• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    Diskuse o všem, co se longboardů a longboardingu týká. Carving, Cruising, Slalom, Downhill, Dancing, Tricks . . . Vybavení Akce a srazy Videa ...
    rozbalit záhlaví
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    MAFIRE: heleť název mluví za vše, prostě tim jak je to flexy a tvarem ti to prkno umožňuje pěkně hluboký oblouky atd.) prej jde i dobře pumpovat to prkno což bych od univerzálního prkna taky celkem očekával..ten 9t5 je hodně freeridovej ale taky bude gut..těžko říct co by pro tebe mohlo bejt ideální:)
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    SIMEC: mno flex jestli tak minimalni.. neco jako je treba dvojka u tan tiena (asi).. jeste co je to ten hard carve?

    taky tak trochu tihnu k tomu 9t5 protoze si rikam ze me to k tomu downhillu stejne casem stahne.. :) to je to samy jak sem si kupoval to kratsi jak sem psal s tim, ze nebudu jezdit kopce a tak ale jenom se dopravovat a cruisovat.. a hovno :D

    zase na mne ale 9t5 pusobi hrozne masivne (tezce).. mam pres 185cm ale jenom 77kg :/ proto se mi libej ty bambusy... co myslis?
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    MAFIRE: jj, drop carve neni zlej, záleží jestli chceš flex nebo ne, kdyby prkno bez flexu tak klidně ten 9two5 nebo switch (super na slidy) nebo ještě lepší na slidy krátkej 36 switchblade
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    MAFIRE: hele mě se teď hrozně pozdává (a to moc nejsem na směrový prkna, radši twintipy, ale zde bych udělal výjimku) landyachtz battle axe, je to takovej modifikovanej pintail, kterej právě tim že je dropthru jde skvěle pushovat a slidovat, přitom má flex takže na cruise/carve super a i menší kopce s tim zabiješ, prostě úžasný prkno který chci cca na to co píšeš, neni nejkratší ale ani nějak moc dlouhej, podrží... nejen podle bodovýho hodnocení (je spíš věcí osobní preference) se jeví jako boží záležitost http://landyachtz.com/D25.cfm?PID=306 kdybys chtěl twintip, tak by na podobný použití mohl posloužit dlouhej nebo krátkej drop carve ... sou to prkna s flexem co umožňujou hard carve.. je to první co mě takhle z hlavy napadlo když jsi napsal karv/slide..jinak je toho spousta..mrkni na toho battle axe !
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    prosim o nazor zkusenejsich rideru. mam zkusenosti z 2 roky na freebordu, ale long zvitezil :) uz mam kratickyho longa jako dopr prostredek (sector,bear,minimonsters) ale kdyz si du zajezdit tak to nestaci, chtel bych neco na slidy, mensi downhill, freeride. nejak extra bombit kopce rovne dolu asi nechci - bojim se, radsi kdyz mam pod kontrolou svoji rychlost.. takze z kopcu karv a slidy... Urco drop thru ale dal nevim.. zatim koukam na tan tien, dervish a 9two5.. nevim ale jestli to je ale to pravy orechovy :) co vy na to? Mate s temito prkny zkusenosti?
    GAF
    GAF --- ---
    EZZOP: to je jak poslední z kola ven. Ale ti co to nedali nevypadali, že by je to nějak hodně bolelo. Kolik tak člověk vytáhne na longboardu, takhle downhilem na normální cestě?
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SYPH1
    SYPH1 --- ---
    ještě není hotovo, ale to nejtěžší (prkno) mi udělal kamarád truhlář z ČT, zatim to je položeny na bambusovym landyachtzu


    jsem slíbil že přijedu na žehlícím prkně k nam do hospody :-)
    EZZOP
    EZZOP --- ---
    super zabery

    Epic GMR Downhill - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=29aByfS_eSA
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    FLOE: heh :D ja mel zalusk na tohle, je to 1cm deska a prave to vypadalo solidne, ale spis zajedu do ty ikey :D http://www.pmn-nerez.cz/deska-bila-c-1512300:p:1278174051
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    BECKOU: sucháč je základ ale v galanterce bys neměl mít problém sehnat dobrej, já v Budějovicích kupoval 10cm široký pásky a fakt pevný, jinak prsty jsem taky chtěl (kvuli nim jsem kupoval originální rukavice, na svých homemade jsem měl jen dlaň páč jsem byl línej šít prsty.) ) ale po čase jsem se dostal k tomu, že by mi stačila jen ta dlaň, zkus jezdit s prstama a po čase uvidíš..nekupuj prkýnko za 200 leda by na tebe působilo o moc lepším dojmem než levnější kousky (nevim jak od oka poznat, kolik vydrží ale +- se to asi dá.), nebo pokud je nějaký obrovský/nebo tlustý...obyč prkýnka jsou tenký a vyplatí se použít ty dvě vrstvy..lacinej vteřiňák je spolehlivě spojí
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    SIMEC: asi udelam centak no...uz jsem snad i nasel kde za necely dve stovky sehnat pekny prknyko bez zadnejch serepeticek...chci okopirovat do jisty miry ty loaded, i s tema prstama a mozna palcem...sehnal jsem od kamose stary presne stejny rukavice puvodne na motorku, mozna bike, a jen tam nasiju suchace a ta desticka bude asi spis ctvercova...dalsi vec je jeste sehnat poradne silny suchace aby to nesjelo
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    BECKOU: moc tlustá nikdy neni na škodu, když dáš cenťák i víc tak to nevadí..timeship nebo loaded to originál dělaj dost tlustý, i landyachtz to nemá moc tenký,..lush to má tenčí...spíš tlustší než tenčí nevadí, naopak..předpokládám že k rukavici suchý zipy šiješ, děláš jen dlaň nebo i prsty?
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    Tak jsem se dal do vyroby slidovacich rukavic, drzte palce :) jen se zeptam, nevite jak je zhruba tlusta ta desticka po ktery se sliduje? nechci to mit malo nebo naopak moc tlusty...dik
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    Tristan BellaBoy with Mischo Erban training run at the Longboard Maryhill Festival of Speed 2011 - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?vfeature=player_embedded&v=N18wFIOlDDY
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    SIMEC: jasny, ale ty jsou drazsi, nicmene dik za tip na ty magicy, uvidim co mi napisou, ty by se mi docela libily
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    BECKOU: klasiky kterýma nic nezkazíš :) osobně se mi ale líbí ložiska ala biltin či tekton kvuli tomu, že máš napevno spacery což zpevňuje jádro kolečko-ložiska jakožto celek, a taky maj takovej tvar, že odpadá nutnost používat ty malinký podložky..navíc můžeš šrouby koleček utáhnout na fest, aby se ti nepovolovali aniž by to mělo vliv na otáčivost koleček
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    BECKOU: je to všechno stejný, kup nejlevnější abec 5ky jakýkoliv firmy a vyjde to na stejno.. mám jedny kdovíjaký abec5, maj nalítáno hafo a jedou jak sviňa, a to mi u jednoho ložiska vypadávalo to těsněníčko, tak jsem mu moc nedával..časem jsem to tam nějak zarval a teď to drží a furt se krásně točí..paradoxně k novýmu longu jsem dostal nitra abec 9 a v jednom začlo první den chrčet :D
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    Tak jsem psal maila na ty magic, ty se mi dost libej, ale ohledne dostupnosti, co treba tyto? http://www.swis-shop.cz/eshop/loziska-bones-reds-p-84617.html
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    SIMEC: jo radsi bych levnejsi, ale nejak se mi nedari zjistit kde se ty Magic prodavaj a jak je to s shipingem...popripade nemas radsi tip na levny k dostani v CR :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam