• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOUCHIAutorské právo v 21. století
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BOUCHI: U tebe se mi fakt nechce prolézat stovky příspěvků zpátky, jak jsem napsal, ty to projevuješ jen OBČAS - za extrémismus považuji tlak na autory, že je neslušné, nevhodné nebo přežité požadovat za knihy pevně stanovenou cenu. A dále lpění na tom, že je možný v našich podmínkách jakýkoliv fungující příspěvkový model, který by autorům zajistil důstojný, přiměřený výdělek a nenutil je žebrat.

    KLDR: U tebe naopak nemusím hledat dlouho - toto KLDR je extrémismus. Absurdní, naprosto zcestný nesmysl.
    KLDR
    KLDR --- ---
    BORGDOG: a ja bych se taky rad optal co je na mem nazoru extremistickeho ?? uz 2 dny rikam jen že trh by mel být spravedlivý pro všechny a naprosto razím ten samý nazor že je blbost zavirat za to že ctou knihu i když nelegalně ..jsou holt svobody který stojí výše ..a ty tu hájím ..pokud jsem extremista tak budiž ...
    BOUCHI
    BOUCHI --- ---
    BORGDOG: Jen tak bokem, muzes mi v tehle diskusi najit nejaky muj prispevek, ktery povazujes za extremisticky? Jen abych mel predstavu, jak jsem viden "zvenci".
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    TRISMEGISTOS: Naprosto s tebou souhlasím. Já také nikdy nevolal po naprostém ZRUŠENÍ patentů, copyrightu, apod. Jsem také autor. A nikdy jsem netvrdil, že mě stahování nepoškozuje. Ovšem také jsem realista. Vím, že mu nezabráním a že existuje hranice, za kterou mu ani NECHCI bránit. Nechci například kriminalizovat lidi za to, že si čtou moje knihy - i když tak činí ilegálně. Raději jim chci vysvětlovat a přesvědčovat je zdvořile, logicky, že není fér, číst si zadarmo a že pokud mají mít co číst, měli by mi za to zaplatit. Také udělám vše, aby si mohli přečíst mé dílo i elektronicky legálně a mohli za něj zaplatit slušnou cenu. Co mi vadí je extrémismus na obou stranách - na jedné ho tu předvádí FIN, na druhé KLDR a občas BOUCHI. Tím, že budu vlastním čtenářům nadávat do zlodějů nebo je apriori označím za zloděje všechny nepomohu sobě, jim ani ničemu, co pokládám za správné. A naopak, odmítám být "rukojmí, lidu," jehož jedinou nadějí na zisk je žebrání.

    Myslím, že není snad tak těžké toto pochopit.
    TRISMEGISTOS
    TRISMEGISTOS --- ---
    TRISMEGISTOS: omlouvám se za hroznej sloh a všemožný hrubky. Nechal jsem se trochu unýst a nezkontroloval si to.
    TRISMEGISTOS
    TRISMEGISTOS --- ---
    KLDR:
    SHINIGAMI:
    BORGDOG: já myslim že jste to hodně zjednodušili. Podle Vás zřejmě jsou všechny patenty, copyrighty a jiný ochrané známky nesmysl. Ale vžij se do situace že jsi třeba vědec, vynálezce. Věnuješ polovinu života výzkumům, investuješ do toho všechny finanční prostředky, zadlužíš se, obětuješ osobní život abys lidstvu přinesl svůj vynález. Podaří se ti to. Jsi na dně, všechno si do toho vrazil a teď by se ti to mělo začít vracet. Jenže jakmile svůj vynález ukážeš lidem, ihned ho někdo, v podstatě bez námahy a mnohem mnohem levněji, (nebo třeba i zadarmo) okopíruje do posledního šroubku. A ty nemáš nic. Kromě možná hřejivýho pocitu že jsi svojí prací obohatil svět. Z toho se ale nenajíš. Ani tvoje rodina. A teď mi řekni, je to správně? neno si zasloužiš za svoji práci nějakou odměnu?
    Váš pohled je neuvěřitelně jednostranej. Samozřejmě že bych měl raději všechno zadarmo, ale uvědomuju si tu námahu která za každou věcí, i za posranym upečením rohlíku je, a ta se prostě musí ocenit, jinak ji brzy nikdo dělat nebude.

    Stejně tak je to s literaturou, filmem, hudbnou ect.
    Pokud napíšu knihu a koupí ji jen jeden člověk kterej jí následně zkopíruje tolikrát že každej kdo by si ji chtěl přečíst ji může mít zadarmo, (a já myslim že toho pravděpodobně využije a platit za ni nebude) pak psát přestanu a začnu dělat něco čím se uživým, protože, a to vám možná nedochází, být spisovatel, produkovat filmy nebo muziku je mnohdy zaměstnání na plnej úvazek, ne jen koníček. ( a možná že váma nejsem fakticky okraden protože nejde dokázat kolik lidí by si moji knihu koupilo ale určitě se tak budu - a to mi nemůžeš mít za zlý - cejtit, protože díky vám mám jistotu že si ji nekoupí nikdo. Vzali jste mi tu možnost, okradli jste mě o ni)
    Takovej scénář mě dost děsí, když si představim že by se to stalo některýmu z mejch oblíbenejch autorů a vaše původní myšlenka zpřístupnit jejich díla všem by vlastně vedla k tomu, že další, třeba i lepší díla už nebudou mít možnost vzniknout.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Anti-Piracy Legislation Continued - NYTimes.com
    http://keller.blogs.nytimes.com/2012/02/06/steal-these-comments/
    BOUCHI
    BOUCHI --- ---
    SHINIGAMI: Ta prvni opice neprichazi o orechy, prichazi o platby od dalsich opic za licenci na louskani orechu ... wait ... vlastne plati se taky orechama, mas pavdu prichazi o orechy. :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SHINIGAMI: Vida, tohle jsem kdysi kdesi četl a pak už nemohl najít. Díky. :-) Nicméně systém zde popsaný je přesně ten spravedlivý řád, který by tu nejspíš někteří požadovali.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    ...“I keep telling the guys at my local pizzeria that pizza wants to be free and they just don’t get it.”
    KLDR
    KLDR --- ---
    SHINIGAMI: promin ...vidíme to stejne
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    No a nez to tu pro dnesek zabalim tak bych si dovolil jeste jeden 15 let stary sileny clanek od jednoho sileneho pana.

    The Right to Read - GNU Project - Free Software Foundation (FSF)
    http://www.gnu.org/philosophy/right-to-read.html
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    KLDR: ale to je proste spatne chapes? Spravne si ma za dalsi orech koupit licenci na louskani orechu... A pokud mozno na kazdej orech zvlast. A k tomu platit za kazdej kamen, ktery najde, protoze by s nim mohla lousknout orech. A nedej boze, aby to nekomu ukazala, protoze tim prvni opice prichazi o orechy. Diky bohu, ze opice tak nefungujou, jinak jeste nejsme ani v dobe kamenny.
    KLDR
    KLDR --- ---
    SHINIGAMI: a nebo ho podporuje ...proc by mel jedinec cosi prochazet znova vývojem kdyz kopirovanim se posune tam kam se dostali generace pred nim .to bychom pak byli jeste opice v lese ..kdyz jedna rozbije ořech ta druha to hned okopiruje ...neceka dalsich 10 let az na to prijde ...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    Ale stejne, kdyz se nad clovek zamysli...

    Jak se clovek nauci chodit a muvit? Kopiruje.
    Jak se nauci jist lzici, oblikat? Kopiruje.
    Jak se zacleni do spolecnosti? Kopiruje.
    Co dela ve skole? Kopiruje.
    Jak ziska svuj osobity styl? Kopiruje.
    Proc se rozhodne koupit novou cool vec? Kopiruje.
    Proc si mysli, ze kopirovani je spatne? Zas kopiruje;).

    Jiste, muzem tomu rikat inspirace, vliv prostredi, vnuknuti, porad je to z velke casti KOPIROVANI.

    Proste kopirovani je zlo a brani pokroku!;).
    MISOJOGI1
    MISOJOGI1 --- ---
    PIZI: Stažení není užití, stažení není újma autorovi.
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    maximalny suhlas
    stazeni neni kradez stazeni neni kradez .........Stažení není užití.....

    ------------------------------------------------------------------------------------------
    Za komunistu se kopirovat nesmelo a byl klid
    Vera Pohlova...:)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    MISOJOGI1: zkus obrazek, ten pry vyda za tisic slov;)
    MISOJOGI1
    MISOJOGI1 --- ---
    BORGDOG: Finn opakuj po mne
    Stahovani neni kradez
    Stahovani neni kradez
    Stahovani neni kradez
    Stahovani neni kradez
    Stahovani neni kradez
    Stahovani neni kradez
    Stahovani neni kradez
    Stahovani neni kradez
    Stahovani neni kradez
    Stahovani neni kradez
    Stahovani neni kradez
    Stahovani neni kradez
    :.
    .
    .
    .
    .
    .Stahovani neni kradez
    Stahovani neni kradez
    Stahovani neni kradez
    Stahovani neni kradez

    staci 100 krat

    mozno si to potom uz zapamatas :-)
    KLDR
    KLDR --- ---
    HATOR: lepší žit v nevedomosti jako tupa ovce??
    HATOR
    HATOR --- ---
    Já teda hlavně zírám, že ještě máte sílu se o tom pořád dohadovat dokola, když je maximálně po pěti příspěvcích od jistých dotyčných jasné, že se jejich názory prostě nemůžou nikdy protnout, protože nikdo není tak hluchý jako ten, kdo nechce slyšet.

    Přičemž že je ACTA silně v nepořádku, na tom se tady překvapivě většina shodne.

    A k tomu vede ta dnešní přemíra možností sdílet informace :)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam