• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Přímo od Průši, případně filamentum
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Dík. A prosímtě, zady pro začátečníka (mám teď pár dní Prusa) - kde bereš struny?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Nemam to z vlastni zkusenosti, ale co si pamatuju tak na nicem krom jineho PP nedrzi, tahne se a musi se tisknout hodne pomalu.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Jo, PP by šel. Proč to jde špatně, moc viskozní?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Ješte se dá polykarbonat a nylon.
    Případně se dá tisknout polypropylen, ale na ten se blbě shání struna (a jde to hodně špatně)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Dobře. Dá některý z používaných materiálů aceton? ABS, PET ani PLA to nebude.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    No to jsem právě zkoušel. Třeba u PLA je to fakt těžký. Wiki něco říká, ale málo. Asi to prostě zkusím.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BIDAK: zkus najit specs daneho materialu pripadne daneho rozpoustedla
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Dobrý den, je někde k sehnání odolnost běžně používaných materiálů k rozpouštědlům?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: Cyanoacrylate ... sekundovy lepidlo :) loctite ultra gel, scotch ... vyzkusaj ktere ti pujde nejlip ... pripadne epoxyd ale ten se tak hezky neroztece
    SPM
    SPM --- ---
    QNEDLEEQ: jo, to by asi jít mohlo... na druhou stranu tisknul jsem to z PLA - funguje na lepení PLA něco tak dobře jako aceton na ABS nebo smolík pacholík?
    SPM
    SPM --- ---
    QNEDLEEQ: jj, je, asi 5... a všechny se dělaj stejně blbě :-) Do tý antény mi slic3r naměřil takový podpěry, že se mi je z toho doteď nepovedlo vysekat a skoro bych řek, že tam jsou už na furt :-D
    SPM
    SPM --- ---
    QNEDLEEQ: 3D model sondy New Horizon :-) Přijde mi, že je to členitý až až, tisknout to je peklo :)
    SPM
    SPM --- ---
    QNEDLEEQ: tohle je stažený STL, takže by to asi nebylo úplně nejjednodušší...
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: ha, brim vypadá líp... nedonutí ho udělat sice solid infill na support materiálu, ale aspoň to několikrát všechno obkreslí, což by mohlo stačit, aby ta mrcha tam držela. Díky.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: brims taky ne? pak skus jiny krajec ...cura ma byt dobra
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: raft nepomáhá... strčí to support materiál pod ten model, ale ty sloupky okolo stejně zůstanou samostatně. Taky jsem doufal, že to v těch prvních x vrstvách sleje do jedné plochy, ale neudělá to :/
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: raft?
    SPM
    SPM --- ---
    Zápasím tu se support materiálem... mám model, kde je ho poměrně hodně - malé sloupky, co jdou do výšky. Asi po 2 hodinách tisku se holt stalo to, že jeden podpěrnej sloupek upadnul (PLA tisknutý na modrou lepenku). Co si myslím že by pomohlo - všechen support materiál v tomhle modelu je umístěnej mimo samotný objekt. Asi by teda fungovalo, kdyby první 3 vrstvy byly s plnou výplní, místo toho, aby to udělalo jednu vrstvu s velkými rozestupy a pak to na to tisklo pattern. Dá se to nějak nastavit? Používám slic3r, ale nic takového se mi v něm nedaří najít... a je to dost k vzteku, když po x hodinách ten model stornuju jenom proto, že upadla jedna podpěra...
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    QNEDLEEQ: zkousels experimentovat s ruznejma patternama toho infillu? nektery by mohly bejt pravidelnejsi ... ale pravda ze sem to nikdy neresil a vsude cpu honeycomb :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam