• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Ano, byl tam ňákej bordel.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Si ho nakalibruju a dám vědět.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Mi přijde že ti špatně podává extruder (a mladeč víc podkluzuje). A asi maj tenší strunu.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Vlevo Mladeč (přírodní, vpravo Filamentum (bílá). Tisknuto hned po sobě, Cura, stejné nastavení.

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    VISOPIMUS: Počkej, hodím foto.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    BIDAK: v cem presne bys popsal ten rozdil?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tak jsem zkoušel PLA Filamentum a Plasty Mladeč a rozdíl v kvalitě tisku je jasně vidět ve prospěch Filamenta.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    to nemuseli vyvijet, staci do tehle uy existujici jen strcit papir :D http://www.solidmodelusa.com/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    z jiného soudku: [ LUDO @ Dobyvani vesmiru a kosmonautika ]

    Planetary Resources & 3D Systems Reveal First Ever 3D Printed Object from Asteroid Metals | Planetary Resources
    http://www.planetaryresources.com/...stems-reveal-first-ever-3d-printed-object-from-asteroid-metals/
    It is the first part ever 3D Printed with material from outer space
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Ok, dík za všechny odpovědi - mě jen zaujalo, že to tweetoval známý sci-fi autor, který se snažil "replikátor" (schopný podle všeho nakonec vytisknout třeba i člověka...) zamotat jako ústřední téma do min. jednoho svého pozdějšího sci-fi románu (ale tak úplně jsem to teda nepochopil, co byla pointa... asi že jsem to četl v angličtině)
    SPM
    SPM --- ---
    GRAGAGROGOG: tak jestli ty pelety stojí desetinu, tak se to vrací někdy při 12kg. To ještě je docela dobrá návratnost :-) Akorát že jestli ten výsledek fakt stojí za prd a lezou z toho zmetky, tak už to tak dobrej kšeft neni :)
    ZALI
    ZALI --- ---
    GRAGAGROGOG: to je věc spíš pro nějakýho kšeftaře nebo komunitu fanoušků. Snažit se to cpát ke každý tiskárně je podle mě z cesty. Většina lidí ti taky papír a petlahve nerecykluje doma :-)
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    JVCNC: Mno což těch 7k ani tak moc neni ale když si vemu, že jsem za cca rok a půl spotřeboval 5kg materiálu to prostě nestojí za to.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AXTHEB: to je jedine dobre
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: tak viděl sem už pár pokusů na dobré cestě. Mezi DIY komunitou jsou i lidé, kterým to moc nepřijde.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    obavam se ze se do toho mereni prumeru nikdo hrnout ani nebude, nejjednoduseji pomoci digitalniho uchylkomeru ze ktereho jde vytahnout po seriove lince zmerena hodnota je i ten nejlevnejsi kolem 2000kc a v okamziku kdy lidem pripada moc i tech 7000kc se s tim nikdo zabyvat nebude.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    A taky ten samodomo filament je dost napiču, má to hodně proměnný průměr. Nějaký slušný sensor tloušťky struny a tomu odpovídající úprava dávkování plastu by pomohla, ale nevím že by to někdo na DIY úrovni uměl dost dobře.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    JVCNC: takjo 6999,- ;)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    GANDALFSEDY: tak to vyrabej a prodavej levnejs ;)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    lyman? to vypada podstatne min narocny nez 7kkc ... pripadne cokoliv podobnyho, neni tam nic co by stalo 7kkc https://en.wikipedia.org/wiki/Lyman_filament_extruder
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ZALI: Já slyšel, že i 50% je použitelné... To se asi bude lišit podle materiálu. Zase ale jdou použít plastové pelety jsou mnohem levnější (5-10x) než již připravená 1.75/3mm struna a jde si udělat vlastní barvy, vlastní množství. Už jsem koukal na Filastruder, ale s tou cenovkou (7000kč+) to pro mě teď nemá smysl. Navíc kdybych chtěl další 3d tiskárnu tak spíš zkusím SLS nebo SLA, a imho FDM časem (pár desítek let) zmizí z trhu.

    "3D printers should at least melt and recycle their own output of pointless plastic bumf; ideally, *any* thermoplastic bumf whatever" Je fajn věta, ale celkově je to ekonomický problém. Otázka zní jestli je lepší mít několik výrobců cívek, nebo aby každá 3d tiskárna měla aparát na výrobu vlastních cívek (což by ani nemuselo mít takovou kvalitu kdyby 3d tiskárna dokázala změřit průměr...). Na to samozřejmě navazují další věci...

    Should/Shouldn't je v tomhle případě dost komplexní, vážně to není jen o tom kolik % plastu se vyhodí. Nevím jestli je William Gibson nějaký ekologický aktivista, ale zní to tak a pokud se nechce zabývat tím problémem dál tak ať radši mlčí.

    Also: "I should be able to fly on my farts because that would be awesome!"
    ZALI
    ZALI --- ---
    BIDAK:
    XCHAOS: Dá se to najít. Pár dobrodruhů si to stavělo i doma. Spíš je naprd, že tím použitým materiálém musíš jenom ředit čistej, aby to mělo nějaký použitelný vlastnosti. Kdysi jsem na to četl nějakou diplomku a pamatuju si cosi o kolem 20% použitýho. S tím má smysl se prznit jenom ve větších objemech.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam