• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Nevim, nikdy sem se o solidoodle nezajimal, jenom mi sem tam neco utkvelo v hlave z IRCu a G+. Pro mne solidoodle = banding problem.
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: Čím je tohle způsobený? Zas nadruhou stranu mi nedělá problém cokoliv opravit nebo dodělat
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Je to levny a dostanes za co sis zaplatil.\

    MICA
    MICA --- ---
    GHORMOON: Hotový zařízení. Rozsah 6x6x6" mi stačí a chci tisknout hlavně ABS
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    MICA: za tech 1000$ chces mit soucastky, nebo rovnou (skoro) hotovou tiskarnu?
    MICA
    MICA --- ---
    Máte někdo nějakej názor na tuhle tiskárnu?
    Solidoodle 2nd Generation - Expert
    http://store.solidoodle.com/index.php?route=product/product&path=59&product_id=131
    Chtěl bych se vejít do 1000 USD včetně poštovnýho a DPHčka, což Solidoodle splňuje.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    version 1.0.1 -dev-
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    zdar, nevim jakou mam verzi. Kdyz to spustim jako graficke rozhrani tak to tam nikde nenajdu a pres terminal zatim nevim jak to zjistit.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    A vyexportuj konfigurak a ukaz nam ho.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZELENY_CAJ: Jkou mas verzi slic3ru?
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Zdravim, presel sem na ubuntu a nainstaloval slicer. Mam nastaveno solid layers top 4 bottom 4, ale pri tisku mi natiskne jen prvni vrstvu na sklo (tu kterou tiskne pomalu) a ty dalsi nejede solid, ale uz normalne rectilinear infill. Tzn kdyz to pak sundam, tak je tam na spodni strane tenka vrstva podobajici se folii, pres kterou jde videt dovnitr modelu, ale vrch je zakoncen nepruhledne, vice vrstvama. Nevite nekdo kde je chyba?
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: tak to mu pomuže jen onkel gogel.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JENIIK: On potreuje nahrat arduino bootloader do chipu.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    FUNG: arduino nainstalujte, marlin stáhněte, marlin otevřete v arduinu, desku připojte, správný typ a port vyberte, upload zmáčkněte.
    FUNG
    FUNG --- ---
    Jsme těsně před dokončením 3Dprinteru (prusa-mendel), ale potřebujeme pomoci s nahráním sw do nového procesoru ATMega644, ISP programátor máme, kdo by mohl pomoci, prosím ozvěte se sem nebo do pošty - díky za jakoukoli odpověď.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    VEVERAK: jo, zrovna pred par dni jsem to zkousel - doporucuju vetsi nadobu a nainstalovat dovnitr vetracek aby se ti model nasakl rovnomerne..

    a jako sklo ti bude pro zacatek urcite stacit velka lahev od okurek
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    VEVERAK: anebo si pockej do kvetna, kdy by to meli vydat jako opensource :)
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    VISOPIMUS: je to defakto to same jako tohle https://www.kickstarter.com/projects/1809448130/3d-refiner-by-3dprintsexpresscom jen s tim rozdilem ze rotovat soucastkou mi pripada jako kravovina, bohuzel to neni opensource :-/


    jeste jsem ted zacal premyslet nad verzi:
    zahrivat nadobu s acetonovou vodou v ktere je volne ponorena soucastka

    - clovek teoreticky nemusi vymyslet jak soucastku uchytit
    - bude daleko prijemnejsi prace s acetonem (tohle je to co mne osobne dela vrasky na cele)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VEVERAK: Nedokazu si na to utvorit nazor. Mozne to asi je.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    VEVERAK: To by me taky zajimalo, ale otazkou je, kdyz by to schnulo, tak jestli by to nestejkalo dolu a pak to nak neztuhlo ty zbytky nebo ta acetonova voda, visco :)
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    AXTHEB: one last thing... ted mne napadla docela silena vec, ale prakticky by mohla byt uzitecna

    myslis ze by bylo mozne vytvorit vyhlazovaci efekt, pokud bych ponoril dil do kapaliny (voda + aceton) a ta kapalina by byla .... michana? (roboticky samozrejmne)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam