• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IORETHOčkování - pro a proti
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    HOWKING: hele, já mám gympl střední náročnosti, byla jsem v přírodovědné třídě (čti matika fyzika) a měla seminář z matematiky.
    Určitě jsme měli pravděpodobnostní počet, to si pamatuju, ten mi velmi nešel. Statistiky minimum, jestli vážený průměr a medián, bylo to hodně. Hlavně že jsem z gymplu odcházela s naučenýma definicema a větama a důkazama a schopností provést derivaci a snažší integrál. Přitom to se na každé VŠ učí okamžitě, nepotřebuješ si to donést ze střední.

    Dobře vysvětlený základ statistiky, trochu zjednodušený a nejlépe s učebnicí formou komiksu, by šel nacpat do osmé třídy a pochopili by to lidi s IQ průměr a výš. Takže půl populace. Pokud by se to zopáklo ještě na každé střední (maturitu má dnes víc než půl populace) a každé vysoké, dobře krom uměleckých, máme do dvaceti let populaci schopnou porozumět těm divným koláčům a čárám v televizi.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HOWKING:
    HOWKING: ne že bys neměl alespoň zčásti pravdu, ale myslíš, že tím vyvyšováním něčemu pomůžeš ?

    MAR_TINA: docela by mě zajímal ten zázračnej léčebnej postup. ivermektin a CDS ?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PALEONTOLOG: jestli se ptáš na Asafu, tak je debil. Ale jestli záměrně, to se těžko pozná. To by chtělo výzkum.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HOWKING: no tak vždycky se ptám, jestli ty lidi lžou záměrně a ví to, pak nemá smysl argumentovat, nebo jestli se jen pletou a pak má smysl zkusit nějaký vysvětlování.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ASAFA: druhej den vyskočili z postele, tak určitě :D
    ASAFA
    ASAFA --- ---
    HOWKING: Jednoduchý, nabízel jsem pomoc, nechtěli. Pak už jim bylo tak ouvej ze chtěli. Druhy den vyskočili z postele.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    ASAFA: odvedle tě vyhodili tak jdeš dělat trotla sem? Ušetři sobě a nám všem čas a prosím vypadni rovnou ano?
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    ENDER: Tak at kontaktuje tady Asafu, mozna neni pozde!
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    QUIP: Taky mam tri Moderny!
    1.davka: bez reakce, pouze dva dny bolest ramene
    2.davka: unava, tri dny jsem jen sedela a cumela do blba, ale bez horecky
    3.davka: 2 dny horecka ke 39 (s paralenem 37.5), tyden K.O.
    ENDER
    ENDER --- ---
    ASAFA: Tak to gratuluju, znamej na tuhle rymicku, ve 40 letech, pred vanoci zemrel.
    ASAFA
    ASAFA --- ---
    Také hlásím. U mě dřív jak delta tak nedávno omikron, obojí lepší průběh než lehounke nachlazení. Člověk ani neví ze neco má. Zadna dávka experimentální vakcíny schválené v nouzovém režimu neproběhla a neprobehne. Z tezsiho průběhu jsem dostal půl rodiny. Kdyby neco, hlaste se.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Kdyz tu mate takove neprijemne prubehy, tak to vyvazim trochu svoji zkusenosti s Modernou:
    1. davka: bez reakce, pouze dva dny bolest ramene (misto vpichu)
    2. davka: druhy den unava a odpor k praci :) Ale stacil jeden paralen a bylo zase dobre
    3. davka: bez reakce, pouze dva dny bolest ramene (misto vpichu)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TRISSIE: stari :) mela jsem i pred boosterem
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    HOWKING: jj, super, jak odvykacka na heraku xD
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    poslusne hlasim, ze vcera po treti davce Pfizeru (nabizeli mi Modernu, ale vzal jsem Pfizer, ptze prvni dve davky v poho) celou noc zimnice, dve periny + ponozky a nepomahalo, usnul jsem v pul paty.. dnes jsem jak kus hadru, boli me hlava a mam trosku teplotu 37,2.. slusnej matros.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    TRISSIE: Ockovani v Utery rano a ve Ctvrtek jsem vubec nebyl schopnej probrat.
    IORETH
    IORETH --- ---
    TRISSIE: U mě jen asi dvoudenní. Kdybych nedělala z domu, tak bych jeden den zůstala doma. Po třech dnech jsem o ničem nevěděla, ani muž si nestěžoval, ani nikdo další z šiřší rodiny v počtu cca sedmi kusů.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TRISSIE: Hm, unavená víc jsem, ale nějak mi to nepřišlo související s boosterem. Spíš syndrom "Vánoce za náma a do jara daleko".
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    booster after-effect - pozorovali jste někdo zvýšenou únavu nastupující cca týden po očkování?
    očkování jako takové (12/13.1.) nás sestřelilo na těch cca 48 hodin po aplikaci, s tím se počítalo, pak dobrý, ale posledních pár dní s mužem oba usínáme v devět u televize, aniž bychom spali méně než obvykle nebo byli aktivnější než obvykle. Tak jestli to může nějak souviset (v tom případě budeme doufat, že to brzo přejde), nebo jestli se zamýšlet nad jinou příčinou...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Multiple sclerosis: Best evidence yet that condition is caused by Epstein-Barr virus | New Scientist
    https://www.newscientist.com/article/2304340-strongest-evidence-yet-that-ms-is-caused-by-epstein-barr-virus/

    Moderna - Moderna Announces First Participant Dosed in Phase 1 Study of its mRNA Epstein-Barr Virus (EBV) Vaccine
    https://investors.modernatx.com/news/news-details/2022/Moderna-Announces-First-Participant-Dosed-in-Phase-1-Study-of-its-mRNA-Epstein-Barr-Virus-EBV-Vaccine/default.aspx
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam