• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAIRRApeklo v interiérech
    KATIA
    KATIA --- ---
    TUILE: tipuju, že do toho baráku jde rodina s dětma a to fakt moc provizorium nechceš. jako znám různé střelce, kteří taky bydlí v jedné místnosti atp, ale asi bych to moc nikomu nedoporučovala :-) hlavně to má tendenci před kterou varuješ - když v tom člověk dlouho bydlí, tak řadu věcí už nikdy nedodělá...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TUILE: ale musis mit plan (realistickej) a prachy (s rezervou). Nemuzes se dostat do situace, kdy rozkopes pul domu kvuli elektrice a pak sest mesicu setris na topenare, zatimco se v koupelne neda sprchovat, protoze obklady prijdoz az po topeni.
    AZTEC_MIA
    AZTEC_MIA --- ---
    KATIA: Nás čeká příští rok rekonstrukce menší nemovitosti v celkem dobrým stavu a zatím je odhad stanovenej násobně výš než níže zmíněného domu... Takže mi začala blikat vyrovná kontrolka, když mi psala, co všechno chtějí za ten milion udělat.
    TUILE
    TUILE --- ---
    TRISSIE: i to se da.
    jen si nesmis z provizoria udelat trvalej stav.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KATIA: ano, jak rekontruujeme chalupu, tak jsem taky klidu - prinejhorsim tam nepojedeme,,nebo tam buden v provizoriu. Doma bych se z toho zblaznila.
    KATIA
    KATIA --- ---
    MAR_TINA: mám obecně pocit, že lidi hrozně podceňují náročnost rekonstrukce - jak co do financí, tak do délky trvání a nároků na vlastní čas (organizace, kontrola...). mluvím z osobní zkušenosti, taky nás to zaskočilo, nicméně ale u domu, kde jsme nepotřebovali bydlet/neplatili jsme jinde brutální nájem zároveň s hypo a náklady na reko.
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    Zas kdyz chce, tak chce ze.... ja bych barak, co mi pujde pod vodu, nekoupila, na druhou stranu kdyz kupujici vsechny argumenty zna, nemusim mu mermomoci cpat vlastni nazor. V podobne dojezdnosti do Phy toho asi moc levnejsiho nebude a vsechno bude mit sve minusy a kompromisy.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AZTEC_MIA: měli by si tam vzít někoho na odhad ceny rekonstrukce. Protože jestli nebudou mít na tu, budou žít v nepříjemných podmínkách hodně dlouho.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    AZTEC_MIA: jako kdyz clovek chce, tak chce,
    no... ale musi si pak spocitat, na kolik ho to chteni prijde a jestli si to muze dovolit.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AZTEC_MIA: jinak život ve dvou podlažním bytě je na vkusu každého, budou mít slušnou kondici a se zlomenoou nohou se tam dá spát v obýváku. Aspoň je koupelna v každém patře.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    AZTEC_MIA: a pocitaji s tim, ze jestli se do elektriny nesahlo od 1979, tak v tom zahuci za 150-200k jen na tomhle? Protoze od pohledu to je navrch huj, vespod fuj? Vzala bych si na prohlídku elektrikare, at to zkoukne.

    (Ano, mluvi ze me špatná zkusenost, ale zrovna to resim a i kdyz jsem pocitala s rekonstrukci, tak treba rozkopavat rok starou koupelnu v planu nebylo, jenze proste nejde jinak)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AZTEC_MIA: existuje důvod proč slušně velký RD s mini zahrádkou kousek do Prahy stojí jen 4 mega.

    Záplavy. Další budou. Protipovodňová opatření se v té lokalitě nezvyšovala. Vyplaví je to.

    Konstrukce domu. Konzultovat se stavařem, ale to má cihlové jen boční zdi, "stěny průčelí domu s plastovými okny jsou provedeny jako lehká dřevěná konstrukce s dřevotřískovým obkladem a vloženou minerální izolací", možná je to lepší celý na vysekat a vyzdít znovu, pokud to unese základová konstrukce a strop suterénu. Dál dřevěné stropy. Nedrží v tom pořádně ani lustr.
    "Střešní konstrukce je z dřevěných vazníků s prkenným záklopem a s eternitovou střešní krytinou." Eternit se dává na skldáku za 6 kč/ kg, ta střecha je těžká jak svině. Odborná demontáž a odvoz stojí balík. Nic jiného než tuhle střechu vyměnit dělat nelze.
    Čtyři!!! balkony. Z každého z nich bude zatékat a oprava a údržba 4!! balkonů stojí peníze za prostor, který víceméně nepoužijí.
    Tyhle řadovky byly hodně nešťastné stavby.
    Sympatický je technický suterén.

    Milion nebude stačit na rekonstrukci téhle stavby, a pak na vnitřní vybavení padne další. Chybí tam kotel, bojler, kamna, všechno je na vybudování nového. Dlažba před domem je na výměnu, do suterénu asi teče ze silnice.

    Ouholice jsou díra podél hlavní silnice, v okolí nic není, ale to asi vědí. Je to nesmírně prašný a hlučný místo. I to deklarované dětské hřiště je pískoviště mezi hlavní silnicí a kolejema.
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    AZTEC_MIA: az na ty povodne a eternit cajk. Za mega to opravi, do Prahy kousek.
    HOJ_TY_STEDRY
    HOJ_TY_STEDRY --- ---
    AZTEC_MIA: mne osobně přijde opravdu peklo ta lokalita. Dálnice, koleje, nikde nic. Ale to mi přijde z mapy, nikdy jsem tam nebyla, třeba to tam žije a je to v pohodě. To musí vědět nejlíp ona, proč tam chce. Dům mě nijak neuráží, to ošklivé může člověk změnit při rekonstrukci. Otázka je, jestli je milion dost na to, co budou chtít měnit.
    AZTEC_MIA
    AZTEC_MIA --- ---
    Mám tady jedno (možná jen subjektivní pocit?) peklo, který chce koupit kamarádka. Plus si chtějí půjčit milion na rekonstrukci. Nemáte nějaký podněty, proč to nekupovat? Nebo je to super nabídka a jsem jen zaujatá tou vizuální stránkou?

    Sreality.cz • reality a nemovitosti z celé ČR
    https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/nova-ves-nove-ouholice-/2466290524#img=0&fullscreen=false
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    My jsme na tom měření "vydělali". Ulice domků přilepených na sebe (řadovka), náš má na trámu vyryté 1826, nejchudší část podhorské dědinky, takže nudle od sedmi do zhruba desíti metrů uliční šířky táhnoucí se do kopce téměř za obzor.....
    Kamarádka, od které jsme to před pár desetiletími koupili tvrdila, že soused uorává každý rok. Tehdy ještě záleželo na každém řádku brambor aby se nakrmily děti a aspoň jedno prase...:-) Mávli jsme nad tím rukou, mysleli jsme, že kamarádka pomlouvá. Sousedi orali, my s nimi sousedili selským sadem. Jen mi bylo občas divné, proč některé švestky stojí v hraniční brázdě. Pak umřeli, děti chaloupku prodaly. A celkem brzy poté přišli zeměměřiči a EJHLE - už zmíněné švestky stojí uprostřed šířky pozemku! A proč píšu vydělali s uvozovkami ? No musíme kosit o hodně velký kus víc :-))))))))))))))))))))))
    AIJA
    AIJA --- ---
    GECKO:
    Ale ony byly špatně zaměřené i některé poslední digitální mapy už při koupi pozemku. A jestli si někdo zabral sám kus cizího pole za svojí zahradou, to je snad jasné, že si udělal problém sám.
    GECKO
    GECKO --- ---
    DOKKTOR: To je IMHO zcela spekulace a myslím, že není pravdivá. Restituce byly dost divoká záležitost a osobně možnost obchodování s nároky a nemožnost nákupu státního pozemku bez restitučních nároků považuju za jednu z mála věcí, které se opravdu stát neměly (resp. měly být zastavené mnohem, ale fakt mnohem dřív). Ale obecně to fungovalo tak, že buď bylo možné vrátit původní nemovitost, pak se vrátila. Nebo to možné nebylo, ale byla k dispozici jiná, stejně velká a kvalitní (nebo menší) a pak se dalo jít touhle cestou. V začátcích to bylo ve stejném KÚ, pak i jinde/kdekoliv. Ale že by se dělil nějaký pozemek specificky kvůli restitucím, to se pokud vím nedělo. Navíc není nutně povinnost zajistit k pozemku přístup (resp. z cesty). Celkem běžně se k prodeji nabízí pozemky, kde přístup z veřejné cesty není a zajištěný nějak formálně také ne.

    Navíc bych řekl, že původní dotaz je trochu nešťastně formulovaný, resp. je to opravdu přehnané. Rozhodně neplatí, že jsou pozemky ve větším množství takhle absurdně úzké. Ale jako jasně, pozemky s ne zrovna výhodným tvarem a orientací asi budou v nabídce déle a tak víc vidět no...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    GEISHA: se ptá imho na něco jiného, než ty spekulace s přepisem map. co třeba popisuje
    77WHITE: tam se jedná o 10+m nudle v zástavbě, tam mohl nějaký ten metr dva nepřesnostma časem z pozemku zmizet. dvoumetrodé kilomterové nudle v rekre oblastech vznikly imho z restitucí, tak jak je vidět třeba na zemědělských lánech, které vlastní stovky lidí. komunisti vzali majetek všem, ale po revoluci už nešlo vrátit ty samé pozemky, na kterých ted stojí třeba paneláky, tak se rozparcelovala půda jinde (klasicky pole nebo právě ty rekre oblasti v jinak nevyužitelném terénu), ale musíš mít na ten pozemek přístup, že. a jak to udělat, když od cesty k cestě je to dva kilometry a tobě má připadnout jenom pár arů - takže 2 kilometry x 2 metry je tvoje výměra, přístup máš a noaco, že na tom sám hospodařit nemůžeš, můžeš to pronajat družstvu etc.
    GECKO
    GECKO --- ---
    AIJA: Co to proboha blábolíš? Motáš dokupy víc věcí, co spolu nesouvisí. Jedna věc je, že katastrální mapy a zaměření nemovitostí prošlo dost složitým historickým vývojem a v různých dobách se dělalo různými technologiemi, s různou přesností a taky s dost různou precizností. V některých obdobích byla i údržba takové evidence dost problematická (válka, některá období komunismu). Takže v závislosti na konkrétním místě může být vytýčení konkrétní nemovitosti různě přesné. Někdy jsou v terénu alespoň částečně vyznačené body, někdy ne. A ano, v případě některých mapových podkladů je přesnost malá takže určit polohu hranice v terénu lze jen s relativně velkou nepřesností. Obvykle se pak postupuje dohodou a zápisem nově digitálně vytýčených hraničních bodů do katastru. Ty už jsou přesné.

    Druhou věcí je, že se realita s evidencí prostě často rozchází. Cesta byla nějak vychozená nebo vyježděná, ale postupem doby se z různých důvodů posunula někam a sice v mapě cesta je, ale jinde, než v terénu. Nebo si prostě někdo postavil plot pozemku na nějaké přirozené hranici (terénní vlna, stromořadí a podobně) i když správně má být jinde. K tomu varianty, že si prostě někdo zabral kus pozemku, co mu ve skutečnosti nepatřil, ale protože vlastníkem byl stát, nebo někdo, kdo se nemohl bránit, nikomu to nevadilo a v některých případech tam pak vznikly i stavby (takže pak nastávají situace, kdy dům byl několikrát v historii přestavěn a rozšířen a teď je jeho část na pozemku ve vlastnictví někoho jiného a tak.... Další věcí je, že se stavby různě přestavovaly a rozšiřovaly (ať už s povolením nebo bez) ale nový stav se do katastru nezapsal, takže rozměry zakreslené stavby nesouhlasí s realitou. S tím jsou pochopitelně různý trable v okamžiku, kdy dojde na nějaký majetkový transfer (chceš koupit barák se zahradou a ejhle, právní stav tak docela nehraje s reálným stavem a teď co s tím).

    No a pak tu je proces pozemkových úprav, což je další věc sama o sobě, která má nějaký účel a cíl a taky nějaký stanovený proces, jak se to dělá.

    Zkus se podívat třeba na tuhle prezentaci https://is.muni.cz/el/1431/podzim2008/Z8120/um/SMD_3.pdf a zjistíš, že ta problematiky je dost komplexní a soud "že mapy byly špatně zaměřené a teď má spousta lidí problém" je prostě úplně mimo.

    S nějakým točením na obyčejných lidech jdi k čertu, to je prostě blbost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam