• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BURANLINUX musicmakers - klub o zpracování audia pro uživatele os Linux
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    OTZ: a ty pouzivas ubuntu studio s xfce nebo samotny xubuntu? tim bysis mozna nejakou praci ulehcil..
    OTZ
    OTZ --- ---
    já sem čerstvej novej uživatel a něco kompilovat neob tak se děsim..znám sotva pár příkazů

    už jenom přepsat fstab abych moh připojit ntfs disk dalo neskutečně (asi 2h) práce:)
    BENKI
    BENKI --- ---
    OTZ: Zkusil bych nainstalovat čistej Arch Linux... Imho lepší nežý hledat co můžu vypnout je rovnou instalit od začátku jen to co chceš... ;-) (a zároveň to člověka naučí)
    OTZ
    OTZ --- ---
    stará deska..sdram a amd duron:)
    OTZ
    OTZ --- ---
    nejde
    LUKEZ
    LUKEZ --- ---
    OTZ: no z principu linuxu toho moc odladovat asi nemuzes :) ale muzes povypinat ruzne agenty a daemony co ti bezi na pozadi a ktere nepotrebujes. mrkni do /etc/init.d ale jinak spis bude lepsi poridit vic ramek a cpu trosku nataktovat?
    BURAN
    BURAN --- ---
    OTZ: tak to bohuzel nevim :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    fajn, a nevíš ještě, jak odladit xubuntu, aby žralo ci nejmíň postředků? mam jenom 800 mhz procesor a 756 ram, žádná sláva..
    BURAN
    BURAN --- ---
    OTZ: jj jak rikas, audio a midi kabely mezi aplikacema.
    OTZ
    OTZ --- ---
    BURAN: propojovátko..něco jako virtuální audio a midi kabely mezi aplikacema?

    jo renoise znám, 50eček je v cajku (to stojí i leckterý vst), ale je to tracker a z toho mam zatim hrůzu:))
    BURAN
    BURAN --- ---
    OTZ: zjednodusene receno jack je takovy sofistikovany propojovatko, co beha nad alsou. aspon tak to chapu :)

    ty free veci co jsou v Software center to je sila kolikrat to jo, nepouzivam nic z toho, krome toho qjackctl.

    docela rozumnej DAW je ten RENOISE, sice taky ne free a zdarma ale 50e neni zas tahova hruza.
    OTZ
    OTZ --- ---
    zdary, až doteď sem jel na widlích a reasonu, ale zkouším i xubuntu (10.04) a líbí se mi ta široká nabídka nástrojů v sw sources, ale uživatelská přívětivost je teda pekelná. zkoušel jsem freebirth a lmms, oboje dost nedomrlý a neintuitivní natolik, že sem to radši zase rychle zavřel. fuj:) až bude existovat dospělej DAW tak prosim, uvidíme co ten bitwig ale ten asi zadarmo taky nebude. midikontroler sem připojit zkusil (uc33e k lmms) ale neprošlo, pač qjackctl ještě nerozumim..k čemu to vlastně je? to nestačí alsa/oss?
    BURAN
    BURAN --- ---
    BLAMI: jj ja :)
    BLAMI
    BLAMI --- ---
    pouzivate nekdo renoise?
    BURAN
    BURAN --- ---
    LUKEZ: no proto jsem taky zalozil tohle forko abychom si sdelili zkusenosti pozitivni i negativni, aby kazdej nemusel si to protapat sam, protoze to je o nervy obcas :)
    LUKEZ
    LUKEZ --- ---
    BURAN: jojo klasika dodo...dodelej doma)))) jinak namatkou dalsi takova dulezita alespon pro zacatek http://linux-sound.org tam zrovna se da najit spousta softu, modulu a vst. opatrne s vyberem neco uz je tam ze stare skoly a neni to moc stabilni
    BURAN
    BURAN --- ---
    LUKEZ: njn tak neni to vylozene audio studio. nastesti si muzeme vsechno doinstalovat :)
    LUKEZ
    LUKEZ --- ---
    BURAN: jojo neco takoveho uvadi ale ve vysledku je to akorat pulseaudio s funkcnimi generickymi ovladaci:) jako muj nazor je, ze jak pisou je dobrej na praci s multimedii ale do zvukovyho studia ma jeste daleko. cekal bych tam odladenej jackserver s nejakymi dsp efekty. treba nejaky samply a vstcka. soft pro online stream... a dalsi veci pro (re)produkci...
    ktere v ubuntu studiu chybi
    BURAN
    BURAN --- ---
    LUKEZ: kontrolery bez problemu ihned fungovaly (akai lpd8 a maudio oxygen)
    BURAN
    BURAN --- ---
    LUKEZ: UbuntuStudio jsem pochopil ze taky prichazi rovnou s lowlatency kernelem, ale ted nevim esi jsem to pochopil dobre, osobni zkusenost nemam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam