• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    STU: tak jasně že míň:) jsou to stejně tak centrsety ale větší contact :) i formule jiná ale morongy jsou rozhodně víc slidey .)) podle toho co píšeš tak nechceš asi ani ty cage, jsou to pořád freeridový klouzací kola..možná ty měkký 80a ještě, ale jestli chodíš do větších rychlostí a spíš footbreakuješ, pak bych se koukl i po sjezdovějších kolech :))..bloody morgan jsou furt slidovky, od otangu jsou sjezdovky 4president, inheat nebo obří kegel, s prvníma dvěma jmenovanýma i zasliduješ, jen maj ostrý hrany.. být tebou bych mrkl třeba po cultech risch, nebo ty firebally incendo/beast (v měkčí verzi)...všechny tři posledně zmíněný mají větší contact, ale jsou zkosený a zasliduješ s nima taky...kdyžtak dole na nástěnce jsem psal o kolech, o parametrech, kdybys potřeboval nasměrovat, ale tohle je ti asi všechno jasný..jen tak pro sichr..když napíšeš co přesně a jak jezdíš, můžu zkusit poradit další kola
    STU
    STU --- ---
    SIMEC: tak jestli ty cage klouzou min nez ty morongy /86a/ tak phda :) jak pise skadauwee - kupovali jsme je protoze jsme chteli rychle slajdovat ;) ty vaulty /76, 83a/ co mam jsou jeste dobry, ale obcas cejtim ze nad prknem nemam uplne kontrolu /zacal jsem se trosku vic vyzivat v rychlosti/ , zadek mi na horsim asfaltu ustreluje/odskakuje a radeji si obcas zpomalim footbrakem ... prave jsem si rikal jestli by nepomohly ty mensi /70, 82a/ blood morgany nebo mekci /80a/ orangatangy
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    GOLDEN_TEACHER: je fakt že mnou zmíněný postup byl doporučen pro keramická ložiska..nekeramická ložiska takto neopečovávám, ty vozím jen čistá a suchá a točí se jako blázen
    GOLDEN_TEACHER
    GOLDEN_TEACHER --- ---
    SIMEC: Ad čištění: no popravdě nevím jestli je nejlepší možnost ponořit ložiska (která nemusí být vždy nerezová) do horký vody... jako horká voda a vzduch jsou podle mě docela aktivní oxidační činidlo...
    Já čistím podle návodu z SilverFish:
    1) petrolej (400ml 50kč)(klidně i ponořit na pár hodin) pořádně tím ložiska proprat (já si udělal pračku na ložiska z petky a závitové tyče
    2) Isopropyl alkohol (1L 200Kč) k vyčištění osušených ložisek od petroleje, propláchnout a pak vysušit do sucha
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    SIMEC: já hlavně nepochopil proč se mi ty morongy začli trhat na krajích :( a to ani nějak extra nesliduju. Teda zkouším občas nějakej ten standup a když si vemu rukavice tak občas i normál slide, ale asi před tejdnem jsem si všiml že se mi roztrhli na kraji po dýlce asi 3 cm na zadních kolech, vnější strana.
    Když jsme ty morongy se stuem kupovali, měl jsem nějaký no name 78a 70 mm kolesa a díky něm jsem měl prostě hladový oči. Ale občas mi to přijde fajn, že to v zatáčce samo jde do slidu, jen musím zatáčet opatrněji a mít na vědomí, že se to utrhne i samo :)
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SKADUWEE: morongy 86 si neumim představit:D bral jsem tenkrát schválně 80ky když jsem viděl jak jsou úzký a centerset...s "cage"ama jsem si řekl ok, chci aby to klouzalo a přecijen jsou trochu širší než morongy..ale i tak kloužou extra, fakt mega icey...morongy musí bejt šílený v týhle tvrdosti! až moc! :D co mě ale mile překvapilo u cageů je pohodlí jízdy, vzhledem k velký tvrdostí...culty converter 85a působí mnohem tvrdší a tehdy i baluty 86a co měl kámoš byly strašně harshy, to zase kvuli plastovýmu jádru...u cageů mám pocit že jedu na 80a kolech, přitom jsou to fakt klouzavý tvrdý kola
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    jo a ty morongy 86 jsou fakt šílený. Začal jsem si toho všímat až teď když se pokouším v klidu projet ve vyšší rychlosti zatáčku a prkno jde samo do slidu :)
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    STU: myslím že na LB foru na facebooku jsem četl že ty beary jsou jedny z nejlepších ložisek co se cena/vykon tyce (ja bych k nim pridal jeste zelaousy), ale že vůbec nesnáší vodu a stačí jednou projet louží a začnou se hodně ničit. No já jednou takhle chytl hroznej slejvák a od tý doby se ty beary točí zase jako nový :)
    Jinak goonch má ve výprodeji cult kolečka zkus na ně mrknout.
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    PS: pravidelnej interval je tedy zavádějící a když už se to netočí, je pozdě...hlídám to průběžně, čístím nebo nečistím podle aktuálního stavu ložisek
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    STU: s čištěním to nehrotim a to hlavně díky tomu, že s tim nejezdim ve sr****...když už tim nějakým bordelem (vodou, po prašných cestách atd.) jedu, pak je to vždy na rozebrání a vyčištění..vždy když dojedu a často i během jízdy, když jedu dál, zkouším a pozoruju, jestli se kolečko točí hladce (nepoznáš to tak, že ho hodně roztočíš..naopak je potřeba roztočit ho málo a sledovat, jestli dojede plynule a nezadrhne a nezastaví se najednou)..v momentě když už by byl pocit, že to nejede, znamenalo by to že se nezatížený kolečko pouhým roztočením rukou skoro netočí a to už bejvá většinou pozdě...ono totiž i na ložisku těsně před smrtí můžeš "v klidu" dlouho jezdit, pod zatížením se to stále točí..ale to už je fakt pozdě a takový ložiska většinou moc nezachráníš..když ložisko sebemíň přidrhává, už to znamená že je vevnitř (z pohledu ťiťěrnýho ložiska) velkej kousek bordelu a okamžitě rozebírám
    STU
    STU --- ---
    SIMEC: s morongama mam zkusenost z lonska... tusim ze to byly 83 nebo dokonce 86. pred nejakym casem jsem koupil desku s lehce jetejma vaultama, tak premejslim nad zmenou. na ty cage jsem koukal a rozhodne me zaujaly, cekal jsem ze na ne dostanu typ ;) ani nevim co tam je za loziska, ty bych ale asi stejne menil za beary protoze spokojenost s nima z moji strany byla maximalni. a protoze dneska prsi a je pekne hnusne, tak alespon ty stary loziska vycistim snad .) btw. to me hluk trosku vadi, ale zatim neni nijak vyraznej... jak casto cistis? kdyz mas pocit ze to nejede? nebo pravidelny intervaly?
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    a ještě teda v rámci opakování (matička moudrosti) skrz to mazání ložisek: myslet na to, že naprosto čistý a zcela suchý ložisko se bude točit líp, než zadělaný a namazaný sebevíc..osobně to mám tak, že topová ložiska která si hýčkám, se snažím opravdu udržovat čistá a k tomu dávám tu zmíněnou kapku oleje...ale ložiska se kterými freeriduju a tolik se o ně nestarám nechávám záměrně suchá (tímpádem se eliminuje chytání špíny na vytékající olej a nemusí se tedy čistit tak často a točí se taky perfektně..dělají sice větší hluk ale ten mi nevadí, pakliže se točí hladce a dlouho...)
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    mělo to být pro GOLDEN_TEACHER, ta první část předchozí reakce
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    STU:
    Olej, klíďo "drahej" a malý množství, na každý ložisko stejně připadá jedna kapička, takže i malá lahvička bones speed cream vydrží celkem dlouho. Už jsem to tu myslim psal, ale co jsem se bavil se slalomákama + vlastní zkušenost, mnohem důležitější je udržovat ložiska naprosto čistý (hlavně zevnitř, nestačí otírat z venku)

    STU: čistič jsem žádnej nezkoušel a zatim ani neplánuju, taky už se budu trochu opakovat, ale držím se úspěšně postupu pana Kňažka z Tobexu, kterej mě onehdá zasponzoroval keramickejma ložiskama a spolupracuje se závoďákama skrz inline brusle, ložiska odkrytovat, propláchnout pod tekoucí vodou a točit s nima (tím se zbaví hrubších nečistot), pak hodit do nepotřebnýho malýho hrnce s vodou a vyvařit je..tím se vyplaví zbytky oleje vč nejmenších nečistot..možno opakovat dvakrát..pak nechat dokonale vysušit, dát kapičku oleje (víc je zbytečný, stejně vyteče a jedna kapka bohatě stačí, ložisko je malinkatý) a zakrytovat a tradá... netřeba v tom hledat žádné složitosti

    ke kolečkům..ty blood orange na to jak jsou tvrdý, budou asi dost rychle mizet podle toho jaký dělaj čáry, na sliding super, morongy jsem vozil 80ky a kloužou jak hell, poslal jsem je pryč a zkoušim pro změnu cage 86a, kloužou taky pekelně..další tipy jsou metro motion, venom balls, sector 9 butterballs, divine streetslayer, fireball scorch nebo i tvrdší fireball... jestli chceš víc tipů zazásobuju tě, člověk skoro neví co dřív zkoušet..bejt tebou bych zkusil ty orangatang cage jestli chceš menší tak pak ty Kilmery, 86ky kloužou strašně, fakt icey.., takže třeba ty 83ky by mohly bejt "bezpečnější" :)
    GOLDEN_TEACHER
    GOLDEN_TEACHER --- ---
    Stejně jako STU potřebuju olej na ložiska a tak nemátě někdo tip? Teď nemám na mysli z longshopu aka StupidCream 50ml za 250 apod...
    STU
    STU --- ---
    premejslim nad novejma koleckama, mate nekdo nejaky zkusenosti s temahle?
    http://www.longboarding.cz/produkt/kolecka-blood-orange-morgan-pro-model-70mm-wheels/
    docela by me zajimlo porovnani s morongama
    http://www.longboarding.cz/...moronga/http://www.longboarding.cz/produkt/kolecka-orangatang-moronga/
    pripadne nejakej jinej typ na freeride a sliding? a cim cistite loziska? ma smysl toto?
    Skanunu - 2v1 - čistič a olej
    http://www.honzovy-longboardy.cz/kategorie/1813-skanunu-2v1-cistic-a-olej.html
    diky za odpovedi ;)
    WELITELKA
    WELITELKA --- ---
    a jednu z dneska jeste, posledni vodbocka nezustala nepokrtena
    .. nepotrebujes hlavu, jedes si to srdcem:]
    WELITELKA
    WELITELKA --- ---
    STU: hjustne hjustne prepinam!.]
    STU
    STU --- ---
    WELITELKA: ten povrch vypada prdacky :) ty jo... jsem cetl "nadrazenost" :D nadrzenost je uple v poradku :D taky cejtim pnuti kdyz vidim hezkej kopec s asfaltem :D
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    WELITELKA: ta je vždy vítaná : ))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam