• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    JENIIK: Vetsinou pomaha lubrikant, ale tohle to asi nebude ten pripad :D To me nenapadlo, ze ta dira bude az tak presna, no... jsem myslel, ze to bude zrat drat treba do 3,5mm...
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    VISOPIMUS: to je ale překvapení, že když rvu něco tlustýho do tenký dírky, že to dře, co? ;-)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: mozna teda brim, uz nevim, jak se tomu rika. Kisslicer pouzivam.
    JENIIK: kdyz to PLA, co mam z Mladče se nechce dobre extrudovat. jde ztezka oproti abs. Co jsem to tak meril suplerou, tak abs struna ma 3,0-3,1 a to pla ma 3,2-3,3... tak nevim, jestli to treba moc nevadi tomu extruderu :)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    VISOPIMUS: to prostě ABS dělá, pohrej si s jiným materiálem.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: brim, ne raft. Jakej pouzivas slicer?
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: priste na to zkusim myslet... Dokonce jsem tedko pridal i raft, aby se mi nezvedaly rohy, a pak to stejne prdlo :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: Udelat kulaty rohy pomuze hodne.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: Tohle prdlo az potom, co jsem to odloup... Takze mozna to moc rychle vychladlo...
    Achjo, tri hodiny v <|>
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: Zvetsit extrusion width, zvlnit tisknutou plochu, nepouzivat rectilinear infill, pohrat si s teplotou hotendu, zavrit tiskarnu do vyhrivany krabice.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    mate nejaky tipy, jak zredukovat horizontalni praskani ABS matrose? Kdyz treba tisknu krabicku, tak mi to v rohu prasklo...
    MICA
    MICA --- ---
    Mimochodem řešil jste někdo clo u tiskárny? Našel jsem, že TARIC CZ kód pro tiskárny bude nejspíš
    8443321090 a podle webovek celní zprávy je clo 0% a tudíž budu muset cálovát jen DPH.
    Máte zkušenosti se clením 3D tiskárny?
    MICA
    MICA --- ---
    GIOMIKY: Jojo mám objednáno (Pro verzi) :D
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    O tomhle ted mluvili na Bloombergu.
    Solidoodle
    http://store.solidoodle.com/
    Druha generace se da poridit pod 500$.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    AXTHEB: křivé Z, to jsem měl taky. Než mi došlo v čem je problém, málem jsem se vzteky kousl do zadku :-)
    MICA
    MICA --- ---
    Hmm, vlastně v evropě bude s nemetrickou technikou asi pruda. Achjo :D
    MICA
    MICA --- ---
    Nebo je to neřešitelnej problém? :)
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: No s tim, že budu muset vylepšit Z osu a přidat větrák k extruderu jsem počítal.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Nevim, nikdy sem se o solidoodle nezajimal, jenom mi sem tam neco utkvelo v hlave z IRCu a G+. Pro mne solidoodle = banding problem.
    MICA
    MICA --- ---
    AXTHEB: Čím je tohle způsobený? Zas nadruhou stranu mi nedělá problém cokoliv opravit nebo dodělat
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Je to levny a dostanes za co sis zaplatil.\

    MICA
    MICA --- ---
    GHORMOON: Hotový zařízení. Rozsah 6x6x6" mi stačí a chci tisknout hlavně ABS
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam