• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ZELENY_CAJ: No a už jsi je zkoušel?
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    BIDAK: tedka sem objednal a v pohodě..
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Jedna zkušenost: PLA lze leštit ponořením do acetonu na 20 - 30 vteřin. Pokud to budete dělat, nacvičte si to nejdřív, model je pak chvíli dost lepkavý.

    A jeden dotaz: Máte někdo zkušenost s filamenty Plasty Mladeč?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Dobře. Podle toho co vidím to klidně perimetry přejíždí, pokud to dělá non printing move.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Ne, neukazuje. Něco to dělá, pokud to není rozbitý :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Ale protoze slic3r neukazuje prejezdy (aspon nevim kde) tak si nejsem jist.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: To kupodivu posle mě nedělá ale vůůůbec nic.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Slic3r a avoid crossing perimeters nestačí?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Můžu někde nastavit v nějakém sliceru aby se extruder úplně vyhýbal otvorům v objektech? Aby prostě jezdil okolo?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AKA_THE_A: on ten inertni plyn je potreba v podstate u vsech kovu, zavrit to do krabice a napustit argonem je na tom porad to nejjednodussi.

    co jsem ted koukal na diy sintering, tak se vetsinou pouziva elektronika z klasickzch 3d tiskaren, tedy cely proces je vektorovy, vzhledem k tomu ze to zrovna nemusi byt spojity proces, spis by ani spojity byt nemel, tak je mnohem efektivnejsi to rastrovat, vzhledem k caste zmene smeru pohybu u vyplni.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: Imo jediný co má šanci odejít je elektronika nebo lin. ložiska.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Chronicky asi nic. Pokud ti bude neco odchazet, tak si toho vsimnes (v horsim pripade ti to vytisknu ja;)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    HONCKA: titan by potřeboval minimálně ještě inertní plyn, jinak by ti ta hromádka jemnýho prášku vzplála :D
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JVCNC: Bral jsem to, ze by se mi to libilo, konkretne o tom zatim vubec neuvazuju, pockam si, az nejaky experimentator s potrebnym vzdelanim a skusenostmi udela k tomu dokumentaci. Ohledne CO2 jsem na to narazil na reprap org.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    HONCKA: za 500$ mas tak akorat trubici, zdroj je kde?
    driv nez zacnes utracet, tak se koukni jakou vlnovou delku ma co2 laser a jak tuhle vlnovou delku titan absorbuje, Co2 laser neni na kovy vubec vhodny, v prumyslu se CO2 laser pouziva na kovy proto, ze je vykon laseru snadno skalovatelny takze lze relativne levne udelat nekolik kW laser,

    ovsem tam kde je potreba u Co2 laseru nekolik kW, staci u vlaknovych laseru podstatne min, protoze ma vhodnejsi vlnovou delku, to same s energetickou hustotou.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    SPM: špatně pochopeno, v USA by s tim mohl bejt problém, v momentě kdy už je na Evropský půdě žádný* restrikce nejsou ;-)

    *žádný legislativní, furt je tu finanční stránka věci :P
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SPM: Kdybych to kupoval, tak bych to stejne urcite nebral v CR a Cinanovi je to jedno, napise ti na balicek se 150W CO2 za $500, laserovy ukazovatko za $20, jinak u SLS me to laka, ze z toho jdou kovovy veci, co jsem se dival, tak titanovej prasek jde koupit od cca $20 za kg, coz mi neprijde vubec spatny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Co nejdřív odejde na Prusa I3? Co si mám za náhradní díl vytisknout?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    JVCNC: Asi jsem se špatně vyjádřil. "Nerozeznatelný" - tím myslím v kontextu toho, že máš někde kus rc autíčka na který koukáš shora, ne srovnání pod mikroskopem. Asi jsi neviděl co jde tisknout malou tryskou... zas to ale pak trvá 3 prdele než to něco vytlačí, díl 1cm krychle klidně na hodinu.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    to bych chtel videt, FDM 3d vytisk nerozeznatelny od lisu :DDDD, uz jen ty metricke zavitovky nebo v lepsim pripade trapezove srouby maji rozhodne vetsi chybu stoupani nez 0.05mm, kdyz zanedbam vsechno ostatni tak bych rad vedel jak se vrstvy 0.05- 0.1mm vejdou pod horni geometrickou chybu 0.03mm u formariny, nemluve o povrchu ploch kde je na vylisku videt i mnohem min, napr 0.01mm (i mensi) stopy po frezovani formy na vnitrni strane ktera na vyrobku neni videt.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam