• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    Diskuse o všem, co se longboardů a longboardingu týká. Carving, Cruising, Slalom, Downhill, Dancing, Tricks . . . Vybavení Akce a srazy Videa ...
    rozbalit záhlaví
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SQUATBOSS: na obrázku je teda zrovna řešenej bushingem :)
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SQUATBOSS: v eshopech třeba foot stop
    SQUATBOSS
    SQUATBOSS --- ---
    http://vimeo.com/30324938 Čaj, mám docela debilní dotaz, OT...
    Jak se říká té ,,zarážce" viz. obrázek?

    Díky.
    ESY
    ESY --- ---
    SHADY: neak urcite. je to celkem fajn material. popravde cenu jsem neresil :) chctel jsem prkno dle mojich predstav:)
    ESY
    ESY --- ---
    SHADY: nn je to folie.

    BECKOU: nn nechal jsem si unej teda delat komplet prkno na prani stim ze jsem si i nechal nakreslit vlastni design. bylo to za 350 navic :)
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    ESY: daval jsi mu svoje prkno jen na potisk jo? vybiral jsi z jeho motivu nebo sis neco pripravil sam? to by bylo asi upe nejlepsi
    ESY
    ESY --- ---
    ja si nechal delal potik na prkno od skrabala, delal to primo on. a drzi to fjan. jen to zacina bejt hodne pokrabany ale to je dropt tru kterym obcas neco nepekne urvu :D
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    SHADY: hmm hmm tak pak dej vedet jak to drzi a jestli se to neodre, resp neroztha, chtel bych si na svuj neco udelat ale nevedel jsem jak na to
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    SHADY: hezky, jak jsi delal ten potisk? vypada to jak z fabriky
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    SHADY: jinak tim krtkem to samozrejme muzes zkusit nic by se tomu stat nemelo ale jak psal simec obycejna voda postaci. ja napriklad macham v benzinu. nebo je moznost to hodit do ultrazvukove vany http://www.datart.cz/Ostatni-AEG-USR-5516-ultrazvukova-cisticka.html. kazdopadne loziska maji urcitou vyrobni presnost a cim se v tom clovek hrabe tim se snizuje kvalita ulozeni a tedy i funkcnost a zivotnost. I pri obycejnem snimani plastovych krytek je trosku zohnes a pak kdyz je zpet nasadis trosku drhnou.
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SHADY: hrnec seženeš ve vetešnictví za pětku
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    jj rozdelat krytku ano ale ne vyndavat prstenec s ulozenymi lozisky
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    SHADY: hlavne bych to nerozkladal.
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SHADY: opět zbytečná alchymie, když stačí vařící voda...pokud jsou teda ložiska rozebraný..žádná sofistikovaná chemie netřeba
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    PAJAOVA: některá ložiska jsou dělaná tak, aby bylo možné je rozebrat a jednou za čas vyčistit (ta s gumovými krytkami), některá naopak ani bez poškození rozebrat nejdou, gumový krytky se manipulací deformují a přehnaný rozebírání je spíš na škodu..doporučuju nad tim míň koumat a vymejšlet čim všim možným je čistit a čim zas mazat a víc jezdit,. to pochopení už přijde samo, protože jde celkem o hovno..ložiska prostě ideálně musí být čistá, musí se točit hladce (tím nemyslím, že se kolečka musí točit hladce, ale samotným ložiskem musí jít točit hladce a bez zadrhávání..kolečka na ložisko působí velkou pákou, takže se můžou točit pocitově dobře i se zasviněným ložiskem..když už se i kolečka točí špatně, ložiska jsou těsně před svojí smrtí) mazat jen a pouze nízkoviskózními oleji (tzn velmi řídké oleje) a to jen jednou či dvěma kapičkami/ložisko (bones speed cream atd, žádný tefloňáky, silikoňáky, wdčka atd., to tam nemá co dělat) nebo nemazat vůbec..pořád platí, že čistý suchý ložisko se bude točit líp, než nějaký zadělaný a napatlaný všim možným, na který se akorát bude chytat veškerej bordel... samozřejmě ložisku neprospívá, když se s ním jezdí ve vodě či v prachu..obecně..některým to vadí víc, jiným míň, ale vadí to všem, ale kdo si občas bordelem nezajezdí..každý ložisko je taky jinak odolný vůči tlakům vznikajícím při slidingu atd..mám obyčejný tektony, který nemažu, jen je udržuju v čistotě, a točí se výborně, mám taky keramický tektony, který (výhradně po vyčištění!) vždy trochu máznu, a jsou taky supr..to je další věc a častá chyba, je zbytečný mazat ložiska, která před tím nebyla důkladně vyčištěna..
    PAJAOVA
    PAJAOVA --- ---
    MAJDULE: Me strojari doporucovali loziska neotvirat vubec ;) A pokud mas nejake obyc, tak spis za dve kila koupit jednou za cas komplet nova ....
    MALIPRINC
    MALIPRINC --- ---
    můj mazel na prodej Paris track 180 červený a černý . BigZig reflex 75 mm zelené ,ABEC 11 . prkno 115cmm . super cruiser . ale musí jít . cena 3500 nebo je to malo???

    SIMEC
    SIMEC --- ---
    NILOR: při tý teplotě co v nich vzniká..nevim nevim..taky nějaký to tření tam je...když máš keramiku, tak to nepotřebuješ..a i když jí nemáš, stále je imho větším problémem bordel, než voda
    NILOR
    NILOR --- ---
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    ESY: Foťák od olympusu, kterej za optimálních světelných podmínek líp točí, než fotí :D
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    SIMEC: Tak že je jen vyčistí a nechá vyschnout a zavře? Protože na olej se lepí zbytečně víc oleje? Tak to bylo asi myšleno podle mě..
    ESY
    ESY --- ---
    Ono by si to chtelo asi rozepsat..

    Benzinem se cisti.
    Olejem se maze.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam