• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    TOM
    TOM --- ---
    AXTHEB: jj, vždyť jsem psal, že mimo jiné i díky THERIDANEovu komentáři mi dochází, že asi nebude.
    Jak psů? Prezentují se jako tři lidi. S milionem dolarů to imho můžou rozjet bez těžších problémů. Časové zpoždění je myslím celkem obvyklé = není důvodem ke konkurzu.
    Tím je neobahuju, jen.. upřesňuju :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TOM: Nebude. Ta masina je tak strasne osizena, ze to o moc lepsi nebude.
    K tomu jeste sice maj ted megadolar, ale musej udelat spoustu masin za kratkej cas (protoze je jich jak psu, takze maj velky mesicni naklady), takze staci jedna cinska fabrika co jim nedoda vcas a potrebny kvalite to co potrebujou a sou v prdeli jak bata s drevakama, resp. v konkurzu. Viz Makibox.
    TOM
    TOM --- ---
    AXTHEB: tak.. pro lamy jako jsem já je to obhajitelné jejich omluvou (přímo u popisku videa), že se jedná o prototyp, a že v sériovce bude všechno OK.
    Ale to co píše THERIDANE většina průměrných backerů jentak nezjistí.
    Snad jsem si v komentáři "zní to jako pohádka" nechal dost prostoru pro skepsi... ;)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: a hlavne taky proc to nesmyslne zastavuje, prijde mi to strasne pomaly :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TOM: Na tomhle videu (jejich propagacním) je vidět, jakej je to shit. https://vimeo.com/124113151
    Od začátku kdy to dělá "rovnej" pohyb dolů a třese se to jak rosol až po to jak hrozivě vypadá výrobek.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    AXTHEB: aha... nebrat
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    THERIDANE: Mně osobně nic, stačilo mi jak prezentovali ten Fabster co prodávali vs. jeho skutečné schopnosti.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    AXTHEB: co ti udělali? U mě zatím dobrý *knocks on wood*
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    THERIDANE: Tyjo od nich ani kozu, jsou to lháři.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: V brmlabu výměnou za termistor :)
    MICA
    MICA --- ---
    THERIDANE: Klasická čecháčkovská firma :)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    MICA: ceny menších věcí jsou OK, ale když tam jedu něco vyzvedávat, tak mám vždycky pocit, že je hrozně obtěžuju
    MICA
    MICA --- ---
    THERIDANE: Hmm oproti ebay marže jen 50kč + Babišovný, to přežiju :)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    PECA: to nezní jako levný tisk :)
    PECA
    PECA --- ---
    GIOMIKY: http://www.printder.com/
    Custom Ink and Paper
    Load your printer up with our special ink and paper to bring your printer's capabilities to the next dimension! When your 3D CAD model is ready to be printed, our software will slice it into layers and save it as a PDF. Then you print it like any other file!
    Post Processing
    Once your pages are printed, place them in the included paper tray and bake it in your oven for 15 minutes (don't worry there are no harmful fumes!). This melts the ink and bonds the pages together. Once it cools, place it in water to dissolve the excess paper and leave a high quality 3D object.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Jako taky mi obcas motorek poposkoci, a kdyz na nej sahnu, tak je docela teplej (po delsim tisku)... Cim to je, ze se takhle ohriva? Nemel bych ho treba nejak chladit, nalepit na nej naky zebrovani nebo tak neco?
    MICA
    MICA --- ---
    Nějakej tip, kde v Praze sehnat Nema17 co nejrychleji? Neválí se někomu doma nějaká?
    MICA
    MICA --- ---
    THERIDANE: Hmm to by odpovídalo :)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    MICA: jo stalo se mi, že to občas tisklo, občas ne a nakonec se začal jen cukat na místě, když jsem ho vyměnil, tiskne zase krásně...
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    THERIDANE: hm, a vypadá to, že k trvalé ztrátě síly dochází ještě daleko dřív (zdroj) - u neodymiových je to 80 °C a u feritových 250 °C
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam