• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    MICA
    MICA --- ---
    GANDALFSEDY: Ideálně bych potřeboval průměr menší než milimetr, asi mám smolíka :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GANDALFSEDY: 200 je málo, tyhle z e3d dají 300 (a hotend mívá běžně 250)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MICA: http://www.gme.cz/izolacni-buzirky zhruba v polovine stranky sou nejaky do 200 stupnu
    MICA
    MICA --- ---
    Netušíte kde v ČR sehnat tuhle izolaci na termistor?

    Fibreglass Sleeving for Insulating Thermistors (100mm)
    http://e3d-online.com/Electrical/Cabling-and-Insulation/Fibreglass-Sleeving
    LANDWAY
    LANDWAY --- ---
    BINARSTORM: Je možné že máš ve sliceru špatně nastavený průměr struny, nebo chybný počet kroků na mm v Z...

    pokud se mi moc zahřívá tisk, přidám další stejně vysoký předmět a díky tomu že k němu odskakuje, snižuje se to prohřívání už vystavěných vrstev

    nejlepší je přidat fotku s tiskem pro identifikaci problému
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BINARSTORM: To asi bude problém s teplotou, hotend zahřívá i spodní vrstvy když nad nimi projede... Ideální by asi bylo zvětšit proud vzduchu, možná by pomohlo i snížení teploty hotendu nebo rychlejší tisk.
    BINARSTORM
    BINARSTORM --- ---
    Zdravím, neřešil někdo následující problém?

    Pokud tisknu vrstvu na 0,1 mm tak se mi zdá, že tryska se brzo začne nimrat v materiálu a při tisku tenkých vysokých struktur tyto "odlomí" od podložky .. prostě jako by Z osa stoupala méně, než by měla.. nicméně měření šuplerou tvrdí, že Z osa jezdí tak jak má... zkoušel jsem i snížit množství filamentu (flow) na 97% možná to trochu pomůže, ale nevyřeší a menší flow už jde znát na spojitosti..

    A pokud tisknu s vrstvou 0,2 mm tak je vše ok ..
    KWJET
    KWJET --- ---
    ahoj, potřeboval bych vytisknout jednu věc, preferoval bych ABS, ale PLA je taky v pohodě.. je to cca 120x65x35 mm
    Praha
    dík Q
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    BINARSTORM: blender taky umí ozubená kola, zadá se počet zubů a pár dalších parametrů...
    BINARSTORM
    BINARSTORM --- ---
    Díky za rady, trochu jsem zapátral a našel plugin pro SketUp, funguje to super!

    Drawing gears in Sketchup. | Capolight Electronics Projects.
    https://capolight.wordpress.com/2011/01/22/drawing-gears-in-sketchup/
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BINARSTORM: freecad? nakreslis ten obrys, vyextrudujes, oriznes hranu
    BINARSTORM
    BINARSTORM --- ---
    Čau, poraďte mi prosím v čem nejrychleji a nejsnadněji namodeluji takové kolečko.. Umím trochu ve sketchupu..

    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Máte někdo praktické zkušenosti s 3mm bowdenem? Zajímá mě jak navrhnout vedení od extruderu k hotendu. Jaký je nejmenší polomer ohybu bowdenu (90stupnu)aby to fungovalo? Přestavuju tiskárnu do krabice, chci použít bowden a nevím jak vysoko dát strop nad napojení do hotendu, ať si tam to vedení dobre sedne. Díky za postrehy
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    Zdravim, doted jsem byl spokojeny a kupoval material od fillamentum pres postu... ovsem ted jsem zjistil ze PC obchod co mam dve ulice od baraku prodava 3d material! :D

    nemate nekdo nejake zkusnosti tedy s:
    Filamenty 3DW
    http://3d-world.cz/filamenty-3dw/

    ?
    SPM
    SPM --- ---
    tak jsem prostříkal izopropylem, nechal oschnout a při těch 160 se z toho kouří pořád :-/ Asi to vyvezu někam do nehořlavého prostředí a nechám to nějakou dobu nažhavené. Buď se to vypálí nebo shoří :-)
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: tak při nahřívání heatbedu jsem na chladiči mosfetu naměřil 73C, po tom co se heatbed nahřeje a jenom se udržuje teplota to o 10C spadne... takže hádám že je to takový, že to fungovat asi bude, ale existujou rozhodně lepší mosfety :-)

    GANDALFSEDY: ok, díky moc, jdu mýt isopropylem a pak zkusím další pokus :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: skus to proplachnout bez sundani trysky jen vyndej vsechny plastovy trubicky a tak ... nevimjestli se to zahriva, nekde sem vydel ze tam davali ptfe(nebo podobnou) pasku na utesneni
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: jako teoreticky asi rozebrat můžu, ale ono to sundavání trysky bylo nějaký hardcore, ne? respektive mám za to, že se to muselo nějak utahovat/povolovat v zahřátym stavu nebo něco takovýho.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam