• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    VISOPIMUS: je to defakto to same jako tohle https://www.kickstarter.com/projects/1809448130/3d-refiner-by-3dprintsexpresscom jen s tim rozdilem ze rotovat soucastkou mi pripada jako kravovina, bohuzel to neni opensource :-/


    jeste jsem ted zacal premyslet nad verzi:
    zahrivat nadobu s acetonovou vodou v ktere je volne ponorena soucastka

    - clovek teoreticky nemusi vymyslet jak soucastku uchytit
    - bude daleko prijemnejsi prace s acetonem (tohle je to co mne osobne dela vrasky na cele)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    VEVERAK: To by me taky zajimalo, ale otazkou je, kdyz by to schnulo, tak jestli by to nestejkalo dolu a pak to nak neztuhlo ty zbytky nebo ta acetonova voda, visco :)
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    AXTHEB: one last thing... ted mne napadla docela silena vec, ale prakticky by mohla byt uzitecna

    myslis ze by bylo mozne vytvorit vyhlazovaci efekt, pokud bych ponoril dil do kapaliny (voda + aceton) a ta kapalina by byla .... michana? (roboticky samozrejmne)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AXTHEB: super, takze 60w bude stacit
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    3D Print This Car, Rear End Prototype #2
    https://www.youtube.com/watch?v=W-qjKFBfga0
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VEVERAK: Tak kdyztak udelej srovnavaci testy potom ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: Téměř bez výjimky se používá 6 Ohm odpor na 12 V nebo 40 W cartridge heater.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    zdar, chtel bych se zeptat kolik kdo W palite do topeni extruderu, zacinam se konecne trochu posouvat k vlastni 3d tiskarne a chci zacit extruderem a misto vymejlseni jsem si praci zjednodusil a usetril cas, tim ze na tento ucel jsem objednal levnou pajeci stanici s regulaci ktere pisou 60w, tak jestli to nebude malo, ale co tak tusim, tak by to melo byt dostatecne.

    extruderem chci tlacit drat 1.75, mel bych tim mit mensi tlak (mensi zmena prumeru) a vystupni trysku chci zkusit 0.3mm, drat budu tlacit vice kolecek, jen me trochu rozciluje tolerance +- 0.05mm, tedy i mensiho dratu bude nominalni rozmer kecat procentualne o vetsi cislo, kdyz to bude problem tak se pokusim o mereni prumeru s korekci vytlacovani, tak aby vytlaceny objem byl konstantni bez ohledu na kolisani prumeru, mensi drat a mensi tlak by mohl pomoct snizit prodlevu mezi pohonem extruderu a reakci vytlacovani dratu z trysky, tez by mi to melo pomoct k vysim rychlostem vytlacovani (coz asi nebudu potrebovat hned tak, pac to bude vozit frezka u ktere jsem limitovan 110mm/s)
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    AXTHEB: no, to vypada strasne pekne ale ... kdyz pouziju sklo a zahrati tak rychle udelam "vyhlazeni" a u skla mam jistotu ze "jen tak se s tim neco nestane" + vidim co se deje uvnitr. A zrovna u praci s Acetonem se mi tyhle veci libi takze u toho co jsi poslal bych byl hodne nejisty....


    AKA_THE_A: podivam se
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    VEVERAK: Podívej se po netu na použitý sklo (aukro je dobrej start), cena je proti novýmu tak desetinová ;-)
    btw zrovna tohle bejvá celkem těžký, jak víko tak dno jsou celkem silný :P
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VEVERAK: mrkni na to video, co sem sem postoval.
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    Zdravim lidi! Posledni tvorbou jsem zacal delat nejaky pruzkum jak si doma udelat "Acetone Vapour Bath" aka. koupel ve vyparech acetonu pro soucastky (z ABS pro muj ucel). Po nalezeni nekolika napadu a nekolika verzi jak to udelat, jsem dosel k jednoduchemu zaveru:

    na zahrivani by se dal teoreticky pouzit heatedbed (rovnomerne zahrivani a je to pro nas "pristupne") a jako nadoba pro zahrivani by bylo asi nejlepsi laboratorni sklo: http://www.laboratorni-potreby.cz/krabicevalce-preparatnizvony-sklo/valec-preparatni-s-vikem/

    moje predsava je ze pokud by sklo bylo dostatecne lehke, tak je mozne po vytisteni soucastek, dat sklenenou nadobu na heatedbed primo od tiskarny, vlozit soucastky do nadoby na nejaky "stojanek", lzicku acetonu a zahrat....

    mate s timhle nekdo vetsi zkusenosti? :) tohle je moje teorie kterou jsem dneska slozil a bohuzel laboratorni sklo ma nevyhodu vysoke ceny, tak mne zajima jestli nekoho nenapada neco jineho
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    AXTHEB, RAINBOF: bezva, diky za reakce. jdu zjistovat, kde sehnat potrebne veci a za kolik.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ERED_MITHRIN: Konkrétně i3 je lepší než i2 jak v jednoduchosti sestavení, tak v údržbě i v kvalitě tisku.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ERED_MITHRIN:
    myslim ze z toho ze i3 je proste na stavbu pomerne jednoznacna tiskarna se snizenym poctem tistenych dilu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ERED_MITHRIN: Vychazin z toho, ze sem posledni dva roky stravil znacne mnozstvi casu praci na i3, abych odstranil maximalni mnozstvi oseru pri stavbe :)
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    AXTHEB: sdelil bys prosim, z ceho vychazis? at si udelam predstavu. kdyz jsem pred par dny koukal na videa o i2, tak si nekdo stezoval, ze to neni az tak stabilni, coz i3 dle popisu resi. nebude ale diky tomu tezsi ji sestavit? mozna se obavam zbytecne...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ERED_MITHRIN: i3, jednoznacne.
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    zaujaly me 3d tiskarny a tak jsem si rekl, ze by bylo fajn nejakou mit k vyzkouseni (nemam pro ni zadne specificke vyuziti, jen cira zvedavost). dosel jsem k reprap tiskarnam, jejichz model replikace se mi strasne libi. napadlo me tedy, ze by bylo vynikajici stravit nekolik veceru/vikendu s bandou pratel nad hromadnym tvorenim tiskarny. jelikoz nejsme zadni zkuseni budovatele, nasledoval jsem doporuceni reprap stranek a vybral si model prusa mendel, ktery ma byt nejjednodussi. soucasne je k nemu i video serial, takze jsem si rikal, ze nam to ulehci praci.

    mel bych na zdejsi zkusenejsi dotazy:
    - je muj vysledny nalez vhodny pro vyse uvedene ucely? pokud ne, doporucili byste jiny model?
    - pokud ano, je lepsi i2 nebo i3? pricemz lepsi myslim jednodussi na sestaveni...
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    Kim Dotcom
    @KimDotcom

    *Buys a 3D printer
    *Prints a 3D printer
    *Returns 3D printer

    Twitter / KimDotcom: *Buys a 3D printer *Prints ...
    https://twitter.com/KimDotcom/status/434537715363635201
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam