• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GRAGAGROGOG: co sem tak rychle procital neco o tom teacupu tak myslim ze stavy to ma az az na fdm 3d tisk i nejaky laserovy rezaky/maly cnccka ... ale treba gen7 je i ve verzi pro lpc1114fn28

    a pak je tu i otazka ceny, kdyz to ten job zvladne tak pro nekoho kdo to zvladne zbastlit doma stejne jako zbytek tiskarny je to idealni nizkonakladovy reseni
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    GANDALFSEDY: Teda radši bych viděl snahy přejít na 32b ARM, než ždímat z těhle 8b AVR i to co v nich neni... I když pro obyčejný CNC to asi nemá smysl...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    QNEDLEEQ: krásný, dokumentuj prosím i reálnou výrobu a všechny problémy :)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    QNEDLEEQ: heej, to de :D taky jsem premejslel, ze bych si udelal ardiunovou meteostanici, a solarni panely davaj strasne malo :D
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    QNEDLEEQ: Co to je? Vypada to jako nakej hadronovej detektor v LHC :D :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Já bych doporučil silikonovej heatbed (mám dobrý zkušenosti s timhle prodejcem http://www.aliexpress.com/store/709519 ale já mám větší tiskárnu) na 220V a spínat to SSRkem. Člověku tam pak nikde neteče 10 Ampér a stačí slabší zdroj (v klidu 120 W)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    QNEDLEEQ: to nešly místo těch stahovacích pásek použít texy? :P
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: gen 7 [ http://reprap.org/wiki/Generation_7_Electronics ]

    heatbed si muzes vyleptat taky vlastni ...
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: spíš šlo o to, že ten co chci, nemaj v nabídce, delší dráty mi nevadí, zkrátit si to případně zvládnu, takže beru to tak, že jinak bude pasovat stejně a bude to ok :)

    GANDALFSEDY: mno, jsem projel aliexpress a těch feedbacků tam zrovna 2x neni - u driveru co je hned navrchu jsou hvězdičkové feedbacky 2 a komentář má jenom jeden a to v ruštině :-) Ale beru to tak, že se to teda normálně kupuje v číně a dám si tu práci zkusit najít něco s rozumnym feedbackem :) Konec konců než dát za to samý 5x víc... předpokládám, že Arduino, heatbed a eventuelně RAMPS (kde si teda nejsem jistej tim slavnym mosfetem, který na tom za pětikilo z JRC je už vyměněný) se kupujou z číny stejně :) Každopádně díky.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: kdyz kupujes z ciny, najdi si prodejce s feedbackem na ty drivery a tam ziskas zhruba info jestli je to shit nebo ok, na ali je to jednoduche vzhledem k tomu ze ty feedbacky sou primo pod produtem ...

    obecne by me moc neprekvapilo kdyby to co prodava kdokoliv kdekoliv puvodne prislo taky z ciny takze rozdil v cene nemusi byt ani tak kvalita jako prispevky na kokoty a marze prodejce ...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: ty 2 motory maji jeden driver, takze 4 drivery celkem staci
    podle datashitu tam je rozdil jen v delce dratu, 70cm vs 100cm (tak si to zmer podle toho kde kterej bude, myslim ze 70cm staci, vetsina se nakonec jeste zkracuje, ale zmer si to
    a ten lqcef ma o 0.1 vetsi holding torque a konektor kterej primo pasuje na pololu/8825 (akorat ty control boardy u tiskaren se to primo na driver stejne nezapojuje
    SPM
    SPM --- ---
    tak kovový části už +- držej pohromadě. Teď budu asi otravovat se sérií trapných dotazů :) Na řadě jsou aktuálně krokové motorky. Návod tvrdí, že bych měl mít SX17-1005LQEF, ale v nabídce microconu je akorát 1005VLQEF nebo 1005LQCEF. Tuší někdo v čem tam to písmenko dělá rozdíl? Podle datasheetu mi přišlo, že VLQEF je stejný, jenom má delší vývody, což by asi nemuselo vadit, ale nevím, jestli jsem něco nepřehlédnul.

    Mno a následují 8825 drivery. Zaznamenám nějaký kvalitativní rozdíl mezi tím, co je ke koupi a cenou? Resp. jestli se vůbec nějak bude lišit 5ks driverů za 1300 z JRC, za 700 z microconu nebo za 2 kila z číny? A pak ještě otázka, kolik těch driverů vzít - mám 5 motorků na tiskárně, ale 2 jsou použity na osu Z (každý točí jednou závitovkou, měly by točit na stejno). V rebelixu, co jsem viděl složený, byly ty drivery 4. Má nějakou přidanou hodnotu dávat jich na takovýhle případ 5?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SPM: O.o tak to já přidal na horní rám tiskárny držák na filament a dokud nebyl dole, tak jsem tiskl místo kružnic elipsy... ale s hlavní osou pod 45° ... nechápu...
    SPM
    SPM --- ---
    ZALI: už jsem narazil i na další problém :) došel materiál, co můžu stavět (nemám ještě koupený všechno, dokupuju průběžně), tak jsem z nudy vzal ty plastové kolečka, do kterých se zatavuje matka M3 a zašroubuje se tím heatbed (pak se tím koriguje výška). Tam měl zase slic3r při tisku nějakou dobrou náladu, takže ta díra na tom kolečku je tak velká, že ta matka tam zapadne a není co zapájet... a samozřejmě tam taky nedrží :)
    ZALI
    ZALI --- ---
    SPM: Neboj, nejseš první :-D Matky jsem brousil a pod šroubama mám všude o jednu podložku víc, protože jsem tu danou délku nesehnal :-)
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: svépomocí... stavim (resp. pokouším) rebelix podle návodu z reprap4you. Hlavní přednost byla to, že mám přístup k jednomu rebelixu už postavenýmu, takže je to odkud okoukávat :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: a to mas z kitu nebo svepomoci, sem byl nejak presvedcenej ze treba ty kity sedi takze to s tema matkama a delkama sroubu se nemuze stat ...
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: no, mám asi všechny ruce volšový :) první zádrhel nastal v tom, že ty límcový matky jsou přesností někde na hraně toho, co se vejde do profilu, takže některý jdou lehce, některý tam rvu brutálnim násilim. 2mm na délce šroubu se ukázaly taky jako zásadní; pilovat pilníkem 20 šroubů jsem nechtěl, tak jsem musel dojet pro vícero podložek. Pak jsem samozřejmě já ichtyl tu druhou půlku profilů k sobě sešrouboval obráceně, takže jsem měl gumové nožičky z obou stran :-) Následně nastala peripetie s přišroubováním plastových součástek - moje výkres STL maj o kousíček menší díru na zapuštění hlavy šroubu než moje šrouby. Použil jsem násilý a y motor holder mi rupnul, takže zase šup aceton :) Takže po 4 hodinách jsem akorát sešrouboval 4 profily k sobě a mám toho plný zuby :-D
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: no chce to presny dily, poradne si to merit uz od prvniho dotazeni, a skladat to na vodorovne podlozce, brnkacka ;-)
    SPM
    SPM --- ---
    mi tady řikejte, že postavit tiskárnu je na chvilku, oser je kalibrace... jenom ten spodní rám už tu mrcasim celej večer :) Jestli mi to půjde stejně rychle, tak s kalibrací začnu na Vánoce... přespříští
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam