• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    JENIIK: BTW - jak jsem psal - toto je jiz osvedceny koncept u manipulatoru s vysokou presnosti... Jen to nekoho napadlo pouzit na neco jineho... A on extruder nebude zase o tolik vetsi zatez a rozhodne - pokud budes chtit rozumny povrch (rozumny nemyslim to, co produkuji stavajici DIY 3d tiskarny), tak to nebude mit zadne problemy s dynamikou pohybu (na rozdil od tech manipulatoru)...
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    JENIIK: S temi teoretickymi negativy lze pouze nesouhlasit. :)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    PROFOR: koncept, jež dává dohromady už teoreticky více negativ, než osvědčená konstrukce není koncept, ale kinematické umění ;-)
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    JENIIK: Jinak celej Mendel a RepRap mi vzdycky prisel drobet humorny... Teda to, co jsem videl behat a vysledky, co to dava...
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    JENIIK: Ach jo - to je ale nepochopeni mezi tim, kdyz se rekne koncept (treba koncept kinematickeho mechanismu) a hotovy a odladeny vyrobek...
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AKA_THE_A: no vidiš ;-)

    Tím je to vyřešeno.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    JENIIK: vzhedem k tomu kde bydlim asi těžko :P
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AKA_THE_A: mlůžeš si to přijít přeměřit, jinak je to moc práce ;-)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    No a nechce se teda někdo z místních majitelů 3D tiskáren pochlubit jejich přesností? (nejlíp video s "úchylkoměrem") :D
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    MICA: dlouhá pružná ramena a hromada kloubů.
    MICA
    MICA --- ---
    JENIIK: No u toho posledního neasi :) [ PROFOR @ 3D tiskárny ]
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    A co myslíš chybou?
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    MICA: u kterého stroje?
    MICA
    MICA --- ---
    JENIIK: No tak to by mě pak zajímalo kde vzniká u toho stroje tak velká chyba
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    MICA: natahování se moc nekoná. Každopádně to chce vidět a firmware je možno upravit tak, aby neakceleroval příliš rychle, takže to není zas taková pruda.
    MICA
    MICA --- ---
    JENIIK: No spíš než rezonance a jiný dynamický voprcajtungy, by mě zajímalo jak velkou chybu způsobuje to natahování řemene, které není lineární, že :)
    Nejspíš to půjde asi řešit tím, že ta konstukce kterou ty řemeny nesou se udělá co nejlehčí mno. Řešit to softwarově by šlo taky, ale to musí bejt hroznej vopruz vylaďovat pro každej stroj jiný konstanty :)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    MICA: moc ne. Ale můžeš to podložit a pak ty rezonance při velké akceleraci prostě a jednoduše potlačíš. Ne že bych to měl už hotové, ale půjde to ;-)
    MICA
    MICA --- ---
    BYDK: No jo, ale kolik váhy nese řemen v tiskárně (staticky žádnou) a kolik nese u tohodle...

    JENIIK: Problém s pružností ale vykompenzovat u týhle konstrukce uplně nejde ani ukrutným napnutím řemene, nebo jo? :)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    MICA: řemeny jsou v pohodě, jejich problém jsou vibrace, ale to se dá řešit.
    BYDK
    BYDK --- ---
    NEvim ale prijde mi, ze klidne pouziju veci z tiskarny ci kopirky a ta ma presnost rekly bych dostatecnou. Co myslite? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam