• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALEONTOLOGbreatharian cult
    „Žiji tím, že jsem jedno se vším, co existuje. A z toho důvodu se můžeme nasytit vším, co existuje.“


    Shlédla jsem nedávnou přednášku Henriho monforta, který údajně nekonzumuje fyzickou stravu již devět let (živí se pránou). Jedná se o zcela odlišný způsob žití. Mě na tom fascinuje především to, že to ve mně evokuje zcela nový pohled na člověka a jeho inteligenci.
    Samozřejmě co člověk to jiný názor. Omezte prosím nadávky, urážky, ironii či sarkasmus.

    [ Pránická výživa - sdílení, zkušenosti, postřehy ]
    vstup žádajte u KUBIS_IN nebo SVA, klub je určen pro sdílení osobních zkušeností, neosobní zkušenosti můžete filtrovat v tomhle klubu:)

    ::: přidávejte odkazy nebo ankety na nástěnku, práva mají všici :::


    Pranicka strava
    odpovědi Jasmuheen z programu Pránická výživa
    Breatharian.cz
    Přednáška Henriho Monforta
    NA POČÁTKU BYLO SVĚTLO - dokument o žití bez jídla! (CZ sub)
    Breatharián(i) v akci, fórum na vitarián.cz
    Jericho Genesis Sunfire
    Wiley Brooks, zakladatel breatarianismu
    Současně žijící breathariáni
    http://www.breatharian.eu/breath/
    Life from Light (online book)
    létající pilot
    pustovací kalendář
    Zinaida Baranová - omlazení prostřednictvím breathariánství
    zinanda zive
    první setkání lidi, kteří se zajímají o pránu v Čechách
    Breatharian couple, parents of a breatharian child - Akahi & Camila

    Jak dlouho jste drzeli pust o caji a vode?

    77 hlasy od 77 respondentů

      Věřím / Nevěřím

      16 hlasy od 16 respondentů

        rozbalit záhlaví
        MARINNE
        MARINNE --- ---
        TLUSTEI: Hlavné prikázanie kresťanstva znie: "Miluj blížneho svojho ako seba samého." To je z Nového zákona a je to logické, každý človek myslí v prvom rade na seba. Sv. Augustín hovorí, "miluj a rob, čo chceš", v zmysle, že človek, ktorý skutočne miluje nie je schopný konať zlo.

        Tie veci v zátvorkách sú citáty, neviem ako inak by si ich chcel chápať. To že sv. Augustím povedal niečo podobné ako Ježiš nie je nekonzistentnosť názorov, ono to hlavné prikázanie sa tak nejak kontinuálne tiahne viacerými kresťanskými filozofmi.

        Čím ďalej, tým viac začínam byť presvedčená o tom, že všetky tieto moderné filozofické záležitosti sa od tradičných náboženstiev vlastne veľmi nelíšia, každý chce lásku, harmóniu, skúsenosť presahujúcu fyzično. Len v jednom podstatnom bode: nespomínajú morálku, lebo to by tí ich prívrženci nezniesli a zdupkali zase niekde inde.
        TLUSTEI
        TLUSTEI --- ---
        TLUSTEI: Ale jsou to zase jenom tahanice a placanice, ktery ve finale nikam nepovedou... Ani nevim proc jsem se milou Zuzkaou nechal strhnout. Momentalni zakolisani. At si placa. Omlouvam se za OT.
        ZUZKAOU
        ZUZKAOU --- ---
        TLUSTEI: ne - nauč se číst, než se začneš hádat!
        TLUSTEI
        TLUSTEI --- ---
        ZUZKAOU: Aha, dobre, takze "Miluj, etc." nerekl Jezis, ale pouze sv. Augustyn? To asi ne vid? ;) A puvodnimi texty myslis Novy zakon? Ten jsem cetl. Ale bohuzel jen v anglictine, takze je mozny, ze tam budou oproti puvodni aramejstine nejaky rozdily. Budu rad, kdyz me na ony puvodni texty navedes. Je pravdepodobny, ze onen text zdaleka nemam tak pod kontrolou. ;)
        Ono, ne ze by na tom nejak zvlast zalezelo, jen mi prijde ponekud arogantni az usmevne si myslet, ze nejaky biblicky vyrok chapes lip nez nekdo jinej...ovsem to jen v pripade pokud opravdu nemas pod palcem ony "puvodni texty."
        Dekuju
        ZUZKAOU
        ZUZKAOU --- ---
        TLUSTEI: Ne - to netvrdím. Přečti to ještě jednou. Nápověda. Upozroňuj, že kromě new age knihy to je jaksi myšlenka pocházející z křesťanství.

        A pokud si nečetl ten původní text a potřebuješ vysvětlit, v čem se liší jeho pojetí od duškova - je jedno co dělám a co říkám, protože fiktivní indiáni tvrdí, že máme každej svůj vesmír, tak vydrž, chvíli mi potrvá dohledat původní zdroje a sepsat to.

        SVA
        SVA --- ---
        TILOPA: :)
        TLUSTEI
        TLUSTEI --- ---
        ZUZKAOU: :)) Troufas si tvrdit, ze vis lip nez nekdo jiny, co kterym tvrzenim myslel sv. Augustyn? ... Na to si pockam. Prosim pokracuj. ;)
        ZUZKAOU
        ZUZKAOU --- ---
        TILOPA: Miluj a dělej si co chceš, je především hláška sv. Augustýna a to o tom že je potřeba milovat a to je to hlavní přikázání najdeš i ve standartních evangeliích. Ale tuším, že to myslel trošku jinak, než jak to demonstruje Dušek.
        TILOPA
        TILOPA --- ---
        ZUZKAOU: pěkné duškopovídání :-))
        "Možná pro to, že většina lidí onoho bdělém vědomí ještě nedosáhla…

        Jasně, můžete se pokoušet měnit svět touto cestou, ale ona je jenom zástupná. V Evangeliu Esejských se ptají Ježíše, co je potřeba dodržovat, aby člověk správně žil; a Ješua jim vysvětluje, že ve skutečnosti existuje jediné přikázání, a to přikázání „Miluj“. To je celé. A dodává, že když je člověk blbější, potřebuje těch přikázání víc, když je ještě blbější, tak ještě víc. Toto mě oslovuje."...
        SHEALA
        SHEALA --- ---
        SVA: kdyz von si zacal!
        :-)
        SVA
        SVA --- ---
        SHEALA: oko za oko a budeme všichni slepý!


        ZUZKAOU: breatharianství v seminářovém stylu...no jasně taky mi to už nesedí...:) poslechla sis ten záznam ze setkání breathariánů v Praze?
        TILOPA
        TILOPA --- ---
        SHEALA: No já jsem to moc nepochopil, pokud to byla nějaké reflexe na moje psaní, o co tam jde.
        GAISAKA
        GAISAKA --- ---
        SHEALA: dyk má pravdu,) ani neví, vo co všechno přochází.. prožívat umí každý průměrně osvícený foxteriér,)
        SHEALA
        SHEALA --- ---
        TILOPA: miluju ty co rozebiraji, jak se druhy citi a jakou ma osobnost. A jeste si mysli, jak oni jsou ti chapavi a plni porozumeni. Ze by internalizovany pocit intelektualni nedostatecnosti? Prestoze toho nemaji zapotrebi?
        (v posledni dobe jedu podle hesla, jak vy k my, tak my k vy. Neber si to osobne).
        TILOPA
        TILOPA --- ---
        Některým lidem k životu stačí nasávat energii, kterou získávají teoretizováním a posuzováním a komentováním toho, jak to kdo myslel, milují svojí slovní intelektuální argumentaci a potom jsou v ten moment spokojení a napapaní.
        PALEONTOLOG
        PALEONTOLOG --- ---
        GAISAKA: já vodku nepiju, ta patří do ostřikovače
        PALEONTOLOG
        PALEONTOLOG --- ---
        GAISAKA: s tím by tě máchal poslal do prdele, ale já splašil v kaufu Jamesona za tři kila, taky jsem byl v sedmým
        GAISAKA
        GAISAKA --- ---
        SHEALA: Special Reserve 3 yrs oak aged, a teď pozor, blended in scotland for tesco za 269 0.7l. I´m in heaven, in heaven!,)
        SHEALA
        SHEALA --- ---
        GAISAKA: vysilac by se mohl nekdy podelit. (Jen si delam srandu)
        Jo, rikala sem si, jestli ses zcvokl ty nebo ja.
        GAISAKA
        GAISAKA --- ---
        ZUZKAOU: Máš na mysli to dobrý konvergentní myšlení /souvislosti/ nebo to špatný /ehm..nepochopení souvislostí/? S tím přijetím charakteristik prostředí jsem reagoval na tu 1.os pl. na konci. Jakože nechci věřit, že ty jseš "my tady".
        Jinak porucha není na vašem přijímači, vysílač testuje novou značku whisky,)
        ZUZKAOU
        ZUZKAOU --- ---
        GAISAKA: tak teď jsem zcela ztracena. Ještě víc než po skoku od argumentu, který nahrává druhé straně k jamusheen.
        GAISAKA
        GAISAKA --- ---
        ZUZKAOU: A ty jsi nějak zázrakem zhomogenizovala s okolním prostředím?,) Proč tomu něvěřím....
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam