• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    a ještě teda v rámci opakování (matička moudrosti) skrz to mazání ložisek: myslet na to, že naprosto čistý a zcela suchý ložisko se bude točit líp, než zadělaný a namazaný sebevíc..osobně to mám tak, že topová ložiska která si hýčkám, se snažím opravdu udržovat čistá a k tomu dávám tu zmíněnou kapku oleje...ale ložiska se kterými freeriduju a tolik se o ně nestarám nechávám záměrně suchá (tímpádem se eliminuje chytání špíny na vytékající olej a nemusí se tedy čistit tak často a točí se taky perfektně..dělají sice větší hluk ale ten mi nevadí, pakliže se točí hladce a dlouho...)
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    mělo to být pro GOLDEN_TEACHER, ta první část předchozí reakce
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    STU:
    Olej, klíďo "drahej" a malý množství, na každý ložisko stejně připadá jedna kapička, takže i malá lahvička bones speed cream vydrží celkem dlouho. Už jsem to tu myslim psal, ale co jsem se bavil se slalomákama + vlastní zkušenost, mnohem důležitější je udržovat ložiska naprosto čistý (hlavně zevnitř, nestačí otírat z venku)

    STU: čistič jsem žádnej nezkoušel a zatim ani neplánuju, taky už se budu trochu opakovat, ale držím se úspěšně postupu pana Kňažka z Tobexu, kterej mě onehdá zasponzoroval keramickejma ložiskama a spolupracuje se závoďákama skrz inline brusle, ložiska odkrytovat, propláchnout pod tekoucí vodou a točit s nima (tím se zbaví hrubších nečistot), pak hodit do nepotřebnýho malýho hrnce s vodou a vyvařit je..tím se vyplaví zbytky oleje vč nejmenších nečistot..možno opakovat dvakrát..pak nechat dokonale vysušit, dát kapičku oleje (víc je zbytečný, stejně vyteče a jedna kapka bohatě stačí, ložisko je malinkatý) a zakrytovat a tradá... netřeba v tom hledat žádné složitosti

    ke kolečkům..ty blood orange na to jak jsou tvrdý, budou asi dost rychle mizet podle toho jaký dělaj čáry, na sliding super, morongy jsem vozil 80ky a kloužou jak hell, poslal jsem je pryč a zkoušim pro změnu cage 86a, kloužou taky pekelně..další tipy jsou metro motion, venom balls, sector 9 butterballs, divine streetslayer, fireball scorch nebo i tvrdší fireball... jestli chceš víc tipů zazásobuju tě, člověk skoro neví co dřív zkoušet..bejt tebou bych zkusil ty orangatang cage jestli chceš menší tak pak ty Kilmery, 86ky kloužou strašně, fakt icey.., takže třeba ty 83ky by mohly bejt "bezpečnější" :)
    GOLDEN_TEACHER
    GOLDEN_TEACHER --- ---
    Stejně jako STU potřebuju olej na ložiska a tak nemátě někdo tip? Teď nemám na mysli z longshopu aka StupidCream 50ml za 250 apod...
    STU
    STU --- ---
    premejslim nad novejma koleckama, mate nekdo nejaky zkusenosti s temahle?
    http://www.longboarding.cz/produkt/kolecka-blood-orange-morgan-pro-model-70mm-wheels/
    docela by me zajimlo porovnani s morongama
    http://www.longboarding.cz/...moronga/http://www.longboarding.cz/produkt/kolecka-orangatang-moronga/
    pripadne nejakej jinej typ na freeride a sliding? a cim cistite loziska? ma smysl toto?
    Skanunu - 2v1 - čistič a olej
    http://www.honzovy-longboardy.cz/kategorie/1813-skanunu-2v1-cistic-a-olej.html
    diky za odpovedi ;)
    WELITELKA
    WELITELKA --- ---
    a jednu z dneska jeste, posledni vodbocka nezustala nepokrtena
    .. nepotrebujes hlavu, jedes si to srdcem:]
    WELITELKA
    WELITELKA --- ---
    STU: hjustne hjustne prepinam!.]
    STU
    STU --- ---
    WELITELKA: ten povrch vypada prdacky :) ty jo... jsem cetl "nadrazenost" :D nadrzenost je uple v poradku :D taky cejtim pnuti kdyz vidim hezkej kopec s asfaltem :D
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    WELITELKA: ta je vždy vítaná : ))
    WELITELKA
    WELITELKA --- ---
    padesatka neni na zacatecnika tak mala rychlost none? vcera byl desne dobrej den, omluvte moji nadrzenost:]
    WELITELKA
    WELITELKA --- ---
    hehe na pujcovani tady mame jednu specialni rakvicku:] ta vytresta kazdyho pitomce.] ..ne ze bychom je do toho tlacili..
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    boze to je blb.. :D jinak s tim pujcovanim mam hromadu zkusenosti.. mam longa porad u sebe takze porad opili kamaradi i neznami to chtej mermomoci zkouset a kdyz nepomuze zadne varovani tak jim to vetsinou pujcim a rozbijou se.. hlavne zensky sou na tohle expertky :) tuhle pred crossem na zastavce to po mne chtela borka na 5cm podpatcich ktera sotva chodila :D kdysi to kamosovi podjelo zpusobem ze nohy leteli vzhuru a hlava rovnou na beton.. nastesti sem to trochu cekal tak jsem stal za nim a zachytil jsem ho a spadli sme oba... dodnes mi je za to vdecnej :D
    HONZINFLICEK
    HONZINFLICEK --- ---
    Tři tejdny zpátky sme volali sanitku... Pád v 50 km/h, bez helmy, rovnou na týl... Borec pobyl 12 dnů na JIPce s prasklou lebkou a krvácením do mozku, nicméně už je doma a zdá se, že bez následků (fuckin' luck) + je, že už máme všichni helmy... Pohled na kámoše smrkajícího mozkomíšní mok donutí k zamyšlení...
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    STU: ona to fakt je prdel, než se přihodí nějakej průser..inu, přirozený výběr a kdo chce kam .)
    STU
    STU --- ---
    SIMEC: mam pocit ze takovy typy jsou vsude... onehda jsem byl na jednom slusnim kopci a par lidi me tam ukecavalo, at pujcim prkno jejich znamymu, ze to sice neumi, moc se rozbije, ale jemu to nevadi a oni budou mit srandu... jako wtf?
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    STU: no, týpek kromě toho že neměl helmu, asi nemá ani mozek .) jinak nechápu proč se nepustil jakmile mu to začalo woblovat.. adept na darwinovku, co měl zrovna celkem štěstí
    STU
    STU --- ---
    WELITELKA: pekne :) vsichni v poradku?
    My 40 mph longboard crash
    https://www.youtube.com/watch?v=iYb7PccMAmo
    WELITELKA
    WELITELKA --- ---
    s vlekem se to lepe longbord:] tak jsme jim tu dalnici stihli pokrtit nezli ji rano zavalej motory:]
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    MARC_ELLE: záleží na společnosti. KLM je trochu něco jiného než Volotea nebo EasyJet. S KLM jsem neměl také žádný problém, ale ti ti dají i tu vodu na palubě zadarmo. ;-)
    MARC_ELLE
    MARC_ELLE --- ---
    CHORBON: letěla jsem teď z JAR do Amstru a pak z Amstru do Phy s KLM a žádný problém. Trucky jsem dala do zavazadla a desku a příruční zavazadlo s sebou do letadla. Žádný příplatek ani pozastavení se nad tím, že mám něco mimo limit a více než 1 přír. zavazadlo..ale to možná proto, že to byl mezikontinentální let..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam