Study of its mRNA Epstein-Barr Virus (EBV) Vaccine
    https://investors.modernatx.com/news/news-details/2022/Moderna-Announces-First-Participant-Dosed-in-Phase-1-Study-of-its-mRNA-Epstein-Barr-Virus-EBV-Vaccine/default.aspx
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam