• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JYRKAElektronické knihy - tvorba a příprava
    CIP
    CIP --- ---
    JINX: doporučuji kombinaci:
    Calibre (přes příkazovou řádku)
    VIM
    Kindlegen
    a z azw pak převést do toho ePubu
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    JINX: Solidní jsme nenašli. Hledáme ho ale teprve 4 roky
    JINX
    JINX --- ---
    No a treba nejaky komercni soft neexistuje?
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Sigil je bezva. Výsledky z Calibre mě moc nepřesvědčily...
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    JINX: Nic lepšího neni.
    Je možný, že máš nestabilní verzi Sigilu- třeba na Macu taková je, ta mˇ donutila downgradovat
    JINX
    JINX --- ---
    JYRKA: Sigil jsem prove zkousel a donutil me zeptat se tady, protoze pri nekterych knihach pri otvirani havaruje. Preferoval bych neco jako iBooks Authoring (ovsem ten neumi epub)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    JINX: Sigil, pokud to myslíš vážně. Jinak Calibre
    JINX
    JINX --- ---
    Muzete mi doporucit nejaky sw pro tvorbu a upravu ebooku? (potrebuji aby umel minimalne epub).
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WUXIA: Pokud vím, Amazon nedělá konverzi líp než Calibe(program). Za zmíněné může formátování a vlastnosti PDF. Nejlépe to převeď do HTML, ODT, nebo jiného čitelného formátu, který umíš editovat a zmíněné chyby oprav.
    Princip těchto chyb je v tom, že na papíře je už jedno, kde byl v souboru který kus textu a jak původně vypadal. Nepoznáš znak od obrázku písmena, mezeru od neviditelného čtverečku a kde je ukotvený který odstavec. Někdo toho při sazbě využívá až nadmíru.
    WUXIA
    WUXIA --- ---
    Mám dotaz prosím. Převedu knížku v pdf formátu do kindlu klasickým způsobem mejl + convert v předmětu. Nahraje se sice, ale občas to dělá paseku - spojujou se jednotlivá slova, občas se i přehážou odstavce. je nějaká cesta, jak to líp zkonvertovat? Díky w.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JYRKA: Díky teď si mi to připomněl, já věděl že jsem chtěl hlavně něco jiného.
    I když to bude umět přehrát formát(mobi neumí), tak 90% čteček jistě ne a zbývajících 10% s velkou pravděpodobností ne. SW čtečky budou mít také problémy.
    Ten odkaz je optimální.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    JYRKA: Sorry, odpoved byla o kousek nize :-)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    ERGOSUM: Hlavne musis zajistit, aby kodek odpovidal tomu, co umi zarizeni.
    Takze se na to vykasli a dej tam odkaz, idealne na youtube.
    Kde to nepujde pustit, tak tam aspon nebude vadit velikost.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ERGOSUM: Ještě zmíním, že e-knihy mají soubor relativně malý(menší než PDF), při distribuci s videem by hodně nabobtnal.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    HELL_ENA: Koukal jsem do Kindle, takže takhle. Do e-knihy, ať už v pdf, epub, mobi, azw3 můžeš dát odkaz, který ti pak na počítači, nebo tabletu spustí cokoliv i video. Na e-ink čtečce(s vyjímkou) barvy a video nejdou. Vkládané video do knih pokud vím nikdo nedává. Nejsem si jist, zda to formáty vůbec umožňují.
    Udělejte to v epub a mobi, případně v azw3. PDF není pro čtečky a tablety ideální formát. Obrázky dej v barvě, ale počítej, že ve čtečkách barevné nebudou.
    Víc to rozebereme později.
    HELL_ENA
    HELL_ENA --- ---
    Ahoj, mam dotaz jak je to s vkladanim videii do eknih? Podporujou to vsechny formaty? Ma to smysl?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ZOIDBERG: OT: To mi připomnělo, když mi jeden CAD místo Ě zalamoval řádek. Nakonec jsem musel do razítka výkresu háček dokreslit. :-)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ERGOSUM: Při tvorbě epubu mi tozměilo velké Č na začátku vět za É. Nevím proč, vše bylo jako obvykle. Nicméně v Sigilu stačilo dát "najít a nahradit". Paráda. Celou sobotu jsem nad tím seděl a sekal tam stovky poznámek po čarou, takže už jsem to chtěl dotáhnout do zdárného konce.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ZOIDBERG: V čem to bylo?
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ERGOSUM: Řešení bylo v Sigilu banálně snadné, jen nad tím zauvažovat. Budu muset prozkoumat, co všechno umí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam